כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון

החיים יכולים להיות משחק, אבל הם בדרך כלל מבחן. אני לא מתכוון לחיים באופן אובייקטיבי, אלא לחוויה שלנו ולאופן שבו אנו מפרשים את המציאות, מתנהגים ובוחרים.

תודעת מבחן היא האופן שבו אנו חיים כאשר, במקביל לרצון להגשים רצונות, תשוקות וחלומות, אנו מונעים מהרצון להרגיש ראויים, רצויים, אהובים, מקובלים, נחשקים, מושכים ו/או מבוקשים.

תודעת מבחן יכולה להתבטא בכל תחומי החיים – בחברות, בזוגיות, במין, בעבודה, עם הגוף שלנו. כאשר דברים קורים כפי שאנו רוצים, אנו מרגישים טוב, שהצלחנו במבחן. כאשר הם לא קורים כפי שאנו רוצים, אנו מרגישים לא ראויים, לא רצויים, לא אהובים, דחויים, נטושים, לא שווים, לא מושכים ו/או לא מבוקשים. כלומר, שנכשלנו במבחן. מה שקורה במציאות שלנו הופך למבחן לערך העצמי שלנו, להיותנו ראויים להיות ולחיות כפי שאנו רוצים.

תודעת משחק משוחררת ממבחנים. אנו חיים בתודעת משחק כאשר אנו מונעים מתוך ביטחון עצמי, מבלי שיש בנו צורך לבחון האם אנו רצויים/ראויים/אהובים/נחשקים/מושכים/מקובלים. תודעת משחק היא התודעה בה אנו חיים כאשר אנו יודעים מה הערך שלנו; כאשר אנו שלמים עם עצמנו – עם היכולות ועם המגבלות שלנו; כאשר אנו יודעים שלא נצליח לממש כל רצון ולא נגשים כל רצון; וכאשר אנו לא מגשימים רצון או חלום, אנחנו יודעים שזה לא בגלל שאנחנו לא בסדר.

המעבר מתודעת מבחן לתודעת משחק הוא מהותו של מסע ההתפתחות. ככל שאנחנו מרפאים את הכאבים שלנו, ממלאים מחדש את החסכים שלנו ומחזקים את האישור שחסר לנו בתוכנו, כך אנחנו יכולים לחיות את חיינו מבלי להתייחס למציאות בתור מבחן. המימוש של תשוקות וההגשמה של רצונות וחלומות הופך להיות קל יותר, מסקרן ומפתיע. ככל שאנו מרפאים את עצמנו יש בנו פחות פחדים ואשמה ומעצורים, ויותר נחישות, התלהבות, סקרנות ויצירתיות.

***

נקודת המבט הזו, שאנו מציג בפניכם כאן, התגלתה בפניי מתישהו בשבועיים האחרונים. במהלך טיפול שקיבלתי, בשיחה, פתאום הבנתי את הדברים באופן הזה.

מאז אני מסתכל על עצמי ועל אנשים שאני עובד איתם מתוך נקודת המבט הזו: איזו הרגשה (לא ראוי, לא נחשק, לא מושך, לא אהוב וכד') אנו מנסים לשנות דרך שינוי של המציאות (מציאות=גוף, כסף, עבודה, יחסים).

כאשר אני מנסה לשנות רגשות דרך שינוי המציאות, אני בתודעת מבחן. אז, מה שקורה או לא קורה הוא אישור למה שתמיד "ידעתי" על עצמי, או שהוא עוזר לי לרגע להרגיש אחרת.

לפעמים שינוי התנהגות ושינוי של המציאות עוזרים לשנות את ההרגשה שלנו. אך אם אנו רוצים שינוי עמוק ויציב, עלינו להבין ששינוי המציאות אינו מספיק. גם אם הצלחנו לזמן מה לשנות את המציאות וכך את ההרגשה, בשלב מסוים אנו נפגוש שוב את הרגשות הכואבים ששמנו בצד.

כאשר אנו חיים בתודעת מבחן, אנו משקיעים הרבה מאוד אנרגיה בניסיון גם להגשים את עצמנו וגם להוכיח את עצמנו לעצמנו ו/או לאחרים. בתודעת משחק, כאשר אנו ממוקדים רק בהגשמה עצמית, אנו משקיעים הרבה פחות אנרגיה, מגיעים לדברים יותר בקלות והכי חשוב, נהנים מהם הרבה יותר.

1 מחשבה על “המעבר מתודעת מבחן לתודעת משחק”

  1. חג שמח
    תודה על התקשור בדיוק שאלתי את עצמי שאלה וראיתי את התקשור שלך
    אכן זאת בחירה ללמוד לחיות כמו במשחק ולתת ליקום לשחק איתנו .
    תודה על התקשור המעצים 💙

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
3 דק' קריאה
למה, בעצם, אנחנו צריכים לעשות שלום עם האהבה? מה זו המלחמה הזו, שאנו נמצאים בה, וכיצד היא באה לידי ביטוי ביום יום שלנו? תקשור כתוב של טוהר על הנושא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546