תקשור ושיחה על סיפור ואמת

הסיפורים שאנו מספרים לעצמנו יכולים לקדם אותנו ויכולים לתקוע אותנו. הסרטון הזה יעזור לכם להבדיל בין סוגי הסיפורים, ולהתחבר לאמת שכדאי להכיר בה

מה הסיפור שאנו מספרים על החיים ועל עצמנו? האם הסיפור הזה מקדם אותנו או תוקע אותנו? ומהי האמת שכדאי להכיר בה? טוהר – ואני – מדברים על כך בסרטון החדש.

ב-1.1.24 ניפגש אונליין להכיר את הסיפור של שנת 2024, היא שנת ההתמזגות. מפגש תקשור מיוחד לפתיחת השנה החדשה, המתרחש בזום. כל הפרטים והצטרפות כאן.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך שלום.

אם כך, אנו מתחילים. אנו נפגשים בפעם זו, בדרך זו, כדי לעסוק בשינוי המתרחש. פעם נוספת לעסוק בטלטלה המתקיימת כעת. אנו מבקשים לדבר בכמה מילים על המלחמה הזו שבה אתם נמצאים ועל הדאגה ועל המתח, לדבר על תחושת אי הוודאות וחוסר היציבות.

ראשית אנו מבקשים להכיר בכך שזה מה שמתקיים. אנו מציעים זאת גם לכם, אנו מציעים שתכירו במציאות. לא רק החיצונית, אלא גם בזו שאתם מרגישים, זו שאתם חווים. מהי המציאות שלכם? מה אתם מרגישים בזמן הזה? מה אתם צריכים בזמן הזה? מה חסר לכם? איזו יד אתם יכולים לתת לעצמכם בתוך מה שקורה? איזו תמיכה אתם יכולים לתת לעצמכם?

אם אינכם יכולים לתת לעצמכם תמיכה בכוחות עצמכם, אז בקשו תמיכה. אולי גם אולי תבקשו וגם תתנו לעצמכם, בהחלט.

ההכרה במציאות עכשווית היא נקודת מוצא חשובה להתפתחות. היא חשובה משום שפעמים רבות אתם אינכם מכירים במה שבאמת קורה. ישנם סיפורים שונים שבני אדם מספרים לעצמם על עצמם ועל המציאות. ישנם סיפורים הלוקחים אתכם למסע התפתחות ומניעים אתכם קדימה, ישנם סיפורים המשאירים אתכם במקום, היוצרים ניתוק ואינם מאפשרים התפתחות. למעשה, אם אתם מרגישים תקועים, אז כדאי שתבחנו מהו הסיפור שאתם מספרים לעצמכם.

לפעמים הסיפור הוא שאתם תקועים, זה הסיפור. אבל לפעמים התקיעות היא ממשית, והסיבה היא סיפור שאתם מספרים לעצמכם, סיפור המשאיר אתכם במקום. סיפור על חוסר יכולת, סיפור על חוסר אפשרות. סיפור של פחד, סיפור שמדבר על סכנה. סיפור שמעודד אתכם להימנע ממה שנכון לכם או לרדוף אחר מה שלא נכון לכם או לברוח ממה שנכון לכם. סיפור שמעודד אתכם לוותר כשאין בכך צורך, ולהילחם כשאין בכך סיבה.

כאשר אתם מכירים במציאות, כדאי שתכירו גם בסיפור שאתם מספרים לעצמכם. אולי הסיפור הוא שאתם חלשים, אולי הסיפור הוא שאתם לא יכולים, אולי הסיפור הוא שאין תקווה ואין סיכוי. אולי הסיפור הוא שהעולם כה מסוכן עד שאין אפשרות שתוכלו להגשים את עצמכם. אולי הסיפור הוא שהעולם בחוסר ואתם לא תוכלו לחיות בשפע, אולי הסיפור הוא שאתם לא ראויים לחיות בשפע. מהו הסיפור שאתם מספרים לעצמכם?

הסימן כדאי שיהיה פשוט – אם הסיפור מחליש אתכם, הוא ככל הנראה לא תומך בכם. אם הוא נותן לכם כוח אז כדאי להקשיב לו. אבל גם את הסיפורים האלה כדאי לבחון ולא לקחת כמובן מאליו. זאת משום שלעיתים, אם אתם רודפים אחרי דבר מה שאינו נכון לכם, ההכרה במציאות תיצור מעין רפיון. אתם עשויים לבלבל זאת ולומר שאם יש רפיון, זה סימן שהסיפור אינו נכון, אבל זה לא כך. לעיתים, סיפור שממריץ אתכם לא יהיה כזה התומך בהתפתחות שלכם, אם הוא גורם לכם לרדוף אחר מה שאינו אפשרי, אם הוא יוצר מרחק מעצמכם.

התוצאה היא אינדיקציה חשובה לא פחות. אם ישנה תקיעות, אז כדאי לעצור, בהחלט. אם אינכם מצליחים להתפתח וליצור, אז כדאי ליצור ולבחון מהו הסיפור.

ההכרה במציאות היא השלב הראשון. ההכרה בסיפור היא השלב השני. כאשר אתם מכירים בסיפור אתם יכולים לחזור ולהכיר במציאות מחדש. מה באמת קורה, מה באמת כדאי שיקרה, מהו הנתיב שבאמת כדאי לכם ללכת בו.

זה מה שאנו מציעים לכם בזמן זה.

כדאי לקחת בחשבון שאתם נמצאים בזמן שבו מתרחשים אירועים קשים, אבל זה גם זמן בו מספרים לכם הרבה סיפורים. הפחד מספר לכם הרבה סיפורים, בני אדם מספרים לכם הרבה סיפורים, מרביתם גוזלים מכם כוח ויוצרים חולשה. הקשיבו מחדש, יותר בצלילות, לסיפורים, כדי לגלות מהי המציאות ומה באמת קורה.

אלו הן המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך שלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.7.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

9 דק' צפייה
המלחמה שקדמה למלחמה, היא זו שמקבלת את תשומת הלב בסרטון זה. כדאי להקשיב למילים של טוהר ולמילים של שחר שבאו לאחר התקשור
7 דק' צפייה
לפחד יש מאפיינים שונים, שאם מכירים אותם יכול להיות קל יותר להתמודד עם הפחד. הסרטון עוסק ברגש הזה ובהשפעה שלנו עלינו
9 דק' צפייה
סרטון קצר על כאב רגשי, עם כמה אמיתות שחשוב להכיר בהן כדי לחיות טוב יותר עם עצמנו ובעולמנו
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546