שיחה על למידה והתפתחות ותקשור על התרכזות בעצמי ואחריות הדדית

האנושות עוברת שלב באבולוציה, לשיתוף פעולה חדש. לשם כך עלינו להסכים לאבד את האחריות ההדדית, וללמוד להתרכז בעצמנו. טוהר מדברים על כך בתקשור מצולם

טוהר מזכירים לנו בתקשור להתרכז בעצמנו ופחות באנשים ובעולם מסביבנו. הם מסבירים מדוע זה חשוב, וכיצד זה יכול לעזור לנו לעבור לשלב הבא בהתפתחות האישית-קולקטיבית שלנו כבני אדם.

קודם לכן, בשיחה, אני מספר משהו שהבנתי ביחס להרגלי האכילה שלי, כדוגמה לעיקרון מאוד חשוב בתהליכי התפתחות שכדאי לנו להקפיד עליו.

(התקשור הכתוב מתחת לסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה. לומר מספר מילים, להזכיר דבר מה שכדאי לזכור.

הפעם אנו מבקשים להזכיר לכם שיש לכם את עצמכם, ושכדאי להתמקד בעצמכם, בעודכם חיים את חייכם. זה עשוי להיתקל במהמורה, הרעיון שלנו או העצה שלנו או התזכורת שלנו, משום שפעמים רבות אתם מרגישים לא בסדר כאשר אתם מתרכזים בעצמכם. יש שחושבים שהם אגואיסטים, יש שחושבים שלא אכפת להם מאחרים, יש שמרגישים מעין אחריות כך שאם הם מתעסקים בעצמם, הם נוטשים אחרים.

הדברים הללו הם אינם נכונים, משום שלהתרכז בעצמכם אינו אומר להתנתק מהעולם. זה אומר לשנות את המיקוד, את סדר העדיפויות. להתחיל בעצמכם ומתוך עצמכם לצאת לעולם.

אנו אומרים שיש לכם את עצמכם, אבל גם זה אינו תמיד נכון, משום שלא תמיד יש לכם את עצמכם, במובן שאתם לא תמיד נמצאים עם עצמכם, אתם לא תמיד מכירים את עצמכם ויודעים מי אתם ומה טוב בכם ומה יפה בכם ומה חכם בכם ומה הם הכישרונות והיכולות שלכם.

אתם אינכם נמצאים עם עצמכם גם במובן של הכרה כנה בבעיות ובקשיים. הגדרה או ראייה כנה שאין בה ביקורת, אלא יש בה הכרה – הכרה במציאות, במגבלות. כלומר, מצד אחד להכיר ביכולות, שהן לרוב יותר מכפי שאתם רגילים לתפוס את עצמכם, וגם הכרה במגבלות, שלעיתים הן מועטות יותר מכפי שאתם תופסים, ולעיתים יש מגבלות שאתם מתעלמים מהן.

אתם אינכם כל כך נמצאים עם עצמכם. יש לכם את עצמכם אבל גם אין לכם. כשאנו אומרים שיש לכם את עצמכם, אנו מבקשים לעודד אתכם להחזיר את תשומת הלב שלכם אל עצמכם. להיזכר ולהסתכל מחדש במה אתם מביאים איתכם, במה יש לכם, מה הטוב שלכם בתחומי החיים השונים ועם עצמכם.

היו יותר עם עצמכם, היו יותר למען עצמכם. זהו יותר מה אתם מרגישים, מה אתם רוצים, מה אתם צריכים, ועשו את מה שיש לעשות למען זה. לעיתים לא צריך לעשות דבר, וגם זו עשייה משמעותית מאוד. לעיתים תשומת הלב לעצמכם היא כל מה שאתם צריכים מעצמכם.

זה מה שאנו מבקשים לעשות בזמן זה, להזכיר לכם שיש לכם את עצמכם, ושכדאי לחזק את הקשר הזה.

כפי שאתם יכולים לראות ולחוות, העולם הזה שבו אתם נמצאים, בזמן הזה שבו אתם נמצאים, הוא עולם שאין בו מהיציבות. אין בו את מה שאתם רגילים לראות בתור אחריות הדדית. אך האחריות ההדדית שאתם רגילים להאמין בה, היא כזו שנובעת מקבוצה של אנשים אשר אינם מתרכזים בעצמם, אלא באחרים, ואחריות הדדית שכזו לא יכולה להיות אפקטיבית לאורך זמן.

בהתפתחות של האנושות, עליכם לעבור לסוג חדש של שיתוף פעולה. כלומר, להיות יותר אחראיים לעצמכם, להיות יותר מרוכזים לעצמכם, בעצמכם, ומתוך זה לשתף פעולה עם אחרים. מתוך זה, להיות ביחד.

העולם שלכם אינו יציב, האחריות ההדדית מתפרקת, אבל זה קורה בשביל שתתרכזו יותר בעצמכם. אז, מתוך זה, אט אט, בחיים האישיים וגם הקולקטיביים, תוכלו למצוא דרכים חדשות, יצירתיות, לחיות ביחד, לשתף פעולה ולעזור זה לזה.

זו ההצעה שלנו, אלה המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' צפייה
מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר
8 דק' צפייה
זמן בו אנו מתבקשים לבחור מחדש באמת שלנו, למרות ועם הפחד שבחירה זו יכולה לעורר. הסרטון עוסק בשער הבחירה הנוכחי וכיצד לעזור לעצמנו עם מה שאנו מרגישים
7 דק' צפייה
האם אנו באמת צריכים להסתיר את החולשה שלנו כי להסתדר בחיים? האמת הפוכה מכך. בסרטון הזה נמצא הסבר מדוע ההסתרה של החולשה מחלישה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546