מה גורם למחלות נפשיות? כיצד כדאי להתייחס אליהן ולרפא אותן? טוהר מתייחסים לנושא ומסבירים אותו מנקודם מבטם
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

– כיצד, מנקודת המבט של הרוח, רואים מחלות נפשיות וכיצד כדאי לנו להתייחס אליהן ו/או לטפל בהן?

"איננו יכולים לומר באופן ספציפי מה מאפיין כל מצב אותו אתם מגדירים בתור מחלה של הנפש, בהחלט לא, שכן מאפיינים ייחודיים יש לכל אחד מאותם המצבים. אבל אנו יכולים לומר מהו המכנה המשותף שיש לכל אותם המצבים, שכן, אחד כזה בהחלט ישנו.

"מהו אותו מכנה משותף? זו העובדה כי התהפכו השמים והאדמה בתוככי האדם. השמים הפכו לאדמה, האדמה הפכה לשמים, והכל מתנהל במהופך. האוויר הופך למקום היציב שבו האדם מתקיים וממנו הוא מנהל את חייו, בעוד שהוא נרתע מן האדמה רתיעה עמוקה, כמו עלולה היא לנתק אותו מאותם שמים, כלומר ממה שהאדם מגדיר כאדמה.

"האדם מבקש ככל שהוא יכול להתקרקע, והוא מתקרקע באלמנט האוויר, כלומר בשמים, ולא באדמה עצמה. כך הכל מתהפך והתפישה של המציאות משתבשת – הוא אינו יודע לראות מה נכון ומה לא נכון, מה אמיתי ומה לא אמיתי, לאן ללכת ולאן לא ללכת.

"בהחלט, אפשר לומר כי מצב זה מאפיין במידת מה את כל בני האדם, שכן אצל כל בני האדם מתקיים היפוך זה. אך כאשר ההיפוך מתקיים בעוצמה רבה, או אז הוא יוצר תופעות שאתם מגדירים בתור מחלות של הנפש, כאשר יחד עם מאפיינים אחרים, ייחודיים, מבטאים את ההיפוך בדרך אחת ולא אחרת.

"ככל האפשר, חשוב להתייחס להיפוך הזה ולעזור לבני האדם להפוך מחדש את השמים לשמים ואת האדמה לאדמה, כך שהם יראו נכון את המציאות, כלומר את עצמם, ויוכלו לחיות בדרך שהיא יותר טובה עבורם".

1 מחשבה על “תקשור על מחלות נפשיות”

  1. לא הבנתי מה אפשר לעשות עם המידע הזה. למשל, מי שסובל מדיכאון כרוני, איך הוא יכול לרפא את עצמו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצ"ש, 2.10.21, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש לימוד מיוחד עם טוהר ושחר, הזדמנות להעמיק וללמוד מה זה אומר, "הכל בסדר" ו"יש מספיק", וכיצד חיים את זה ביום-יום. המפגש משלב תקשור של טוהר ושיחה עם שחר.
90 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

90 דק' צפייה
מה זה אומר "יש מספיק", איך זה קשור לזמן הקורונה בו אנו חיים, ואיך זה לכתוב ספר מתוקשר? נילי דור האלה שואלת, שחר בן-פורת עונה
2 דק' קריאה
טוהר עונים בבהירות רבה על השאלה "מה טוב בלהיות בן אדם?". כדאי לקרוא את המילים שלהם
החיפוש אחר הארה הוא משאת ליבם של אנשים רבים, חיפוש שעשוי להיראות טבעי ואפילו הגיוני. טל איתן, לעומת זאת, רואה בכל זה בעיה שכדאי מאוד להתייחס אליה * טור אורח
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546