מהי המתנה שמביא איתו אובדן של אנשים שאנו אוהבים, ומה האתגר שנקודת מבט זו מביאה איתה. סרטון מיוחד לזכרה של חברתי סילביה שינבוים, שהלכה השבוע לעולמה

סרטון זה מוקדש לחברתי סילביה שינבוים, שהלכה לעולמה השבוע. סילביה היתה משמעותית מאוד בחיים שלי, והאובדן שלה כואב לי מאוד. בהתאם לכך, הסרטון השבוע עוסק באובדן.

(התקשור הכתוב מופיע אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, לומר מספר מילים ביחס למתרחש.

התבקשנו בפעם זו לדבר על חוויה זו שבה אתם מאבדים, שבה חלק מכם נקרע מכם. זה מה שאתם חווים כאשר אתם מאבדים – אתם חווים את העובדה שאתם אחד, שהכל אחד. אתם אומרים שהלב נשבר, אבל מה שאתם חווים זה את הקריעה, את העובדה שחלק נקרע מכם.

החוויה הזו מעידה על האחדות המתקיימת, שאתם לרוב אינכם מרגישים אותה ואינכם מודעים אליה. אולי יודעים אותה בתור רעיון, אבל לא חווים ביום יום את החוויה שאתם אחד, שהכל אחד, שהכל קשור.

זו העוצמה של האובדן. אם תרצו, זו המתנה שלו: ההזדמנות להיזכר שהכל אחד. להיזכר בחיבור המתקיים, להכיר בו ולהכיר לו תודה ולהביא אותו עוד אל תוך היום יום. האם מסוגלים אתם להמשיך לחוות את החיבור גם כאשר הלב מתחיל להתאושש?

פעמים רבות מה שבני אדם עושים, דווקא משום האובדן, הם מתנתקים עוד יותר, הם מתרחקים עוד יותר. הם אינם יודעים כיצד להכיל את חוויה החיבור ואת חוויה הקריעה או האובדן. התגובה היא תגובה של התנתקות רבה יותר, התרחקות משמעותית יותר מכפי שהיה.

האם אתם יכולים להמשיך לחוות את החיבור ולהכיר בו, להכיר לו תודה, גם אם זה מביא איתו פגיעות, גם אם זה מביא איתו פחד לאבד, גם אם זה מביא איתו עצב, האם אתם יכולים להכיר בכך?

זה מה שאנו מעודדים אתכם לעשות – לראות את המתנה שבאובדן ואת ההזדמנות שיש בו כדי להכיר את עצמכם, כדי לחוות את החיים אחרת. מתוך זה אפשר, יותר בקלות, גם לחיות אחרת. זאת משום שכאשר אתם מזהים את החיבור וחווים אותו, אתם מתעדנים, אתם נהיים יותר רכים, שיתוף פעולה יכול לגדול ודברים טובים יכולים יותר בקלות לקרות.

אלה הן המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

שחר.

1 מחשבה על “תקשור ושיחה על אובדן”

  1. תודה עבור התיקשור החשוב.
    מאחל לך ימים טובים יותר,וכך גם לעם ישראל בארצו המתייסרת.
    אשמח שאם טוהר ידברו התיקשור גם על המלחמה בעזה המדשדשת ללא הרף,ועל החטופים המסכנים,ועל הסכנה הנוראית מהנשק האוירי של חיזבאללה המאיים זה מקרוב.דני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.7.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

7 דק' צפייה
דאגות יכולות להניע אותנו לפעולה והן יכולות להכביד אלינו עד מאוד. הסרטון הזה מיועד לכל מי שטובע בתוך ים של דאגות
9 דק' צפייה
המלחמה שקדמה למלחמה, היא זו שמקבלת את תשומת הלב בסרטון זה. כדאי להקשיב למילים של טוהר ולמילים של שחר שבאו לאחר התקשור
7 דק' צפייה
לפחד יש מאפיינים שונים, שאם מכירים אותם יכול להיות קל יותר להתמודד עם הפחד. הסרטון עוסק ברגש הזה ובהשפעה שלנו עלינו
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546