שיחה על אשמה ותקשור על גאולה

לכל מי שמבקש גאולה מהמצב בו אנו נמצאים, ולכל מי שמרגיש לא בסדר על מה שהוא מרגיש וחושב ועושה בימים אלה, כדאי לקרוא את התקשור ולהקשיב לשיחה שמחכים לכם כאן

אם גם אתם מרגישים לפעמים לא בסדר שאתם לא חושבים על החטופים, ההרוגים ו/או המלחמה? לא בסדר שאתם מרגישים רגשות אחרים מלבד עצב או כאב? לא בסדר שאתם עושים דברים שמסיחים את דעתכם ממה שקרה וקורה? אם כן, כדאי מאוד שתקשיבו לחלק הראשון של הסרטון.

בחלק השני נמצא התקשור – טוהר מדברים על הרצון של אנשים מסוימים לגאול את הארץ, ושל אחרים המבקשים גאולה מהמצב הקשה. המסר שלהם חשוב לכולם.

המפגש "הפנים השונות של האהבה: הומור" מתקיים ב-25.11 בשעה 20:30. כל הפרטים כאן.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. אנו נפגשים פעם נוספת בדרך זו, באמצעי זה, והפעם אנו מבקשים לדבר על גאולה.

ישנה קריאה כזו, אשר משותפת לאנשים רבים, וזו קריאה לגאולה. יש המבקשים לגאול את הארץ, והקריאה הזו לגאולה פעמים רבות מובילה לאלימות, וישנה קריאה לגאולה שהיא למעשה שחרור מפחדים ומכאב וממציאות לוחצת שאינה מאפשרת התרווחות ורגיעה.

יש הרוצים גאולה שמביאה לאלימות, יש הרוצים גאולה שמביאה למנוחה.

ביחס לעניין הראשון, אנו נאמר שזה מה שקורה לבני אדם כאשר הכאב סוגר להם את הלב. אז הם מבקשים לגאול את הארץ, כמו לטהר את העולם ממשהו אינו ראוי. הם תופסים את עצמם כבלתי ראויים ומבקשים לגאול את הארץ מהלא ראויים. מאחר וזה מה שמניע בני אדם, התוצאה היא תוצאה אלימה, וזה אכן קורה ועם זה אתם מתמודדים.

אנו מבקשים להזכיר ביחס לזה שאתם תמיד ראויים, בהחלט. תמיד יש לכם מקום, בהחלט, ואינם צריכים לגאול את הארץ מאף אחד, אלא אולי לגאול את עצמכם מאותו הכאב אשר סוגר את ליבכם, אשר אומר "אני לא ראוי/ה".

אנו מבקשים להתייחס לרצון בגאולה שתיקח את הכאב ואת הפחדים ותאפשר מנוחה. אנו בעיקר רוצים לעודד אתכם לגלות כיצד אתם עוזרים לעצמכם ליצור מנוחה ורווחה, גם בתוך מציאות שאין בה מנוחה ורווחה.

אם אתם מחכים שהמציאות תשתנה כדי שתוכלו לנוח, אז תמצאו דרכים לנוח בלי קשר למציאות. לעתים המנוחה תושג מהתאמה של ציפיות, לעתים היא תושג אם תעשו פעולה שונה ממה שעשיתם עד כה. כדי ליצור מנוחה, אתם יכולים להשתנות בעצמכם מבלי שהמציאות תשתנה כולה. אולי זה לא יהיה אפקטיבי באותה מידה; אלה אשר מטלטלים בדרכים ואלה אשר נמצאים ללא בית קבוע, אלה אשר נמצאים בתוך אי-ודאות גדולה מתמיד, הם לא יכולים אולי לחוות את מלוא המנוחה האפשרית. עם זאת, בתוך מציאות שכזו יש צורך בפעולה, בהחלט, ויש צורך בשינוי. כלומר, תגובות שמשתנות והחלטות שמשתנות משום אי הוודאות, בהחלט.

אינכם יכולים כה מהר לשנות את אי הוודאות. זה ישתנה, אבל לא כה מהר. אז אם אתם יכולים, הרשו לעצמכם להיות בתוך זה כפי שזה, ותצרו לעצמכם יותר תמיכה מהסוג שאתם צריכים, כדי שתהיה בכל זאת קצת מנוחה, שתהיה יותר התרווחות בתוך המתקיים.

אין מי שיכול לגאול אתכם, אך יש מי שיכול לעזור לכם, בהחלט. הגאולה היא תמיד פנימית. היא תמיד חוויה אשר מתרחשת כאשר חוויה קיימת משתנה. אלו המבקשים גאולה צריכים לגאול את עצמם, אם הם רוצים לחוות גאולה בתוך תקופת חיים זו, בתוך מסע זה.

אלו הן המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' צפייה
מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר
8 דק' צפייה
זמן בו אנו מתבקשים לבחור מחדש באמת שלנו, למרות ועם הפחד שבחירה זו יכולה לעורר. הסרטון עוסק בשער הבחירה הנוכחי וכיצד לעזור לעצמנו עם מה שאנו מרגישים
7 דק' צפייה
האם אנו באמת צריכים להסתיר את החולשה שלנו כי להסתדר בחיים? האמת הפוכה מכך. בסרטון הזה נמצא הסבר מדוע ההסתרה של החולשה מחלישה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546