טוהר ממשיכים לעסוק בהגשמת חלומות, והפעם ההבדל – החשוב – בין חלום לבין פנטזיה. כדאי להקשיב להם, וגם לשיחה על הבעיות שלנו ומה הן אומרות עלינו

מה הבעיות שיש לנו בחיים אומרות עלינו? האם הן קובעות את הערך שלנו? אם כן, כדאי שתקשיבו לחלקו הראשון של הסרטון, בו אני מדבר על הלינק הבעייתי שאנו לפעמים עושים, בין הבעיות שלנו לבין הערך העצמי שלנו.

טוהר מדברים בתקשור על הגשמת חלומות – הם מבדילים בין חלום לבין פנטזיה. הם מעודדים אותנו לגלות את המרכיב הפנטזיונרי בתהליך ההגשמה העצמית שלנו, כדי לעזור לנו בתהליך.

אם אתם רוצים תקשור אישי מטוהר לשנה החדשה, היכנסו לכאן.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. אנו נפגשים בפעם זו, באמצעי זה, כדי לעסוק פעם נוספת בכל הקשור בהגשמה העצמית שלכם, באופן שבו אתם יכולים להגשים חלומות.

דיברנו על החשיבות של החיבור לחלומות, ככוח אשר מניע אתכם, וגם דיברנו על הרגשות שעולים מנגד. רגשות של ספק, של לא מגיע לי, של פחד, אשר יכולים להשפיע על היכולת שלכם להגשים חלומות. דיברנו על העובדה שהרגשות משפיעים יותר מאשר הנסיבות, וזאת בניגוד לחוויה של אנשים רבים, שאומרים שמה שעוצר אותם אלה נסיבות החיים. למעשה, מה שבעיקר עוצר הם הרגשות שלכם. מה מתקיים ברגשות שלכם? אותם מקומות מפוחדים, לא סומכים, כואבים, אשר עוצרים את היכולת שלכם להגשים את עצמכם.

אנו רוצים לדבר הפעם על הפנטזיות שלכם. הן דומות לחלומות, ואנו איננו רואים באחד נכון ובשני לא נכון, אבל אנו כן משתמשים במילים השונות כדי לאפשר או להציע אבחנה.

אפשר, לצורך המחקר הפנימי, לומר שחלום הוא דבר מה שניתן להגשימו; הוא מגיע עם הפוטנציאל להגשמה. חלום הוא דבר מה שכאשר אתם פועלים בשביל להגשים אותו, אתם מתקרבים לעצמכם. פנטזיה היא רעיון, אשר אין בו את הפוטנציאל להגשמה, ואם אתם מנסים להגשים אותו, אתם מתרחקים מעצמכם. זאת משום שהאנרגיה שאתם צריכים להשקיע בשביל להגשים פנטזיה תהיה כה גדולה, עד שאתם יכולים להפסיד בדרך שמחת חיים, להפסיד ביטחון עצמי, להפסיד את הקשר שמאפשר לכם לזהות מה אתם צריכים ומה אתם רוצים. כאשר אתם מנסים להגשים פנטזיה, אתם יוצאים עם תחושה של חוסר מהניסיון ולא עם תחושה של שפע, של תוספת או של פלוס.

הגשמה של חלום, גם אם היא לא מתרחשת מיד, גם אם היא מדורגת, מביאה איתה תחושה של עוד, של פלוס, ולא תחושה של חוסר.

אנו מציעים שתסתכלו על הדברים מהזווית הזו. האם מה שאתם מנסים להגשים מתיש אתכם, מעייף אתכם, מתסכל אתכם? האם המאמץ להגשים אותו גורם לכם להתרחק מעצמכם? אם כן, כדאי לעצור.

כדאי גם לקחת בחשבון שלפעמים בתהליך של הגשמת חלומות, אתם יכולים לחוות תחושות דומות של תסכול, של ייאוש. אתם עשויים לאבד ביטחון עצמי או לאבד אמונה. זה לא תמיד אומר שהחלום הוא בעצם פנטזיה. לפעמים החלום הוא ראוי והוא בר הגשמה, אבל הפנטזיה היא לוח הזמנים שבו אתם תגשימו את החלום. אתם משקיעים אנרגיה בשביל להשיג יעדים בפרק זמן מסוים וכאשר אינכם מצליחים לעשות זאת, אתם נשארים עם חוסר. במקרה כזה, הפנטזיה קשורה ללוח הזמנים. לפעמים הפנטזיה יכולה להיות קשורה לאופן המדויק והמדוקדק שבו הרצון שלכם צריך להתממש. גם אז, לפעמים, אתם משקיעים מאמץ, ואתם נמנעים מאפשרויות של הגשמה עצמית, שהן שונות מהתוכנית אבל הן ברות מימוש.

אם אתם מזהים את עצמכם בחוסר בתהליך, כדאי לברר מה הוא המרכיב הפנטזיונרי במכלול של מה שאתם רוצים. האם זה עצם הרצון? האם זה הדרך להגשים אותו, הדרך שבה הוא יתממש? האם זה לוח הזמנים שבו הוא יתממש? כדאי לברר ובהתאם לכך, לעשות שינוי. אולי להרפות מלוח זמנים, אולי להרפות מהאופן שבו הדברים צריכים לקרות, ואולי לפעמים לגלות שזה לא באמת החלום שלכם. אולי זה היה חלום נכון בעבר והוא אינו נכון בהווה. אולי הוא מעולם לא היה נכון לכם, ואתם רוצים משהו מסיבות אחרות לגמרי – לא בשביל הגשמה עצמית, אלא בשביל להוכיח את עצמכם, או בשביל למנוע מעצמכם חוסר מסוים, או בשביל למנוע מעצמכם לפגוש את עצמכם בדרך שאינכם רוצים להיות.

כדאי להבדיל בין חלומות לבין פנטזיות, ואט אט לנטרל את המרכיב הפנטזיונרי בתהליך, כך שאתם תהיו יותר קשובים למה שאתם באמת רוצים, למה שבאמת נכון לכם, ותעשו כדי להגשים זאת בקצב שמתאים לכם ובדרך שמתאימה לכם ביותר.

אלו הן המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' צפייה
למרות האכזבות והפגיעות וחוסר האמונה, טוהר מציעים לנו להתחבר לתקווה. תקשור ושיחה על הכוח שנמצא בתוכנו
7 דק' צפייה
לכוח שלנו כבני אדם ישנן מגבלות, וכדאי להכיר בהן. אחרת אנו נמשיך להיות מתוסכלים, מאוכזבים וכועסים, ולא ניצור את הטוב האפשרי עבורנו
11 דק' צפייה
בזמן שבו קל להרגיש אכזבה מהמתרחש במדינה ו/או בחיים האישיים שלנו, כדאי לעצור ולהעריך את השינויים המתרחשים ואת היכולת שלנו ליצור שינויים נוספים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546