מה קורה לנו, בעולם שבו, לראשונה, מתחילה להיות לנו בחירה חופשית? מה משפיע עלינו ומה אנו יכולים לעשות? טוהר מדברים על כך בתקשור זה, מאירים את הנתיב בו אנו הולכים

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף, הזדמנות נוספת לעסוק במתרחש בעולם זה של בני אדם, בעולם אשר קופץ לצדדים, אם אפשר לומר, לכל הצדדים, שאינו עומד במקומו, בהחלט לא. עולם שמשתנה.

שינויים שונים בעוצמות שונות מתרחשים כל העת. אלו הם פני הדברים, וכך הם ימשיכו להיות. זו היציבות שבני אדם מחפשים, שכדאי להם למצוא אותה בתוכם. יש הצריכים למצוא אותה, יש שצריכים ליצור אותה. כך או כך, היא אינה יכולה להיות חיצונית. היא אינה יכולה להתבסס על שגרה. היא אינה יכולה להתבסס על הרגלים. היא אינה יכולה להתבסס על מסורות. היא יכולה להתבסס על בחירה חופשית.

זה סוג חדש של יציבות שהאנושות יכולה ליצור, ובו זמנית גם צריכה ליצור, שכן זו הישנה הולכת ונעלמת.

זה אינו אומר ששינוי זה הוא קל, שהוא מתרחש ללא התנגדות או מאבק. ככל שהמקורות הישנים של היציבות הולכים ומאבדים השפעה, כך יש המבקשים לחזק אותם ולהיאחז בהם יותר ויותר – בשגרה, בהרגלים, במסורות. מבקשים לחדש ימי קדם, לחזור לעבר כזה או אחר, להמשיך את מה שהם מכירים.

יש המבקשים לחזור למה שהם מעולם לא הכירו בחיים אלה אך שמעו עליו – העבר, הוא נותן לאנשים ביטחון. מה שהיה נותן לאנשים תחושה שהם יכולים לדעת מה יש ומה יכול להיות. דרך אותה תחושה של ביטחון מבוססת שגרה, הרגלים ומסורות, בני אדם מכירים את עצמם.

אך האחיזה בעבר היא אינה נושאת פרי, אלא אם כן מאבק ומלחמה הם הפרי שבני אדם מבקשים לאכול. אם זה הוא הפרי, אז האחיזה הזו אכן נושאת פירות, שכן מאבקים ומלחמות הולכים ומתרבים ככל שבני אדם מבקשים להמשיך ולבסס את הביטחון שלהם, את היציבות שלהם, על בסיס העבר. אך יציבות יכולה להתבסס על בחירה חופשית ולא על שום דבר אחר.

היציבות של הבחירה החופשית

זה עניין חדש עבור בני האדם ואתם אינכם מבינים זאת, מה זה אומר, ואיך לחיות כאשר בחירה חופשית היא הנותנת יציבות. זאת משום שבחירה חופשית מבוססת הקשבה ורגישות וגמישות, והיא מחייבת החלפת דעה ולפעמים גם בחירה או החלטה על התנהגות.

אי אפשר ליצור יציבות מתוך שגרה. יציבות יכולה להיות מתוך השינוי. אבל השינוי הוא לא העניין – העניין הוא בחירה חופשית.

כאשר אתם זוכרים יותר ויותר מי אתם, כאשר אתם נזכרים יותר ויותר שאתם בעלי הבית, שאתם יוצרי המציאות, אתם מבינים שיש לכם בחירה חופשית. כאשר אתם רואים יותר ויותר, חווים יותר ויותר, את הקשר בין התודעה שלכם לבין המציאות שלכם, בין הפנים לבין החוץ, אתם מבינים יותר ויותר עד כמה רחבה ההשפעה שיש לכם על המציאות שלכם, ושהמציאות יכולה להיות כזו או כזו.

אתם לא תמיד יודעים איך להשפיע, אבל אתם מבינים יותר ויותר שההשפעה קיימת.

ההבנה הזו מניעה בני אדם מסוימים ליצור מנגנונים חדשים של שליטה, כמו לנסות ולתרגם את ההשפעה שיש לכם על המציאות לנוסחה, לדרכי פעולה, לפרוטוקול התנהגות שיאפשרו לכם לדעת איך לגרום לדברים להיות באופן מסוים. אבל גם זה לא יצליח. היציבות לא תבוא מזה.

ההבנה שאתם בעלי הבית, שאתם יוצרי המציאות, משאירה אתכם אך ורק עם בחירה חופשית – מי אתם רוצים להיות כעת? מהי האמת המניעה אתכם, המנחה אתכם? מה אתם רוצים לפגוש, לחוות, לגלות ולממש? זה המקור של היציבות, ואין עוד מקור אחר.

אתם יכולים ליצור שגרה, אבל היא תופר במהרה. אתם יכולים לנסות לאמץ הרגלים חדשים, ולגלות שאינכם מצליחים להתמיד בהם. אתם יכולים לנסות ליצור מסורת חדשה שתחליף מסורת ישנה, ולגלות שגם המסורת הזו אינה אפקטיבית כפי שציפיתם שהיא תהיה. זה אינו מקרי וזה אינו אומר שמשהו אצלכם לא בסדר. זה מעיד על כך שאתם משתנים, ושאתם עוברים לצורת חיים שאינכם מכירים, כזו שצריכה להתבסס יותר ויותר על בחירה חופשית, כלומר על הקשבה ועל גמישות ועל רגישות, על היכולת להחליף דעה, לשנות נקודת מבט, להיות כעת כך ולאחר מכן אחרת.

ההבנה שהכל בסדר היא הבסיס

כל זה אפשרי למימוש יותר בקלות ככל שאתם מבינים, באופן שהוא אינו אינטלקטואלי אלא חווייתי, שהכול בסדר. אם הכול בסדר במי שאתם, אם אין לכם סיבה להרגיש אשמים או להתבייש, אם אין לכם סיבה להסתתר או לבוא אל עצמכם בטענות, אם אתם מבינים זאת וחיים באופן הזה, אז הבחירה שלכם הופכת להיות משוחררת. חופשייה מכבלים, מאיסורים, היא הופכת להיות משוחררת מייסורים.

אנו מדברים יותר ויותר במרוצת הזמן שלכם על האפשרות שהכול בסדר, על הרעיון הזה, שהוא אמת מנקודת המבט שלנו אך הוא רק רעיון עבור רבים מבני האדם.

ההבנה שהכול בסדר, גם אם היא רעיון, היא הבסיס לאופן החדש שבו החיים יכולים להתנהל בכדור הארץ. אם אתם בסדר כפי שאתם, אז יש לכם מספיק. אם יש לכם מספיק, אז נשאלת השאלה, מה עכשיו? אז נפתח פתח לבחירה חופשית חדשה, משוחררת מהשפעות העבר, כזו אשר יכולה ליצור עתיד שלעתים יהיה חדש לגמרי, שונה לגמרי מכל מה שאתם מכירים.

הכול בסדר, יש מספיק. מה עכשיו? מהי הבחירה שלכם כבני אדם? מי אתם מבקשים להיות? מי אתם רוצים להיות? אנו חוזרים ושואלים שאלות אלו במרבית המסרים שאנו מוסרים, ולעתים זה נראה חסר טעם ואולי זה לא תמיד ברור מדוע אנו חוזרים ושואלים את אותן השאלות, שהן לכאורה פשוטות.

אנו עושים זאת לא כדי שתענו עליהן. אין כאן מבחן, אפילו לא בוחן. זו דרכנו להזכיר לכם את חופש הבחירה, שהופך להיות יותר ויותר לב כל העניין.

אנשים חופשיים, בחירה חופשית

נכון, אפשר לומר כי עולם זה של בני אדם היה תמיד עולם של בחירה חופשית, אבל בני אדם לא היו חופשיים. אם בני אדם אינם חופשיים, אז הבחירה גם היא אינה חופשית. אתם נכנסים לראשונה לתקופה בהיסטוריה של התרבות שלכם שבה הבחירה הופכת להיות חופשית, משוחררת מכבלים של העבר, מייסורים ואיסורים, כזו אשר יכולה ליצור עתיד חדש לגמרי.

אתם נכנסים לעידן שבו לראשונה ניתן לממש את הפוטנציאל של כדור הארץ באופן שמעולם לא התממש, לא בתרבות זו וגם לא בתרבויות קודמות יותר. רובן ככולן התבססו על מסורות, על הרגלים ועל שגרה. גם אם התודעה בתרבויות אחרות הייתה יותר מפותחת, הבחירה מעולם לא הייתה חופשית כפי שהיא יכולה להיות עבורכם בהמשך הדרך.

אם הכול בסדר, אם יש מספיק, אז אפשר לראשונה לשאול מה עכשיו וליצור תשובה במציאות. זה העתיד שאליו כדור הארץ הולך.

אתם נמצאים בפתחו של העידן שבו הבחירה החופשית הופכת למציאות. כאמור, זה אינו פשוט ואינו קל, שכן אתם מתמודדים עם מאבק, עם רצון לאחוז בשגרה, בהרגלים, במסורות, כדי ליצור יציבות, כדי ליצור תחושה של ביטחון באופן שבו אתם רגילים.

סוגים שונים של מסורות

מסורות הן אינן רק עניין של טקס שעובר מדור לדור או אמונה דתית או פולחן כזה או אחר. מסורת לפעמים היא גם האופן שבו אתם באים לעצמכם בטענות. מסורת היא גם לעתים האופן שבו אתם מצמצמים את הביטוי שלכם בעולם. מסורת היא גם לעתים האופן שבו אתם מפחדים. המינון שבו אתם מפחדים או העוצמה של הפחד שאתם חווים.

אם תבחנו את השושלת שלכם, אתם תזהו התנהגויות רגשיות ומנטליות שעוברות מדור לדור. אתם יכולים לומר, במידה כזו או אחרת, שאתם דומים להורה הזה או להורה הזה או לקרוב המשפחה הזה או לקרוב המשפחה הזה. זו הגנטיקה הרגשית שמשפיעה עליכם. אתם נושאים הרגלים רגשיים, התנהגויות רגשיות ומנטליות, ובכך אתם קשורים באופן שאינכם מבינים לגמרי לשושלת, מקיימים מסורת.

אתם רוצים לאהוב את עצמכם, אתם רוצים להרגיש טוב עם עצמכם, אבל מה יקרה אם זה יקרה? מה יקרה אם תאהבו את עצמכם? מה יקרה אם תרגישו טוב עם עצמכם? אתם תיפרדו מהשושלת, אתם תפרו את המסורת, אתם תאבדו את מה שמהווה עבורכם מקור של יציבות וביטחון, וזה מעורר בכם פחד רב. לעתים זה מעורר בכם אימה של ממש, משום שאין עוד דבר לאחוז בו, לקבל ממנו יציבות.

אם אין מסורת, אם אין קשר לשושלת, אם אין הרגלים ואין שגרה, אז מה נותר? האימה הזו יוצרת קושי, יוצרת מאבק, יוצרת התנגדות לשינוי, אשר מתגלם גם בתודעה של בני אדם וגם בתוך מדינות ועמים בזמן זה במיוחד.

זה גם אינו חדש, בהחלט לא. זה אינו חדש אך מתגבר, עד שלבני אדם תהיה יותר ויותר ההבנה שלא נותר אלא לנוע קדימה, שזהו זמן שבו אפשר לבחור מחדש.

יש שיבינו זאת מהר, יש שלא יבינו זאת לעולם, ועם זאת התנועה הכוללת היא למימוש של עידן חדש. עידן של בחירה חופשית.

מסר של תקווה

דעו כי אתם נמצאים בזמנים של אתגר גדול, של מאבק בין הרגלים לחופש. זהו מאבק המתקיים בתודעה של כל בני האדם. אתם מאבדים אחיזה במה שנתן לכם יציבות ועוברים לחיות באופן שאינכם מכירים, אינכם רגילים אליו ואינכם מבינים אותו.

אנו מוסרים מילים אלו כדי לסייע לכם להבין יותר ויותר את מי שאתם הופכים להיות, כך שתרגישו יותר בנוח עם השינוי וכך גם שתהיה לכם תקווה, שכן ההבנה יכולה ליצור מנוחה, והמנוחה יכולה לאפשר חוויה של תקווה.

אתם אמנם מאבדים יציבות, אך אתם לא הופכים להיות תלושים או נידפים כמו עלים ברוח. אתם יוצרים מקור חדש ליציבות, והוא הבחירה החופשית שלכם.

מה עכשיו? מי אני רוצה להיות? מה אני רוצה לממש? מהי האמת הנכונה עבורי בנקודה זו בזמן, עבור הנקודה הבאה בזמן?

בחירה חופשית אינה נשענת על העבר כמקור של יציבות. היא נשענת על האלוהות, על החלק האלוהי שבתוככם, כמקור של יציבות. כאשר אתם יודעים יותר ויותר שאתם בסדר כפי שאתם, אתם מגלים, בין אם אתם מבינים זאת ובין אם לא, שאתם האלוהי שבתוככם; ואם אתם האלוהי, אז הכול אפשרי. מכאן שאפשר לענות על השאלה, מה עכשיו?

אלו הן המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

2 מחשבות על “עידן חדש של בחירה חופשית”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום ראשון, ה-30.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

סדנה בה נלמד ביחד כיצד יוצרים ריפוי בעבודה עם רגשות, כוונות, צורות ואמצעים. סדנה המשלבת תקשורים של טוהר עם תרגילים, מדיטציות ושיחות. 16 מפגשים אחת לשבוע, אונליין.
 
2,240 שקלים ל-16 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

15 דק' קריאה
"זה העולם הזה שבו אתם נמצאים, הוא נמצא בין פירוד לאחדות, והוא משתנה לטובה. אם תסכימו לראות זאת, אם תסכימו לראות את עצמכם משתנים לטובה, אז תוכלו בהחלט לנוח, וליהנות יותר מכפי שאתם רגילים". תקשור אופטימי על השינוי שהכל עובר
17 דק' קריאה
טוהר מתארים את התהפוכות המתרחשות בזמן זה, ומציעים איזה היפוך של התודעה, של הגישה, כדאי לנו ליצור בתוכנו
18 דק' קריאה
הידיעה שכולנו מחוברים אל מול הכוח שרוצה לחזור להפרדה – זו הנדנדה בה כולנו נמצאים. טוהר מדברים בהרחבה על המצב הזה ומזכירים לנו, למרות הכל, להיות אופטימיים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546