מדוע חשוב לזכור את הכאב שעברנו, וכיצד זה יכול לעזור לנו במניעת כאב חדש? ואיך מגבירים את האהבה שלנו לעצמנו? תשובות לכל זה תמצאו כאן

בין יום השואה לבין יום הזיכרון, החלטתי לדבר על כאב וזיכרון. אני מדבר על כך שזה טוב לזכור, שכואב לנו, שנפגענו, ומדוע חשוב לזכור שגם פגענו והכאבנו. רמז: זו הדרך היחידה להפסיק את מעגל הכאב/מלחמה/סבל/מוות שהעולם שרוי בו (ואנחנו גם).

לאחר מכן טוהר דיברו על אהבה עצמית – הם מציעים תרגיל לימים אלה, כדי לעזור לנו לחזק את האהבה שלנו לעצמנו, ואת הביטחון שלנו להיות כפי שאנחנו בעולם זה.

ניפגש ב"הפנים השונות של האהבה: ביטחון" ב-29.4. זהו מפגש תקשור אונליין, בו נעסוק בביטחון מהיבטים שונים (ויהיה גם תקשור של שאלות-תשובות). לפרטים והצטרפות היכנסו לכאן.

(התקשור הכתוב אחרי הסרטון).

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים, להזכיר כמה דברים.

אנו מבקשים בפעם זו להזכיר לכם להיזכר. אנו מציעים לכם להיזכר בדבר אחד שאתם אוהבים בעצמכם. אנו מציעים שתהפכו את הדבר הזה שאתם אוהבים בעצמכם, למעין יתד שאתם נועצים באדמה הפנימית. יתד שבעזרתו ודרכו ובזכותו, אתם יוצרים מרחב חדש לחוויה, להוויה, להתפתחות.

דבר אחד שאתם אוהבים בעצמכם – בחרו אחד כזה ושאו אותו בתוככם, בתודעה. הזכירו לעצמכם, התחברו מחדש ליכולת הזו, לאיכות הזו, למאפיין הזה, לכישרון הזה, כל דבר שהוא. התחברו לזה מחדש.

אולי תכתבו לעצמכם את זה במקום שתוכלו לראות זאת, אולי תציירו זאת או תדמיינו זאת בדמיון. השתמשו בכל אמצעי שמתאים לכם, בשביל לאפשר חיבור מחודש לאותו הדבר שאתם אוהבים בעצמכם.

זה דבר חשוב, משום שלא פעם, כאשר אתם מתמודדים עם ביקורת עצמית ורגשי אשמה ואולי בושה ואולי כעס ואולי פחד מעצמכם, אתם יכולים יותר בקלות לא לראות את מה שאתם אוהבים בעצמכם. אולי לראות זאת אבל להקל בזה ראש, לא להעריך את זה, לא להרגיש את זה, ולקבל מזה את מה שאתם יכולים לקבל מזה. לכן אנו מציעים שתעשו זאת; שתבחרו דבר אחד ותתנו לו יותר מקום בהסתכלות שלכם, בהרגשה שלכם, בסיפור שאתם מספרים לעצמכם, שאתם חיים אותו בימים אלה ובכלל.

באופן הזה, אתם יכולים להעמיק חיבור ולחזק את מי שאתם, את הביטחון שלכם, את היכולת שלכם להיות כפי שאתם.

זו ההצעה שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום. 

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' צפייה
למרות האכזבות והפגיעות וחוסר האמונה, טוהר מציעים לנו להתחבר לתקווה. תקשור ושיחה על הכוח שנמצא בתוכנו
7 דק' צפייה
לכוח שלנו כבני אדם ישנן מגבלות, וכדאי להכיר בהן. אחרת אנו נמשיך להיות מתוסכלים, מאוכזבים וכועסים, ולא ניצור את הטוב האפשרי עבורנו
11 דק' צפייה
בזמן שבו קל להרגיש אכזבה מהמתרחש במדינה ו/או בחיים האישיים שלנו, כדאי לעצור ולהעריך את השינויים המתרחשים ואת היכולת שלנו ליצור שינויים נוספים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546