במלחמה בה כולם בטוחים שהם צודקים, האם אנו מוכנים להיות אחרת? תקשור ושיחה על תכונה אנושית עתיקה ומזיקה

במציאות בה רבים בטוחים שהם צודקים – ומוכנים להילחם עבור זה – טוהר באים ומזכירים לנו שאנו לא רואים הכל ולא יודעים הכל, ושכדאי שנחזור להיות פתוחים וצנועים. השיחה לאחר התקשור מעמיקה את הנושא בעוד היבטים.

כל הפרטים ואפשרות להצטרף ל"מתמזגים: בסדר ולא בסדר" שמתקיים ב-27.4, כאן.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. אנו נפגשים פעם נוספת בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים. לומר מספר מילים ביחס למתרחש בעולם זה, שבו רבים כל כך בטוחים שהם צודקים, שבו רבים כל כך אינם רואים את מה שהם אינם רואים, אך בו זמנית הם בטוחים שהם רואים את כל מה שיש לראות.

זה מה שקורה כאשר בני אדם בטוחים שהם רואים את כל מה שיש לראות: הם צודקים, הם יודעים, ואז יש מאבק, ואז יש מלחמה. זה קורה ביתר שאת בזמן זה, ואנו מציעים שתתייחסו לכך. אתם אינכם בהכרח יכולים לשנות את המתרחש במציאות המשותפת, אבל אתם בהחלט יכולים לנקוט בגישה אחרת בתוך עצמכם. כלומר, לזכור שאינכם רואים את כל מה שיש לראות.

אם אינכם רואים את כל מה שיש לראות, אתם יכולים להיות יותר פתוחים, להקשיב יותר, ולהיזהר יותר בהחלטות, בתגובות. אולי להיות פחות נחרצים, אולי לא למהר לסגור דלתות או להתייאש, אולי לא למהר לומר 'כן' למשהו שהוא לא המתאים לכם ביותר.

ישנן אפשרויות שיכולות להיות נכונות יותר, מתאימות יותר, אולי טובות יותר בשבילכם. אולי יש מה ללמוד, אולי יש מה לגלות, וזה יכול לחסוך ויכוחים ומריבות. אנו אומרים אולי אך מתכוונים שכן, אנו מציעים לכם לגלות זאת ככל שאתם יכולים.

זה מה שאנו מציעים לכם בנקודת זמן זה: זכרו שאינכם רואים את כל התמונה. יכול להיות שאתם צודקים, ויכול להיות שלא. הישארו פתוחים במידה, קשובים במידה, צנועים הרבה יותר. זה יעזור לכם בזמן זה ובהמשך הדרך.

אלו הן המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' צפייה
למרות האכזבות והפגיעות וחוסר האמונה, טוהר מציעים לנו להתחבר לתקווה. תקשור ושיחה על הכוח שנמצא בתוכנו
7 דק' צפייה
לכוח שלנו כבני אדם ישנן מגבלות, וכדאי להכיר בהן. אחרת אנו נמשיך להיות מתוסכלים, מאוכזבים וכועסים, ולא ניצור את הטוב האפשרי עבורנו
11 דק' צפייה
בזמן שבו קל להרגיש אכזבה מהמתרחש במדינה ו/או בחיים האישיים שלנו, כדאי לעצור ולהעריך את השינויים המתרחשים ואת היכולת שלנו ליצור שינויים נוספים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546