האם אנו באמת צריכים להסתיר את החולשה שלנו כי להסתדר בחיים? האמת הפוכה מכך. בסרטון הזה נמצא הסבר מדוע ההסתרה של החולשה מחלישה

הפעם טוהר מדברים על חולשה. למעשה, על היחסים שלנו עם עצמנו כאשר אנו חלשים, וכיצד התפיסה הרווחת – האומרת להסתיר את החולשה – מחלישה אותנו ופוגעת בנו. השיחה שבאה לאחר הסרטון ממשיכה לעסוק בנושא חשוב זה.

רוצה לקבל מטוהר תשובות והכוונות לשאלות ולבעיות שיש בחייך? אם כן, תקשור כתוב ייתן את המענה לשאלות שלך.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך שלום.

אם כך, אנו מתחילים. אנו מבקשים לדבר בפעם זו על השימוש שלכם בכוח, באופן שמטרתו היא להסתיר חולשה. למעשה, אנו מבקשים לדבר על חולשה ועל היחסים שלכם איתה; על האמונה שיש בבני אדם שחולשה, ובמיוחד הפגנה של חולשה, היא מקור לצרות, ושאתם צריכים להישאר חזקים להפגין כוח, כמו לעשות כל הזמן שרירים.

אנו מציעים שהמאמץ להתגבר על חולשה ולהסתיר אותה גוזל מכם כוח. הוא גוזל משאבים, הוא גוזל את האנרגיה שלכם, נגדיר זאת כך, ויוצר חולשה נוספת. בעודכם מתאמצים להראות שהכל בסדר, אתם משאירים את עצמכם מאחור, נטולי תמיכה, נטולי הגנה. אתם למעשה אומרים לעצמכם, במודע ולא במודע, שאתם לא בסדר כפי שאתם, ושהעולם הוא מקום מסוכן אם תרשו לעצמכם להפגין חולשה.

אנו מציעים בזמן זה שתבחנו מחדש מה נתפס אצלכם כחולשה, והאם אתם יכולים לבחון את הנחת היסוד מחדש. כלומר, אולי לא כל בני אדם ישפטו אתכם על תכונות כאלה ואחרות, או על היותכם במצב זה או אחר. אולי ישנם אנשים שיקבלו את אתכם, אולי תהיה תמיכה. כלומר, אם החולשה, או מה שאתם מגדירים כחולשה, כן יהיה

בסדר. יותר מכך, אולי כדאי שאתם תראו שזה בסדר, שאתם כפי שאתם.

פעמים רבות, חוסר האהבה או הביקורת שאתם מפחדים לקבל מאחרים, הם בדיוק מה שמתקיים בתוככם ביחס לעצמכם. אלה אתם ששופטים את עצמכם על חולשה, ואלה אתם שיכולים להפוך את נקודת המבט וליצור עוד אהבה וליצור עוד קבלה. אולי זה בסדר שאתם לא תמיד יכולים ולא תמיד יודעים, שלא תמיד יש לכם פתרון ולא תמיד אתם יודעים מה לעשות, שאולי אתם לא תמיד ברורים או חד משמעיים, שאולי יש בתוככם כל מיני קולות. אולי זה בסדר שאתם כך, אולי זה בסדר שאין לכם פיזית יכולת לעשות דברים, שאולי רגשית אינכם יכולים לעשות דברים. אולי זה בסדר שאתם חלשים או עייפים או נטולי השראה או רעיון או מוטיבציה. אולי זה בסדר שאתם כפי שאתם.

אנו מציעים לכם לעצור ולבחון את הדברים מחדש, ולגלות איזה כוח יכול להיות בתוככם כאשר אתם מקבלים את מה שאתם תופסים בתור חולשה.

אלו המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' צפייה
מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר
8 דק' צפייה
זמן בו אנו מתבקשים לבחור מחדש באמת שלנו, למרות ועם הפחד שבחירה זו יכולה לעורר. הסרטון עוסק בשער הבחירה הנוכחי וכיצד לעזור לעצמנו עם מה שאנו מרגישים
9דק' צפייה
הכאב הרגשי שלנו, והניסיון להימנע ממנו, הם שמקבלים את תשומת הלב בסרטון זה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546