טוהר מדברים על החטופים, מסבירים את המצב מנקודת מבט מסוימת ומציעים מה יכול לתת לנו נחמה

הבוקר קיבלתי מייל, ובו בקשה שטוהר יתנו הנחיות לכלים אנרגטיים שיסייעו בנושא בטחונם ושחרורם של החטופים. פניתי לטוהר עם הנושא, וזה המסר שקיבלתי:

"כאשר בני אדם נחטפו מחייהם, הושלכו לתוך מציאות אחרת, קשה מנשוא, יש רבים אשר מבקשים לשנות זאת בכל מחיר. זה מובן, בהחלט, שכן אתם רוצים לחזור למה שאתם מכירים, אתם רוצים להרגיש טוב ולחיות טוב, ואתם רוצים זאת גם ביחס לאחרים. במובן הזה, זו החמלה האנושית הנמצאת בפעולה, העולה ומתעוררת אל מול אטימות שאינכם מכירים בעוצמה כזו.

"אנו איננו יכולים לתת כלים שיביאו לשחרור שלהם, שכן איננו מכירים כאלה. אנו לא אומרים שאינכם יכולים ליצור כלים או לגלות אותם, אבל אנו אומרים שאיננו מכירים כאלה.

"פעולה של חמלה היא מה שמתרחש, והיא אכן נדרשת – חמלה אשר מטשטשת גבולות והבדלים ומאחדת ומחברת. זו החמלה אשר נמצאת בפעולה, ובמובן הזה, היא יכולה לשמש כמקור של ביטחון ושל נחמה. הידיעה שחמלה פועלת, שהיא נוכחת, שהיא נמצאת, יכולה לתת לכם מעט נחמה וביטחון, שכן לחמלה ישנה היכולת להשפיע, והיא אכן משפיעה.

"עם זאת, אנו מציעים נקודת מבט מסוימת, שיכולה לסייע למי מכם: זכרו כי כל בני האדם חטופים כל העת. אפשר לומר כי כבר נחטפתם כולכם, לפני עידנים רבים, ואתם חיים כל העת בתודעה של חטיפה. זו תודעה של פחד, שבה אתם בטוחים שכל דבר שמתחיל יש לו סוף, שבה אתם עושים את כל מה שאתם יכולים כדי למנוע את הסוף. תודעה אשר מניעה לפעולה שלרוב גורמת להעמקה של הפחד, לאחיזה מוגברת שלו, ואינה משחררת אתכם לחופשי.

"אנו מציעים שכולכם כבר חטופים, ולכן אירועים אלה של חטיפה מזעזעים אתכם כל כך. זה לא רק משום ההזדהות עם הכאב של האחר, שאת חלקם אתם מכירים; זה לא רק משום החמלה שלכם, שמתעוררת ביתר שאת; זה גם משום שבתוך תוככם אתם יודעים את מה שאנו מוסרים כעת: אתם כבר חטופים, ואתם מאמינים לחוטפים שלכם, בטוחים שהם לטובתכם. אלה הם הפחדים, אשר שומרים אתכם כלואים, אשר להם אתם מאמינים. פחדים אשר אומרים לכם מה לעשות ומה לא לעשות, שאתם מאמינים שהם נותנים לכם ביטחון.

"אתם כבר חטופים, אתם כבר מאמינים לחוטפים שלכם, ואתם יכולים, יותר ויותר, לשחרר את עצמכם מהאחיזה שלהם. אין זה קל, אין זה מהיר, בהחלט לא. אבל תשאלו את עצמכם מעת לעת: מה אהבה היתה עושה? אם הייתי אוהב/ת את עצמי, מה הייתי עושה במצב הזה? בסיטואציה הזו?

"ככל שתלמדו לחיות מתוך אהבה, כך תהיו יותר משוחררים, פחות חטופים. גם זה יעזור, לכם בהחלט, ולמציאות כולה".

4 מחשבות על “תקשור על החטופים ועל פחד”

  1. זווית מעניינת. נכון אנינו אכן חטופים ומשתפים פעולה עם החוטפים שלו והרבה פעמים אנחנו גם חוטפים את עצמנו כדי לא לראות כדי לא לשנות ולהמשיך כאילו כרגיל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546