סרטון קצר על כאב רגשי, עם כמה אמיתות שחשוב להכיר בהן כדי לחיות טוב יותר עם עצמנו ובעולמנו

הכאב שסוחף אותנו, המאמצים שאנו עושים כדי להימנע ממנו, המחיר שאנו משלמים על כך, והגישה שכדאי לנקוט ביחס לכאב הרגשי שלנו – הסרטון עוסק בכל זה.

בהמשך לדברים שאמרתי בסרטון, המידע והאפשרות להצטרף ל"מתמזגים: כיעור ויופי" שמתקיים במוצ"ש הקרוב, נמצאים כאן. אם סדנת "יוצרים ריפוי" מסקרנת אתכם, היכנסו לכאן.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, לומר מספר מילים ביחס למתרחש, ביחס למה שקרה לבני אדם, כאשר אתם מרגישים כאב. אנו מתייחסים במסר זה לכאב רגשי, ליחסים שלכם איתו ולמה שאתם מרגישים ולתגובה המתרחשת, כאשר הכאב מתחיל לסחוף אתכם אל תוכו.

זה מה שקורה לכם כאשר אתם מרגישים כאב: אתם כמו מאבדים התלהבות ואנרגיה וחיוניות ונחישות, ונסחפים אל תוך הכאב, נבלעים אל תוכו. לרוב אתם תפעלו באופן כזה או אחר כדי להפסיק את זה. תנסו לטשטש את הכאב, להתגבר עליו, ולפעול באופן כזה או אחר, בין אם בשיחה שלכם עם עצמכם ובין אם בפעולות של ממש, כדי שלא יכאב לכם. לעיתים תעשו משהו שיסיח את דעתכם, ולעיתים אלה יהיו הרגשות שאתם מרגישים, שנובעים מתוך כאב ומטשטשים אותו בעת ובעונה אחת. אתם יכולים לכעוס או לשנוא, לבוא בטענות, להשתמש בביקורת, באשמה, האשמה. זאת, במקום להגיד "כואב לי", במקום להיסחף אל תוך הכאב.

איננו אומרים שעליכם להפסיק את כל מה שאתם עושים ולהתרכז בכאב, אבל אנו מציעים שישנה סיבה מדוע אתם מגיבים לכאב באופן הזה. סיבה אחת היא משום שישנם עוד רגשות שעליכם להרגיש, כמו כאב או שנאה או פחד. לעיתים אשמה וביקורת גם הם דברים שעליכם להרגיש ולעבור דרכם.

סיבה נוספת היא משום שבכך אתם נכנסים אל תוך הכאב, אתם מתחילים להשתנות. אם אתם מסכימים לשהות בתוך כאב, אז אתם יכולים לעבור ריפוי של ממש. טרנספורמציה יכולה להתרחש, הלב יכול להיפתח, להתרכך, נוקשות יכולה להתפרק, ודעות שהיו לכם יכולות להתחלף בתפיסה יותר גמישה ויותר חומלת שלכם את עצמכם ושל החיים בכלל.

זה יכול לקרות וזה מאיים. השינוי מאיים עליכם, אז אתם מנסים לא להרגיש כאב אלא ללכת למחוזות אחרים, יותר מוכרים, של חוויה ופעולה.

אנו מציעים שתביאו את כל זה למודעות שלכם, ותראו האם אתם יכולים בכל זאת, כאשר כאב נוכח, להרגיש אותו עוד קצת. מצאו את התמיכה המתאימה לכם בתהליך והסכימו להרגיש את הכאב, ותגלו מה קורה, אם במקום להילחם כדי לצאת מזה, אתם מוכנים לשהות בו. מה משתנה, מה באמת קורה.

אלו המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.7.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

7 דק' צפייה
דאגות יכולות להניע אותנו לפעולה והן יכולות להכביד אלינו עד מאוד. הסרטון הזה מיועד לכל מי שטובע בתוך ים של דאגות
9 דק' צפייה
המלחמה שקדמה למלחמה, היא זו שמקבלת את תשומת הלב בסרטון זה. כדאי להקשיב למילים של טוהר ולמילים של שחר שבאו לאחר התקשור
7 דק' צפייה
לפחד יש מאפיינים שונים, שאם מכירים אותם יכול להיות קל יותר להתמודד עם הפחד. הסרטון עוסק ברגש הזה ובהשפעה שלנו עלינו
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546