הגשמה עצמית: יצירה עם תחושות מעורבות

כאשר משהו טוב קורה, אנו אמורים להרגיש שמחה. אז למה אנחנו מרגישים פחד, דיכאון, או כעס? ואיך נעזור לעצמנו?
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

מכירים את החוויה הזו? אתם מתכוננים למשהו חדש וחשוב בחיים שלכם, משהו משמח, טוב, שמגשים חלום מסוים, שמבטא את מה שאתם רוצים להיות ולעשות. זה יכול להיות דייט באותה המידה שזה יכול להיות פרויקט חדש בעבודה או טיול למקום שמזמן רציתם להגיע אליו.

באופן הגיוני, ככל שמועד האירוע מתקרב, אתם אמורים להרגיש התרגשות ושמחה. זה אמנם קורה לרגעים (אם בכלל), אבל אתם בעיקר מוצאים את עצמכם מפחדים, כועסים, חסרי סבלנות, מדוכאים.

כאלה הם הרגשות שלנו. לא הגיוניים אך מביאים איתם היגיון משל עצמם. מה ההיגיון במקרה כזה? כל צעד של ביטוי ומימוש עצמי מביא איתו את המקום המתנגד לכך ברגשות שלנו; זה המפחד, הפגוע, המעדיף להסתתר. כל צעד של ביטוי ומימוש דורש מאיתנו לאפשר מקום לחלק המתנגד לכך.

זהו עקרון שבמרוצת השנים בהן אני מלווה אנשים במסע שלהם כמו גם לומד וגדל בעצמי, אני רואה פעם אחר פעם את נכונותו: ככל שאני צועד בדרך להגשים את מה שהלב שלי מבקש, כך הפחדים וחבריהם יהיו חזקים יותר.

מדוע? משום שהכאב הרגשי המנהל את כולנו אומר שעדיף לשמור את הלב סגור. כולנו נפגענו אין ספור פעמים במרוצת החיים, הללו והקודמים להם, והכאב שהצטבר אומר שהסתתרות היא הדרך הטובה להישרדות.

אנו אמנם חיים בתקופה בה לא חייבים רק לשרוד; להפך, הדרך הטובה לחיות היא לבטא, לממש, להיחשף. אך מי שהולך בדרך הזו חייב לדעת שהוא יפגוש בעצמו את המקום הפגוע, הכואב, המבקש להסתתר.

האוטומט שלנו במצבים כאלה הוא לרדת על עצמנו, לנסות להתאים את מה שאנחנו מרגישים למה שאנחנו אמורים להרגיש, אך בדרך אנחנו מבזבזים אנרגיה יקרת ערך.

אם אני מאפשר לעצמי לעבור דרך הרגשות הפגועים העולים בתוך התהליך, היצירה יכולה להתממש במציאות בקלות יחסית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

17.1.21, יום ראשון, 19:30-22:30

סדנה מתוקשרת חדשה עם טוהר ושחר, שתעסוק בשמש שבפנים, כלומר באיכות אשר תהיה הדומיננטית בשנת 2021. הסדנה תשלב תקשורים של טוהר, מדיטציות וכלים נוספים, במטרה להכיר את השמש שבנפים ולעזור לנו להנות מההשפעה שלה. כך אומרים טוהר: "זה מה שאנו מבקשים לעשות בסדנה זו – לעזור, לתת יד נוספת, נקודת מבט נוספת, כך שתוכלו לא רק להכיר את השמש שבפנים, אלא גם להוות שמש לעצמכם ולאחרים. לעזור לכם להשתנות, בהחלט, ויחד איתכם, לעזור לעולם כולו להשתנות".
זו סדנה של עשר פגישות, שתתקיים אונליין, אחת לשבועיים.
מחיר: 170 שקלים לפגישה. 

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
אם אתם עושים משהו שאתם אוהבים אבל מרגישים פחד גדול וספק, דעו שאתם בדרך הנכונה להגשמה עצמית. כך הבנתי את הקשר בין הגשמה לבין פחד
9 דק' קריאה
להרגיש מוזר, לא שייך, כמו כבשה שחורה, מאומץ או חייזר במשפחה, זה דבר שרבים מאיתנו מרגישים. מדוע זה כך ואיך אפשר לרפא ולשנות את זה? היכנסו לקרוא על כך במאמר זה
30 דק' האזנה
אם אנו מונעים מהרצון להוכיח את עצמנו, הדרך תהיה רצופה במאמץ ועשויה להוביל לכישלון. כאשר המניע הוא ביטוי עצמי – גם השמים הם לא גבול. פרק על דרך אחרת להצליח בחיים
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546