הגשמה עצמית: יצירה עם תחושות מעורבות

כאשר משהו טוב קורה, אנו אמורים להרגיש שמחה. אז למה אנחנו מרגישים פחד, דיכאון, או כעס? ואיך נעזור לעצמנו?

מכירים את החוויה הזו? אתם מתכוננים למשהו חדש וחשוב בחיים שלכם, משהו משמח, טוב, שמגשים חלום מסוים, שמבטא את מה שאתם רוצים להיות ולעשות. זה יכול להיות דייט באותה המידה שזה יכול להיות פרויקט חדש בעבודה או טיול למקום שמזמן רציתם להגיע אליו.

באופן הגיוני, ככל שמועד האירוע מתקרב, אתם אמורים להרגיש התרגשות ושמחה. זה אמנם קורה לרגעים (אם בכלל), אבל אתם בעיקר מוצאים את עצמכם מפחדים, כועסים, חסרי סבלנות, מדוכאים.

כאלה הם הרגשות שלנו. לא הגיוניים אך מביאים איתם היגיון משל עצמם. מה ההיגיון במקרה כזה? כל צעד של ביטוי ומימוש עצמי מביא איתו את המקום המתנגד לכך ברגשות שלנו; זה המפחד, הפגוע, המעדיף להסתתר. כל צעד של ביטוי ומימוש דורש מאיתנו לאפשר מקום לחלק המתנגד לכך.

זהו עקרון שבמרוצת השנים בהן אני מלווה אנשים במסע שלהם כמו גם לומד וגדל בעצמי, אני רואה פעם אחר פעם את נכונותו: ככל שאני צועד בדרך להגשים את מה שהלב שלי מבקש, כך הפחדים וחבריהם יהיו חזקים יותר.

מדוע? משום שהכאב הרגשי המנהל את כולנו אומר שעדיף לשמור את הלב סגור. כולנו נפגענו אין ספור פעמים במרוצת החיים, הללו והקודמים להם, והכאב שהצטבר אומר שהסתתרות היא הדרך הטובה להישרדות.

אנו אמנם חיים בתקופה בה לא חייבים רק לשרוד; להפך, הדרך הטובה לחיות היא לבטא, לממש, להיחשף. אך מי שהולך בדרך הזו חייב לדעת שהוא יפגוש בעצמו את המקום הפגוע, הכואב, המבקש להסתתר.

האוטומט שלנו במצבים כאלה הוא לרדת על עצמנו, לנסות להתאים את מה שאנחנו מרגישים למה שאנחנו אמורים להרגיש, אך בדרך אנחנו מבזבזים אנרגיה יקרת ערך.

אם אני מאפשר לעצמי לעבור דרך הרגשות הפגועים העולים בתוך התהליך, היצירה יכולה להתממש במציאות בקלות יחסית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

3 דק' קריאה
מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"
6 דק' קריאה
במסר זה טוהר מדברים על בעלות בית מזוית מוכרת ובו בעת חדשה: הם מזכירים לנו כי כל העניין הוא משחק, ומסבירים מה זה בעצם אומר
3 דק' קריאה
אני גם מתקשר וגם מטפל וגם יועץ, אבל גם לא. השבוע הבנתי מה אני כן, וזה להפריע לאנשים להיות ולחיות כפי שהם רגילים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546