תקשור על רגשי אשמה

מה הקשר בין רגשי אשמה ועונש? טוהר מסבירים זאת מנקודת המבט שלהם בתקשור

אני יודע כי רגשי אשמה מביאים למציאות שלנו עונשים מסוגים שונים, כחלק מהאופן שבו רגשות אלה משפיעים עלינו. זה יוצר מעין שחרור רגשי שאנו זקוקים לו.

אבל מדוע זה פועל כך, בעצם? זו שאלה שמדי פעם ניקרה במוחי אבל מעולם לא התעכבתי כדי לברר.

בימים האחרונים, בתקשור יום הולדת שהכנתי, קיבלתי תשובה לשאלה הזו. הנה:

"זה מה שאשמה עושה: היא מדביקה את האדם לתודעה אליה הוא נולד, שאיתה הוא גדל. היא משאירה אותו קרוב במידת מה למה שהוא מכיר ויודע, כך שהשינוי שהאדם יוצר בחייו לא יהיה כל כך גדול, עד שהוא ינתק קשרים רגשיים ואנרגטיים הכובלים וקושרים אותו לאותה סביבה אנושית וסביבה אנרגטית שאליה הוא גדל.

"לעיתים האשמה ממשיכה לפעול כך גם אם אותם אנשים כבר אינם בגוף פיזי, שכן הפרידה היא תמיד רגשית ואנרגטית, לא פיזית. כך שהשחרור מהאשמה יכול להיות מהלך שעל האדם לעשות, אט אט, במהלך כל החיים שלו.

"האשמה היא עניין מורכב והפרידה ממנה היא חשובה, משום שאשמה לעולם מביאה איתה את הציפייה לעונש. חשוב להבין מדוע זה כך: כל רגש יוצא תנועה מסוימת אשר גורמת לסופו של אותו רגש ולהתמרה. אך אשמה היא איננה רגש היוצר תנועה, כי אם דבק המדביק אדם למקומו התודעתי. כדי ליצור את התנועה ולהביא להתמרה, מגיע עונש – באופן הזה האדם משתחרר מהכבלים של האשמה, עובר התמרה מסוימת ומגיע לרגיעה. אך כאשר זה אינו נעשה מתוך מודעות ובדרך החיים הרגילים, הסיכוי ליצור שחרור מלא מאותה אשמה הוא קטן, ולכן אנשים ממחזרים את האשמה וממשיכים בעונשים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' צפייה
מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר
4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
8 דק' צפייה
זמן בו אנו מתבקשים לבחור מחדש באמת שלנו, למרות ועם הפחד שבחירה זו יכולה לעורר. הסרטון עוסק בשער הבחירה הנוכחי וכיצד לעזור לעצמנו עם מה שאנו מרגישים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546