שיחה על המצב ותקשור על המלחמה 2

כיצד אנו מרגישים בימים אלה של מלחמה, וכיצד אנו מתמודדים עם הרגשות שלנו? הסרטון עוסק כולו בזה

הסרטון כולו עוסק במצב הרגשי שלנו בימים אלה של מלחמה. בשיחה, אני מתייחס להיבטים שונים של המצב בו אנו נמצאים, וכיצד זה משפיע עלינו רגשית. לאחר מכן, בתקשור, טוהר מדברים על הרגשות הגואים, ומעודדים אותנו לפעול בניגוד לאמונה הישנה, האומרת שעלינו להיות עצורים ומאופקים רגשית.

מפגש התקשור החודשי, "הפנים השונות של האהבה: כנות", יתקיים בקרוב, במוצ"ש ה-28.10. מפגש חשוב במיוחד בימים אלה. כל הפרטים והצטרפות כאן.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. אנו מתחילים מפגש זה, בזמן זה, כדי לדבר על מה שאתם מרגישים ועל מה שאתם חווים.

אנו מציעים לכם בפעם זו למצוא דרכים להביע רגשות. אחד הדברים שקורים לבני אדם בתוך זמנים של מצוקה הוא קיפאון; ישנה התכנסות והסתגרות. אנו מציעים לכם למצוא דרכים לבטא את מה שאתם מרגישים, ולעשות זאת בעוצמה – בעוצמה שקיימת, לא בכוח, לא להגזים, לא להמציא רגשות או להמציא עוצמה של רגשות אבל כן לאפשר לרגשות האלה לצאת.

תצעקו אם אתם רוצים לצעוק, ותבכו אם אתם רוצים לבכות, ותפחדו אם אתם מרגישים פחד. אם הגוף שלכם רועד מפחד, אז תנו לגוף לרעוד. תדברו את מה שאתם מרגישים או תכתבו, משום שהאמצעים הללו מסייעים לביטוי ולשחרור של רגשות.

זמן זה שבו אתם נמצאים מפגיש אתכם עם תפיסה ישנה, אשר אומרת שרגשות צריכים להיות במידה, ושישנם רגשות שאסור להם להיות בכלל. אבל הזמן הזה גם מביא איתו רגשות בעוצמה רבה, והרגשות לא מתפרקים בקלות ולא נעלמים, ולכן כדאי שהתפיסה הישנה הזו תתפרק. גם אם לא באופן מוחלט, אבל לפחות תתמעט, כך שאתם תרגישו בנוח עם הרגשות שלכם ותאפשרו להם להשתחרר, בהחלט.

זה דבר מה חשוב, שהתנועה של הרגשות תתקיים. אם אתם יכולים להניע את הגוף באופן פיזי וללכת, עשו זאת; זה יכול לעזור גם כן. לדבר, כאמור, בהחלט. לכתוב, בהחלט. לצעוק, לבכות, לרעוד מפחד, כל דבר אשר מאפשר תנועה.

התנועה היא חשובה כדי למנוע קרע במארג של האדם, בנפש שלו. כאשר הרגשות יכולים להתפרק ולהשתחרר אז הם אינם מצטברים. ההצטברות היא שיוצרת קרע. אז הרשו, הרשו לעצמכם להרגיש, אין זה הזמן להיות מאופקים או מנומסים או מדודים או מכובדים. הרשו לעצמכם להרגיש בדיוק כפי שאתם.

אלו הם הדברים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

1 מחשבה על “שיחה על המצב ותקשור על המלחמה 2”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

16.11.23, יום חמישי, 21:00-21:45 * אונליין

מפגש הילינג עקב המלחמה המתרחשת בישראל. המפגש יעבור בזום, ועיקרו הילינג לכל המשתתפים. המפגש מתאים לכל מי שחווה פחד, דאגה, ייאוש, כעס ו/או כאב בימים קשים אלה, ורוצה הקלה וריפוי לרגשות הכואבים.

40 שקלים.

1.1.24, יום שני, 20:00-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השנתי, בו נגלה ביחד מהי האנרגיה של שנת 2024, כיצד היא משפיעה עלינו, מהן המתנות שהיא מביאה איתה ומהם השיעורים שכדאי לנו ללמוד. המפגש משלב מדיטציה מיוחדת לחיבור לשנה החדשה, תקשור של טוהר על שנת 2024 ותקשור שאלות-תשובות.
מ-130 שקלים.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

מהו השבי בו כולנו נמצאים, וכיצד משתחררים מנו? שיחה ותקשור על התפיסות שמגבילות אותנו ושוללות מאיתנו חופש
12 דק' צפייה
לכל מי שמבקש גאולה מהמצב בו אנו נמצאים, ולכל מי שמרגיש לא בסדר על מה שהוא מרגיש וחושב ועושה בימים אלה, כדאי לקרוא את התקשור ולהקשיב לשיחה שמחכים לכם כאן
9 דק' צפייה
כיצד מתמודדים עם הפחדים שאנו מרגישים, בעת הזו במיוחד? מדוע חשוב כל כך לתת ולקבל עזרה? שני הנושאים הללו מקבלים התייחסות בסרטון
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546