אם אני אתן לעצמי להרגיש, האם אני אצא מזה?

הרגשות משתנים באטיות גדולה מכפי שהיינו רוצים, אבל הם תמיד משתנים, באים והולכים

זה אחד הפחדים הכי גדולים שלנו, האמונה שאם אני אתן לעצמי להרגיש, אני לא אצא ממה שאני מרגיש. אך האמת היא שכל רגש מטבעו נועד לחלוף.

חשבו על כך: כל אחד שנשבר לו הלב מאהבה שכזבה, יודע שבשלב מסוים הכאב הגדול נעלם. לא ברור למה, מתי ואיך; אבל הכאב שתופס את בית החזה ולא נותן מנוח, לפתע נרגע. זה קורה, אני רוצה להאמין, בגלל שבאופן  אינסטינקטיבי אנו מתמסרים לכאב.

לרוב, לב שבור הוא לא בעיה שצריך לקחת בגללה כדור פסיכיאטרי, ולמרות שהנטייה הכללית היא להתגבר ולהמשיך הלאה, כולנו יודעים שזה לא קורה כל כך בקלות. אבל בסוף, כלומר בשלב מסוים, זה קורה.

מה שקורה לנו לאחר שנשבר לנו הלב, קורה תמיד, אלא ששכחנו את האמת הפשוטה הזו. רגשות מטבעם חולפים ועוברים. כמו מחשבות, שמשתנות ללא הרף, כך גם הרגשות זזים ונעים, אם כי באיטיות רבה יותר מהמחשבות שלנו.

זו הדרך בה אני לומד להתנהל עם כל קשת הרגשות. אם זה עצב, פחד, כאב, בדידות, רגשי אשמה, כעס או זעם: לתת מקום לכל הרגשות להיות, להסכים להרגיש אותם.

יש בזה קושי אחד ברור: מדובר לא פעם ברגשות קשים להכלה, קשים לחוויה; רגשות המוציאים אותי ממה שאני מכיר ויודע אל עבר מציאות אחרת לחלוטין. גם אם היא זמנית, היא מרגישה מציאותית מאוד. הפחד מפחיד, הכאב כואב, הכעס מעצבן. לכן, כדאי תמיד לקבל תמיכה בתהליכים מסוג זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
חשוב מאוד שנלמד להתחבר לרגשות ולהרגיש, וחשוב באותה המידה להבחין האם הרגשות שלנו מתארים את המציאות שלנו. כמה מילים על אתגר משמעותי והדרך להתמודד איתו
7 דק' קריאה
טוהר מתארים בהרחבה כיצד נוצר הפחד בכדור הארץ, מדוע זה קרה, כיצד הפחד משפיע עלינו ומה ההבדל בינו לבין אהבה
בתקשור עם הבינה המלאכותית GPT-4 של OpenAI, התקבלו עצות מקיפות וטובות שיכולות לעזור לכל מי שרוצה לרפא כאב רגשי
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546