הדרך להגשים חלומות עוברת דרך הכרה והתמסרות לרגשות ולאמונות המשאירים אותי במקום

אני מאמין שכולנו מכירים את החוויה הזו, מגבלה בחיים שהיינו רוצים להתגבר עליה, כזו שמפריעה לנו לחיות את החיים כפי שאנחנו רוצים.

יכול להיות שאנחנו מרוויחים פחות כסף ממה שאנחנו רוצים וכתוצאה מכך נמצאים בצמצום שאנחנו רוצים לצאת ממנו. יכול להיות שהמצב הבריאותי שלנו מחייב אותנו לעשות שינויים בתזונה מהסוג שגורם לנו להרגיש מצומצמים ומוגבלים. יכול להיות שזה הרצון לרדת במשקל שמחייב אותנו לשינויים תזונתיים שאנחנו חווים כמגבלה. יכול להיות שחוסר הביטחון מונע מאיתנו לעשות דברים שחשובים לנו – כמו לעבוד בתחום שאנחנו אוהבים – וכתוצאה מזה אנחנו לא מגיעים למימוש עצמי שאנחנו רוצים. יכול להיות שחוסר האמון שלנו משאיר אותנו רווקים בעוד שאנחנו חולמים להיות בזוגיות.

חמש דוגמאות לאותה חוויה רגשית אך הן אינן זהות. בכל הקשור לעבודה, כסף וזוגיות, אלו מגבלות שאנחנו יכולים בעקרון לחצות אם נסכים לעבור את התהליך הכרוך בכך. מגבלות תזונתיות הן פעמים רבות דבר מה שאנחנו חייבים לקבל אותו גם אם איננו באמת רוצים בכך.

למרות ההבדל אני חווה את המצבים הללו באותו האופן. עליי להכיר באמת של המקום בו אני נמצא מבחינה רגשית כמו גם במציאות שלי. עליי להכיר ולהודות שחוסר הביטחון שלי או חוסר האמון שלי עוצרים אותי, כמו גם להודות בגובה ההכנסות שלי ובמצב הבריאותי שלי.

ההודאה הזו בפני עצמי יכולה וצריכה להפוך להודיה, אך הדרך לשם מורכבת מרגשות כואבים. הגבול שאנו מתמודדים איתו מעורר כאב האומר "אני לא מספיק טוב"; הוא מעורר כעס על המצב, כל חוסר השינוי, ותסכול; הוא מעורר ייאוש האומר "אין לי סיכוי".

מדוע להודות במגבלה ולהודות לה? משום שכך אני יכול לצאת לחופש ממנה – או לקבל אותה ולהרגיש איתה בנוח.

אני מרים ידיים אל תוך המציאות, מתמסר אל הרגשות השונים שעולים בתוכי. מתוך הכאב, הכעס, התסכול והייאוש יעלו גם הרגשות והאמונות היוצרים את המציאות הזו מלכתחילה. הפחד משפע יתחיל להתגלות כמו גם פחד הקשור במימוש הכשרונות שלי (כמו פחד מלעשות טעות או פחד מלקחת אחריות, שהם בעצם אותו דבר). זכרונות כואבים ממערכות יחסים קודמות והאמונות שהשתרשו בתוכי כתוצאה מכך יתחילו להחשף. אני עשוי להתחיל להבין חווייתית מדוע אני נמשך למזונות שפוגעים בי והוויתור עליהם יהיה קל וטבעי יותר.

מתוך ההתמסרות אל הגבול אני יכול לפתוח דלת חדשה להכרות עצמית ומשם לחופש ולביטוי עצמי. האתגר, כאמור, הוא במעבר דרך רגשות שרבים מאיתנו נמנעים מלהרגיש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

3 דק' קריאה
מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"
6 דק' קריאה
במסר זה טוהר מדברים על בעלות בית מזוית מוכרת ובו בעת חדשה: הם מזכירים לנו כי כל העניין הוא משחק, ומסבירים מה זה בעצם אומר
3 דק' קריאה
אני גם מתקשר וגם מטפל וגם יועץ, אבל גם לא. השבוע הבנתי מה אני כן, וזה להפריע לאנשים להיות ולחיות כפי שהם רגילים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546