טוהר מדברים על מה שאנו עוברים במלחמה הזו, על הדבר המהותי שכדאי לנו ללמוד בתקופה הזו, על מה כדאי שישתנה ועוד

כמה מוזר זה לתקשר על הומור בזמן מלחמה. אבל אנו נמצאים בתקופה מוזרה/הזויה/קיצונית, ולפני שבוע בדיוק, זה מה שעשיתי: תקשרתי את טוהר, מדברים על הומור, במסגרת "הפנים השונות של האהבה: הומור".

ליתר דיוק, על הומור, על מלחמה, על אהבה, ועל מה שאנו עוברים בזמן זה במיוחד.

אני משתף איתכם חלק מהתקשור:

"אתם נמצאים בעולם אשר אט אט משתנה, והשינוי הוא מורכב ומאתגר. אהבה קוראת לבני אדם לחזור הביתה בשנה זו. יש כאלה אשר נענים לקריאה בשמחה. יש כאלה אשר מרימים חומות של הגנה, ויש ביניהם את אלה אשר יוצאים לקרב על הזכות להיות בשליטה, למנוע מהעולם להתקדם ולהתפתח, גם העולם הפנימי וגם זה החיצוני. זה מה שקורה בזמן הזה.

"הרשו לעצמכם להיות כפי שאתם, זו התשובה הטובה ביותר שאתם יכולים לתת.

"אהבה קוראת לבני אדם לחזור הביתה, והיא עושה זאת כדי לעודד אתכם להמשיך להשתנות. זה מחולל מהומות, וזה נחוץ כדי שתשתנו וזה נחוץ כדי שהסדרים ישנים של הפרדה יתפרקו, כדי שבני אדם יהיו חייבים ליצור שיתוף פעולה. אתם כבר עושים זאת, אבל הצורך עוד קיים. ישנו הרבה בעולם הזה אשר זקוק לשינוי, יש להמיר הרבה מההפרדה בשיתוף פעולה. זה קורה כעת, זה יקרה עוד בהמשך הדרך.

"עבורכם, בחוויה האנושית, מה שקורה יכול ליצור כובד רב. הוא יכול ליצור חוסר אמונה וציניות וסרקסטיות. אתם עשויים להיסגר, וגם זה בסדר, אבל אנו מציעים לכם לא להסתפק בזה, כלומר לא לחשוב שאתם רואים את כל התמונה.

"זו אכן מציאות כואבת, המציאות בה אתם נמצאים, אבל בהרבה בחינות, למרות שהיא לא הייתה חייבת להיות, היא חייבת להיות. היו נתיבים אחרים ללכת בהם, ובחרתם בנתיב שבו אתם נמצאים כעת, והדבר תוכנן בקפידה. יש פה מערכת של שיתופי פעולה אשר יוצרת מציאות מקוטבת זו, דואלית וכואבת. מציאות המאפשרת לבני האדם לעמוד מול החושך בתוכם, לעמוד מול החושך ולפזר אהבה. כלומר, לאהוב את עצמכם, להיות עבור עצמכם גם כאשר אתם מתנהגים ממש לא בסדר, גם אם פגעתם, גם אם אתם פוגעים כעת.

"אתם נמצאים בתוך עולם משתנה, והוא ימשיך להשתנות. אנו מציעים שלא תפחדו מעצמכם, אלא שתרשו לעצמכם להיות, שתרשו גם לקלילות לעיתים להופיע.

"הקלילות היא כמו פיה. היא לא נראית אבל כשהיא נוכחת, היא משפיעה. הרשו גם לקלילות להיות וגם למנוחה. לפעמים אולי תצחקו, וזה בסדר. כאשר אתם צוחקים, תדעו לכם שזה הוא הרגע שבו האלוהי פגש את האנושי, שבו דחיסות אשר הייתה קיימת לפתע, נעלמת".

התקשור המלא נמצא כאן.

4 מחשבות על “תקשור על זמן זה של מלחמה”

 1. אני לא הבנתי מה טוהר רוצים לומר בדיוק,כאשר עוד כמעט חודשיים עברו מאז ההתקפה הרצחנית והסדיסטית של חמאס ב7.10.23,
  אשר נדמה כאילו החזירה את האנושות אלפי שנים אחורה,
  התנהגות אפילו גרועה מזו של הנאצים לפני 80 שנה.כלום טוהר לא
  ראו את הסכנה הנוראית עם ההתקפה הסדיסטית החמאסית להמשך הקיום של האנושות בכדור הארץ?איפה התגובה הראויה של אלוהים על מעשי הזוועות של החמאס ואולי של חיזבאללה?אולי זה הזמן שגם אלוהים יפשילו את השרוולים וישתתפו בהענשת הסדיסטים בעונש המתאים למידותיהם?

  1. מרגישה כך בדיוק… היכן העונש? היכן האלוהים? ואם עלינו לעבור מכות שכאלה? היכן ההתעוררות? למה אני צריכה לעבור את זה לבד?

 2. תקופה קשה עוברת על כוחותינו.. אני את העולם הזה מיציתי… וככל שאני מחפשת יותר תמיכה/ הזדהות אני נתקלת באתרים ששולחים אותי לקורסים ולקריאת ספרים… אני לא שם… אני צריכה תמיכה.
  אנשים שחווים את אותם הדברים ושפוט נפגשים יחד- לא בזום! מפגש אמיתי כמו פעם. ובזה אני פחות נתקלת וחבל…

  1. שחר בן-פורת

   אני מניח שהיו פחות מפגשים פיזיים בגלל המלחמה, אבל הם חוזרים יותר ויותר. מציע שתמצאי מידע על כך ברשתות חברתיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546