תקשור ושיחה על ה"אני יודע"

מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר

אחד הדברים הנפוצים, שמאפיינים אותנו כבני אדם, הוא התפיסה שאנחנו יודעים – יודעים מי אנחנו, יודעים מה קורה, יודעים מה אפשרי ומה לא. תפיסה זו יכולה להיות מלכודת, שמפתה אותנו עם תחושת ביטחון אבל גורמת לנו לסבל של ממש. הסרטון עוסק בזה.

סדנת "חיבור מחדש" ללימוד תקשור נפתחת ב-21.6 בביתי בתל אביב. כל הפרטים והצטרפות כאן.

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, לומר מספר מילים בתוך עולם זה, עבור מי שצופה או מי שקורא תקשור זה. אנו מבקשים לדבר על כך שישנם רבדים בעולם הזה, שאתם אינכם מודעים אליהם. זה נכון ביחס למתרחש במציאות, דברים אשר מתרחשים שאינכם מודעים אליהם, וזה נכון בעולם הפנימי שלכם, שבו ישנם דברים המתרחשים, מתקיימים, רבדים שאינכם

מודעים אליהם.

במובן מסוים אתם יכולים לומר שאתם חיים בתוך אשליה, משום שלא כל האמת גלויה, וזה בהחלט נכון. אבל האשליה היא לא רק חיצונית, היא גם פנימית. כלומר גם את עצמכם אתם לא לגמרי מכירים.

זה עניין מאתגר עבור בני אדם, להכיר בעובדה שהם לא מכירים את עצמם. זאת משום שמה שאתם יודעים נותן לכם תחושה של ביטחון, וזה עשוי להיות לכם קשה לוותר על תחושה של ביטחון, גם אם מה שאתם יודעים על עצמכם הוא דבר מה שלילי או דבר מה שבעיניכם ראוי לביקורת. יש את מה שאתם יודעים על עצמכם, גם אם מה שאתם יודעים גורם לסבל או למצוקה. יש את מה שאתם יודעים.

בשביל להשתנות, בשביל שהמציאות תשתנה, עליכם, בין השאר, להיפרד ממה שאתם יודעים על

עצמכם. כלומר להסכים להכיר את עצמכם מחדש, להכיר חלקים בכם שאינכם מכירים, ולקחת בחשבון שגם את החלקים שאתם מכירים אתם לא מכירים.

אנו מציעים שתשימו לב לעצמכם כאשר אתם אומרים "אני כבר יודע/ת את זה", משום שזו מלכודת שהפיתוי שלה הוא ביטחון והמחיר שלה הוא מעצור. המחיר שלה הוא הפסקה של התפתחות, והוא אפילו יכול להביא לסבל ומצוקה של ממש. שימו לב כאשר אתם אומרים "אני כבר יודע/ת, אני כבר מכיר/ה", משום שאתם יודעים רק את מה שידעתם עד כה, אבל אתם אינכם רואים את כל התמונה.

כדאי להמשיך לגלות, כדאי להמשיך לבדוק, כדאי להמשיך לראות מה לרפא, מה לחזק בתוך

עצמכם. באופן הזה אתם יכולים להמשיך להשתנות, ולמצוא לעצמכם נתיבים של ביטוי

והגשמה, של חופש ורווחה.

אלו המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.7.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

7 דק' צפייה
דאגות יכולות להניע אותנו לפעולה והן יכולות להכביד אלינו עד מאוד. הסרטון הזה מיועד לכל מי שטובע בתוך ים של דאגות
9 דק' צפייה
המלחמה שקדמה למלחמה, היא זו שמקבלת את תשומת הלב בסרטון זה. כדאי להקשיב למילים של טוהר ולמילים של שחר שבאו לאחר התקשור
7 דק' צפייה
לפחד יש מאפיינים שונים, שאם מכירים אותם יכול להיות קל יותר להתמודד עם הפחד. הסרטון עוסק ברגש הזה ובהשפעה שלנו עלינו
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546