תקשור על רגשי אשמה

מה הקשר בין רגשי אשמה ועונש? טוהר מסבירים זאת מנקודת המבט שלהם בתקשור
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

אני יודע כי רגשי אשמה מביאים למציאות שלנו עונשים מסוגים שונים, כחלק מהאופן שבו רגשות אלה משפיעים עלינו. זה יוצר מעין שחרור רגשי שאנו זקוקים לו.

אבל מדוע זה פועל כך, בעצם? זו שאלה שמדי פעם ניקרה במוחי אבל מעולם לא התעכבתי כדי לברר.

בימים האחרונים, בתקשור יום הולדת שהכנתי, קיבלתי תשובה לשאלה הזו. הנה:

"זה מה שאשמה עושה: היא מדביקה את האדם לתודעה אליה הוא נולד, שאיתה הוא גדל. היא משאירה אותו קרוב במידת מה למה שהוא מכיר ויודע, כך שהשינוי שהאדם יוצר בחייו לא יהיה כל כך גדול, עד שהוא ינתק קשרים רגשיים ואנרגטיים הכובלים וקושרים אותו לאותה סביבה אנושית וסביבה אנרגטית שאליה הוא גדל.

"לעיתים האשמה ממשיכה לפעול כך גם אם אותם אנשים כבר אינם בגוף פיזי, שכן הפרידה היא תמיד רגשית ואנרגטית, לא פיזית. כך שהשחרור מהאשמה יכול להיות מהלך שעל האדם לעשות, אט אט, במהלך כל החיים שלו.

"האשמה היא עניין מורכב והפרידה ממנה היא חשובה, משום שאשמה לעולם מביאה איתה את הציפייה לעונש. חשוב להבין מדוע זה כך: כל רגש יוצא תנועה מסוימת אשר גורמת לסופו של אותו רגש ולהתמרה. אך אשמה היא איננה רגש היוצר תנועה, כי אם דבק המדביק אדם למקומו התודעתי. כדי ליצור את התנועה ולהביא להתמרה, מגיע עונש – באופן הזה האדם משתחרר מהכבלים של האשמה, עובר התמרה מסוימת ומגיע לרגיעה. אך כאשר זה אינו נעשה מתוך מודעות ובדרך החיים הרגילים, הסיכוי ליצור שחרור מלא מאותה אשמה הוא קטן, ולכן אנשים ממחזרים את האשמה וממשיכים בעונשים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

חופש להיות

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. קבוצה פעילה הנפגשת אחת לשבוע אליה אפשר להצטרף.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

מאמרים נוספים בנושא

6.5 דק' צפייה
אנו מתמודדים עם סגר ומגבלות על פעולה ותנועה. אך אנו מתמודדים עם משהו דומה גם בתוכנו, שיש לו השפעה גדולה לא פחות על חיינו. טוהר מדברים על כך בתקשור
3 דק' קריאה
למה אני לא מאושר? טוהר עונים על השאלה הזו, מציעים נקודת מבט שיכולה לעזור לכל מי שרוצה להיות מאושר ולא מצליח
2 דק' קריאה
איך ללמוד לתקשר? מה צריך כדי לתקשר טוב יותר? טוהר מציעים נקודת מבט רגשית על הנושא
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546