שיחה על חוסר אונים ותקשור על המצב

מדוע אנו נאלצים לחוות חוסר אונים בחיים ואיך להתייחס לכך, והאם באמת עלינו לדאוג בגלל מה שקורה, או שאפשר להירגע ולסמוך

בחיים בכלל, ובתקופה האחרונה במיוחד, אנו חווים חוסר אונים ביחס למצבים שונים, בין אם בחיים האישיים שלנו ובין אם בחיים המשותפים. טוהר דיברו על כך רבות בשיעור שהיה השבוע בקורס "מעבר לתודעת יש", ואני מתייחס לכך בפתח הסרטון.

לאחר מכן טוהר מתייחסים למצ בו אנו נמצאים, ועונים על השאלה שרבים שואלים – האם לדאוג או לסמוך.

רוצה לקבל תשובות מטוהר לבעיות ולקשיים שיש בחייך? אם כן, תקשור כתוב ייתן את המענה לשאלות שלך.

(התקשור הכתוב נמצא מתחת לסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים ביחס לעולם זה, אשר אכן מתהפך.

בני אדם רבים תוהים לאן כל זה לוקח. יש כאלו אשר בטוחים שכל זה לוקח להארה, יש כאלה הבטוחים שכל זה לוקח לחורבן. יש את הרוב, אפשר לומר, שאינם יודעים, ותוהים לאן כל זה לוקח. האם אפשר לסמוך או האם צריך לדאוג, זו השאלה, והשאלה הזו קיימת בתוך אנשים רבים, הן ביחס למציאות האישית והן ביחס למציאות קולקטיבית.

האם לסמוך או האם לדאוג? אנו נאמר שהתשובה היא גם וגם.

אפשר לסמוך וצריך לדאוג. לדאוג, כלומר לשים לב למה קורה, לשים לב למה צריך, למה קיים, למה חסר ולמה יש. לשים לב לכל זה, ולראות מה נדרש בתגובה למה שיש – מה לחזק, מה לרפא, מה כדאי לתת לו מענה, את מה לאסוף, למה להתחבר, ולפעמים גם ממה להיפרד.

כן, כדאי לדאוג. לא להיות חסרי מעש, לא להיות חסרי תשומת לב, כמו לתת לכוח חיצוני מכם לעשות שינוי עבורכם. זו אינה משמעות של לסמוך. אין כוח חיצוני שיעשה את השינוי עבורכם. אתם בעלי הבית, ולסמוך אינו אומר שיש בעל בית גדול מכם. לסמוך זה אומר שאתם יודעים שישנם כוחות אשר משתפים איתכם פעולה, הן פנימיים והן חיצוניים, ושישנן אפשרויות שאינכם רואים, בהחלט, ופתרונות שאינכם רואים, ושדברים יכולים להתגלות בזמן הנכון, ושעליכם ליצור את ההכנה כדי לאפשר לשינוי להתממש. זו המשמעות של לסמוך.

אתם אינכם לבד בתוך האתגרים, ישנה עזרה שיכולה להגיע מכיוונים שונים, אנושיים ולא אנושיים כאחד. אבל לסמוך אינו אומר שעליכם להסיר אחריות, כמו לתת לכוח חזק מכם, גדול מכם, לעשות את השינוי עבורכם.

דבר לא יעשה את השינוי עבורכם. זו האחריות שלכם, זה הגוף שלכם, זה המצב הכספי שלכם, אלו מערכות היחסים שלכם, זו איכות החיים שלכם, זה מצב התודעה שלכם, זו ההרגשה הפנימית שלכם. אתם אחראיים ליצור ריפוי או שינוי או חיזוק, כל דבר שתרצו ליצור, בהחלט. יש עזרה, אתם יכולים לסמוך על זה, אבל אף אחד לא יחליף אתכם, בהחלט לא.

התשובה היא גם וגם. תסמכו ותדאגו. תהיו בקשר, זו נקודת המוצא שאנו מציעים לכם לחזק, כדי ליצור את השינוי, את הריפוי, את החיזוק, את מה שכדאי ליצור.

אלו הן המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום. 

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' צפייה
מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר
8 דק' צפייה
זמן בו אנו מתבקשים לבחור מחדש באמת שלנו, למרות ועם הפחד שבחירה זו יכולה לעורר. הסרטון עוסק בשער הבחירה הנוכחי וכיצד לעזור לעצמנו עם מה שאנו מרגישים
7 דק' צפייה
האם אנו באמת צריכים להסתיר את החולשה שלנו כי להסתדר בחיים? האמת הפוכה מכך. בסרטון הזה נמצא הסבר מדוע ההסתרה של החולשה מחלישה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546