ההתנגשות בין הצורך בביטחון לבין הצורך בשינוי, הוא הנושא שטוהר מסבירים אותו דרך המאורעות הבלתי נתפסים המתרחשים בישראל בימים אלה

מה יש לומר, בימים קשים אלה? את המעט שיש לי, אמרתי בתחילתו של הסרטון. לאחר מכן, הגיע התקשור של טוהר, שבו הם מסבירים הבא אחד מתוך התמונה הכוללת של המלחמה בה אנו נמצאים.

טוהר מסבירים דבר אחד מסוים, שכדאי לנו עלינו ללמוד מתוך המתרחש, שיעזור לנו בחיים שלנו עם עצמנו ובכלל.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים; כדי לדבר על תהפוכות המתרחשות בעולם זה של בני אדם, על ההתהפכות של המציאות, על ההתהפכות של החוויה, של התפיסה.

זו התהפכות, ועבור רבים זו התרסקות. כלומר, אם יש בתהפוכה ממד של יכולת לעמוד מחדש על רגליים, גם אם בזווית אחרת, באופן שונה, הרי שעבור רבים, הזמן הזה הוא זמן של התרסקות. אין יכולת לעמוד מחדש על הרגליים, אין יכולת לתפוס מה קורה.

אנו מציעים, גם הפעם, את האפשרות שתרשו לעצמכם להיות בתוך מה שאתם עוברים, בהחלט. אנו מציעים שתרשו זאת לעצמכם, שכן זו תמיכה חשובה, שבני אדם לרוב ממעטים לתת אותה לעצמם. גם בתוך מצבים מסוג זה שבהם אתם נמצאים, ישנם אלה אשר דורשים מעצמם להיות אחרת – להיות חזקים, להיות אסופים או אולי אפילו אטומים, כמו לא להרגיש רגשות מסוימים ולא להיות במצבים מסוימים. לא להיות בחולשה, לא להיות בצורך או בפגיעות.

אנו מציעים שתרשו זאת לעצמכם, בהחלט, ככל שאתם יכולים. תלמדו, במיוחד בזמן שכזה, להרפות מהניסיון לשלוט, וליצור תחושה של ביטחון שאינה מבוססת על שליטה; תחושה שבאה ממקום אחר.

ישנם דברים שונים שאפשר לומר על מלחמה זו המתקיימת, על מצב זה. אנו אומרים את אחד מהם בפעם זו: ההרגל של בני אדם להשיג ביטחון דרך שליטה אינו יכול להימשך כשם שהוא היה. במסגרת השינוי שבני אדם צריכים לעבור, זה אחד השינויים – ללמוד ליצור תחושה של ביטחון שאינה מבוססת על שליטה, לא על שליטה עצמית ולא על שליטה באחר.

ביטחון שנובע משיתוף פעולה, זה מה שבני אדם צריכים ללמוד. שיתוף פעולה עם עצמם, בהחלט, עם מה שהם מרגישים, עם מה שהם צריכים, עם מה שהם רוצים, ומתוך זה עם הסביבה. שיתוף פעולה שמבוסס על הקשבה ועל נכונות, על היענות, על אמפתיה והסכמה להשתנות.

זה העניין בשיתוף פעולה, מה שמבדיל אותו באופן ניכר משליטה: בשיתוף פעולה ישנה נכונות להשתנות. כאשר אתם משתפים פעולה עם אדם מסוים, עם רעיון ועם עצמכם בהקשר מסוים, אתם משתנים. בשליטה יש רצון להימנע משינוי, יש רצון להשאיר את הדברים כפי שהם היו, וזה אינו אפשרי. שליטה לא יכולה להיות יותר האמצעי שמשמש בני אדם להשיג ביטחון, שכן השינוי הוא הכרחי, והשינוי קורה כך או אחרת.

תחושת הביטחון צריכה לחזור ולהיות באופן שונה מכפי שאתם רגילים. ביטחון שבא מתוך שיתוף פעולה, המבוסס על נכונות לשינוי. זה פרדוקס עבור רבים מכם. כיצד הצורך בביטחון והצורך בשינוי מתיישבים ביחד? פעמים רבות אתם תופסים ביטחון ככזה המבוסס על הרעיון שדבר אינו משתנה. אם הכול עומד במקום, אם אין תנועה, אז יש ביטחון.

איך משיגים ביטחון כשישנה תנועה, כשישנו שינוי, כשרגשות באים והולכים ומחשבות באות והולכות ורצונות משתנים ומצבים משתנים, והם משתנים כעת בתדירות גבוהה יחסית? איך אז משיגים ביטחון? אנו לא נענה על השאלה הזו, משום שאיננו יכולים לעשות זאת. אין לכך תשובה פשוטה ואחידה, שמתאימה לכל בני האדם. אנו נאמר שזו השאלה, והדברים קורים, בין השאר, בשביל שתלמדו להחזיר לעצמכם תחושה של ביטחון מתוך הסכמה לשינוי.

כחלק מזה, אנו חוזרים למה שמסרנו קודם – הרשו לעצמכם להיות כפי שאתם והרפו משליטה. היא איננה נדרשת ואין בה באמת צורך.

זה מה שאנו יכולים לומר בפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום. 

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום ראשון, ה-30.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

סדנה בה נלמד ביחד כיצד יוצרים ריפוי בעבודה עם רגשות, כוונות, צורות ואמצעים. סדנה המשלבת תקשורים של טוהר עם תרגילים, מדיטציות ושיחות. 16 מפגשים אחת לשבוע, אונליין.
 
2,240 שקלים ל-16 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

8 דק' צפייה
מהי המתנה שמביא איתו אובדן של אנשים שאנו אוהבים, ומה האתגר שנקודת מבט זו מביאה איתה. סרטון מיוחד לזכרה של חברתי סילביה שינבוים, שהלכה השבוע לעולמה
10 דק' צפייה
מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר
8 דק' צפייה
זמן בו אנו מתבקשים לבחור מחדש באמת שלנו, למרות ועם הפחד שבחירה זו יכולה לעורר. הסרטון עוסק בשער הבחירה הנוכחי וכיצד לעזור לעצמנו עם מה שאנו מרגישים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546