הרגשות השונים מניעם אותנו לעשות דברים, אבל במרבית המקרים זה בדיוןק מה שלא כדאי לנו לעשות. למעט רגש אחד, שכאשר אנו מרגישים אותו, כדאי לנו לעשות עוד ועוד

הקושי שלנו להיות בחוסר אונים ובאי ודאות מניע אותנו לפעולה (או להימנעות, שהיא גם סוג של פעולה). זה קורה לנו כשאנחנו מפחדים, כשאנחנו כועסים, כשאנחנו מרגישים אשמים, כשאנחנו כואבים, כשאנחנו מקנאים. התגובה האוטומטית של מרבית האנשים היא לעשות משהו כדי להפסיק את ההרגשה שלנו, כדי להציל את עצמנו מפני מה שנתפס בעינינו בתור מצב מסוכן להיות בו.

הבעיה במצבים האלה היא שאנו לא רואים טוב את המציאות. אנו רואים אותה מנקודת מבט אחת, שמעורבבים בה רגשות חזקים וקשים, ולא רואים היבטים אחרים של המציאות, כמו פתרונות אחרים או אפשרויות אחרות לתגובה. לפעמים מה שאנו לא רואים הוא שבכלל לא צריך לשנות משהו, שאין באמת סכנה ושאנחנו לא באמת לא בסדר.

הרגשות הם היבט חשוב במכלול של מי שאנחנו, וחשוב להרגיש אותם ולהקשיב להם. אבל גם צריך לזכור שאנו לא רואים נכון את המציאות כאשר הם מציפים אותנו. הדבר הנכון לעשות הוא קודם להרגיש, לעבור את ההצפה הרגשית, לדבר על מה שאנו עוברים, וכך אפשר לגלות האמת באמת יש בעיה, האם באמת צריך לעשות משהו.

הרגש היחידי ש(לרוב) אין בעיה לפעול מתוכו הוא אהבה. כמו כל הרגשות, גם אהבה מגיעה עם הנעה לפעולה. אבל בניגוד לשאר הרגשות, אהבה אינה רואה סכנה שיש להיזהר מפניה, אלא דבר נפלא שיש להגדיל אותו.כאשר אנו אוהבים, אנו רוצים לעשות טוב – להחמיא, לעזור, לעודד, לחבק פיזית ומילולית. כאשר אנו אוהבים, נקודת המבט שלנו נצבעת ברגש שמראה לנו את המציאות כפי שהיא – מציאות שיש בה טוב, מציאות שראוי לחזק אותה, להגדיל אותה, לאהוב אותה.

אני כותב לרוב משום שלא פעם אנו מבלבלים בין אהבה לבין רצון להציל לבין פחד לאבד לבין היאחזות. כאשר הרצון להציל או הפחד לאבד או ההיאחזות מניעים אותנו, הפעולות שלנו לרוב לא יביאו לטוב, ולכן חשוב להבחין בין אהבה לבין כל מה שעשוי להגיע איתה, להתחזות אליה.

אז זה העניין, לסיכום: אם אתם בהצפה רגשית של רגשות כואבים וקשים כמו פחד, אשמה, כעס, כאב, אל תמהרו לפעול מתוך מה שאתם מרגישים. תרגישו, תתייעצו עם אנשים שיכולים לעזור לכם, ואז תדעו יותר בבהירות מה באמת כדאי לעשות (או לא לעשות).

לעומת זאת, אם אתם בהצפה של אהבה, תנו לרגש שלכם להניע אתכם לפעולה. תחמיאו, תעזרו, תתנו. תרחיבו את הלב, תמלאו את העולם באהבתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

9דק' צפייה
הכאב הרגשי שלנו, והניסיון להימנע ממנו, הם שמקבלים את תשומת הלב בסרטון זה
6 דק' קריאה
כמה מילים על המבנה של הכאב הרגשי שלנו. כמו כל דבר טוב, גם הכאב מתחלק לשלושה חלקים
3 דק' קריאה
מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546