מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק

בסוף מרץ התקיים מפגש התקשור השני בסדרת "מתמזגים", מפגש שעסק רבות בסוגיה של טעות ודיוק. טוהר דיברו על כך בהרחבה בחלק הראשון, והשאלות שהיו בחלק השני העמיקו את ההבנה של הנושא.

אני משתף איתכם חלק מהתקשור. הפעם טוהר דיברו על משהו שלפעמים קורה לאנשים בעולם הרוח – כיצד מודעות עצמית/הבנה רוחנית מגבירה חוסר אחריות ונטישה עצמית. כדאי לקרוא את זה:

"אנו אומרים שהכול בסדר, ואנו אומרים זאת כבר זמן מה במושגי הזמנים שלכם. הכול בסדר הוא, במילים אחרות, הכול מדויק. זה אומר שאין טעות.

"העובדה הזו אינה אומרת שאין סבל או אין מצוקה או אין חוסר או אין משהו לשנות או משהו לרפא או משהו להגשים. זו אינה נקודת מבט אשר מעודדת קיפאון או הסתפקות במה שיש, זו אינה נקודת מבט שעוצרת התפתחות. מנקודת המבט שאומרת "הכול בסדר", יכולות להיוולד שאלות חדשות. מה באמת חסר? מה באמת מפריע? מה באמת מציק? למה כדאי לתת מענה? מה לרפא? מה לחזק?

"אנו מבקשים להזכיר, ומציעים שתשימו לב, לא להפוך נקודת מבט זו לסוג חדש של חוסר אחריות – אם הכול בסדר או אם הכול מדויק אז לא צריך לשאול שאלות. יש אשר חיים באופן הזה, ובעיניהם אין צורך לבחון מה זקוק לריפוי, מה זקוק לחיזוק, מה זקוק למימוש. אנו מציעים שתשימו לב לזה. אם הכול בסדר או אם הכול מדויק, אז תשומת הלב שלכם למה שקורה אמורה לגדול ולא להצטמצם.

"אם זה בסדר שמשהו מפריע לכם אז כדאי לגלות מה מפריע. אם זה בסדר שכואב לכם אז כדאי לגלות מה גורם לכאב. אם זה בסדר שאתם במצוקה אז כדאי לגלות מה גורם למצוקה. אם זה בסדר, אם הדברים המדויקים, אם אין סיבה לאשמה, אם אין סיבה לביקורת עצמית, אז אפשר להתייחס ברצינות, בכובד ראש, למה שמתקיים, ומתוך זה לגלות אילו שינויים אתם רוצים ליצור, איזה ריפוי, איזה חיזוק, מי אתם רוצים להיות.

"פעמים רבות כך הם פני הדברים: אתם עסוקים בלמצוא מה לא בסדר, וכשאתם שומעים שהכול בסדר אתם בעצם שומעים שהכול מדויק, וזה יכול לתת לכם מנוחה, זה יכול לתת לכם אפילו רגיעה, מידה מסוימת של חופש. הביקורת והאשמה נתפסים כפחותי ערך, פחות משמעותיים, כאשר אתם מסתכלים על החיים מנקודת מבט שאומרת 'הכול בסדר' או 'הכול מדויק'. אם זה מה שקורה לכם אז הכול בסדר, גם זה נכון שיקרה. זה נועד, בין השאר, כדי לעזור לכם להפחית ביקורת עצמית ורגשי אשמה ולהגדיל קבלה עצמית ואהבה עצמית. אבל שימו לב שכל אלה לא הופכים בנקודה מסוימת בזמן, בתהליך או בתחומים מסוימים בחייכם, לסוג של התעלמות. התעלמות האומרת 'אם הכול בסדר אז לא צריך להתעסק בזה'.

"אם זה קורה, כאשר זה קורה, אז כדאי לעצור ולבחון מחדש מה קורה. אם ישנה מצוקה, לברר מדוע. אם ישנו חוסר, לברר מה חסר. אם יש דבר מה אשר מבקש להיוולד וליצור את עצמו, אז צרו לכך את התנאים. נקודת המבט הזו באה לעזור לכם להגדיל את בעלות הבית ולא ליצור נטישה עצמית נוספת".

התקשור זמין במלואו כאן.

1 מחשבה על “תקשור על "הכל בסדר"”

  1. תודה רבה עבור התיקשור.אבל בכל זאת אין פה תשובה לשאלה מדוע באה עלי מחלה מסוימת ואיך אוכל להתרפא ממנה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
3 דק' קריאה
למה, בעצם, אנחנו צריכים לעשות שלום עם האהבה? מה זו המלחמה הזו, שאנו נמצאים בה, וכיצד היא באה לידי ביטוי ביום יום שלנו? תקשור כתוב של טוהר על הנושא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546