שיחה על כעס ותקשור על הקשבה

כיצד להתייחס לעצמנו כאשר אנו כועסים? ומדוע חשוב כל כך שנקשיב לעצמנו? שתי השאלות הללו מקבלות תשובות בסרטון זה

בשעות שקדמו לצילומי הסרטון הלכתי ונהייתי עצבני, אז כעס הפך להיות הנושא שעליו אני מדבר בתחילתו של הסרטון. טוהר מדברים לאחר מכן על הקשבה עצמית, על כך שחשוב שנקשיב לעצמנו יותר מתמיד – כדאי להקשיב למסר הזה.

אם אתם רוצים לקבל עוד מידע על המסר התקשור האישי לשנה החדשה, ולהזמין תקשור כזה לעצמכם או במתנה לאנשים שאתם אוהבים, היכנסו לכאן.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים; כדי להזכיר לכם, כך שתזכירו לעצמכם ואחד לשני, לאנשים שאתם קרובים אליהם, שאתם פתוחים איתם – תקשיבו לעצמכם.

כאשר אנו אומרים "תקשיבו לעצמכם", זו הנחייה מאוד רחבה. יש בכם כל מיני דברים להקשיב להם, גם רגשות שכדאי להקשיב אליהם, להרגיש אותם, לתת להם מקום; רצונות שכדאי להקשיב להם, ולראות לאיזה שינוי הם מניעים אתכם. ישנו את מה שאתם צריכים, שכדאי להקשיב ולראות איזה מענה אפשר וכדאי לתת לזה, בהחלט. ישנן תשוקות, שכדאי להקשיב להן ולגלות באיזו דרך אפשר לממש אותן.

לא כל תשוקה אתם בהכרח תממשו, לא כל רצון אתם בהכרח תגשימו, לא כל דבר בתוככם הוא קול שכדאי לפעול בהתאם אליו. יש לכם את האחריות לבחור, בהתאם למה שקיים בכם. לבחור מה לממש ומה לא, מה להגשים ומה לא. אבל כדי שתוכלו לממש חופש בחירה, עליכם ללמוד להקשיב, להקשיב לעצמכם.

מתוך ההקשבה אתם יכולים להכיר את עצמכם. כלומר, להתחיל לזהות מי אתם, או להרחיב את הזיהוי, את ההיכרות שלכם עם עצמכם. כך אתם יכולים לדעת מה אתם מרגישים, מה אתם צריכים, מה אתם רוצים, מה אתם משתוקקים לו, ומתוך זה לבחור בחירה יותר מלאה, יותר נכונה לכם, למי שאתם רוצים להיות.

זה מה שאנו מציעים לכם בזמן זה, לחזור ולהקשיב לעצמכם. לא למהר לפסול, כפי שלעיתים אתם עושים, לא למהר לטשטש או להדחיק, לא למהר להתעלם או להיעלם, אלא להקשיב. להסכים, להסכים להיות כפי שאתם, לגלות בתוך עצמכם מי אתם באמת, ולפעול מתוך זה, בהתאם.

אלו הן המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

1 מחשבה על “שיחה על כעס ותקשור על הקשבה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' צפייה
למרות האכזבות והפגיעות וחוסר האמונה, טוהר מציעים לנו להתחבר לתקווה. תקשור ושיחה על הכוח שנמצא בתוכנו
7 דק' צפייה
לכוח שלנו כבני אדם ישנן מגבלות, וכדאי להכיר בהן. אחרת אנו נמשיך להיות מתוסכלים, מאוכזבים וכועסים, ולא ניצור את הטוב האפשרי עבורנו
11 דק' צפייה
בזמן שבו קל להרגיש אכזבה מהמתרחש במדינה ו/או בחיים האישיים שלנו, כדאי לעצור ולהעריך את השינויים המתרחשים ואת היכולת שלנו ליצור שינויים נוספים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546