טוהר מסבירים מדוע חשוב לשמור על האגו שלנו, ומה זה באמת אומר לאהוב את עצמנו

"תתיידדו עם האגו. אם אהבה יצרה הכול, לא יכול להיות שהאגו הוא טעות. אתם זקוקים להגדרה ברורה של אני. מה מתאים לי ומה לא מתאים לי, מה נכון לי ומה לא נכון לי. אל תבלבלו אהבה עצמית עם ביטול עצמי, כפי שלפעמים אתם עושים, לפחות חלק מכם.

"כאשר הרוח באה לבני אדם ומלמדת אהבה, היא אינה מלמדת ביטול עצמי, אבל בני אדם רבים לימדו אתכם לבטל את עצמכם, והכול נשמע לכם אותו דבר. אינכם צריכים לוותר, לבטל, לרצות ולהתפשר. חיבור לאהבה, אפשר לומר, זה חיבור לסטנדרטים יותר טובים. אילו חברויות אתם רוצים, אילו מערכות יחסים, אילו מאכלים, אילו בגדים, אילו מקומות מגורים ועבודה.

"אם אתם אוהבים את עצמכם, הסטנדרט עולה. זה לא אומר שאתם נהיים, איך לומר, סנובים, זה רק אומר שאתם דואגים לעצמכם, לטוב ביותר עבורכם. לכל אחד יהיו הגדרות שונות של מה הוא הטוב ביותר. זה לא בהכרח הנדיר ביותר או היקר ביותר או זה שיותר קשה להשיג אותו. זה רק אומר שהוא הטוב ביותר עבורכם.

"אם אתם מבקשים להתחבר לאהבה, אז שימו לב לפשרה, שימו לב לוויתור, שימו לב לביטול העצמי. זו איננה אהבה. לוותר על מה שאתם רוצים וצריכים זו לא אהבה. יש אנשים שיאמרו שאתם יותר טובים ככה, כאשר אתם מוותרים, כי זה מה שלימדו אתכם, שאדם אוהב מוותר על עצמו; שלהתחשב בעצמכם זה אגואיסטי בעוד שלאהוב, להיות אלטרואיסטי, זה לוותר על עצמכם.

"זאת לא אהבה, זה ביטול עצמי בשביל להשיג אישור, ואם מה שחסר לכם זה אישור, אז תנו לעצמכם אישור. אם מה שחסרה לכם זו תחושה של ביטחון, אז תנו לעצמכם ביטחון. אולי לא כולם יאהבו אתכם, אבל אהבה תמיד תאהב אתכם"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546