בתקשור זה טוהר מסבירים את המהות של קורבנוּת ואת הקשר בינה לבין ביטוי והשתקה
"קורבנוּת היא דרך הביטוי של אנשים ששכחו שמותר להם להתבטא", כך אמרו טוהר בתקשור פרטי שעשיתי באחרונה. המשפט הזה, קצר ומדויק ובהיר, מלווה אותי מאז, מהדהד בתוכי. היכן הקורבנוּת שלי מתקיימת, אני שואל את עצמי מחדש, ובאותם המקומות/תחומים/מצבים בהם אני קורבן, מה באמת אני רוצה לומר?
זה מתחבר לנושא נוסף שמלווה אותי בחודשים האחרונים – זכות. כלומר, הזכות שלי להתבטא, להרגיש, לחלום ולממש. היכן אני מרגיש שאין לי זכות להתבטא?
(זה אחד הדברים שאני אוהב בעבודה עם אנשים – דרך הנושאים שאנשים מביאים איתם, אני לומד על עצמי).
מאחר וזה נושא חשוב, שנוגע ברבים מאיתנו, החלטתי לבקש מטוהר שירחיבו על הנושא של קורבנוּת וביטוי. זה מה שהם אומרים: "'אסור לי', זו האמת המהדהדת בתודעה של אנשים רבים. למעשה, בתודעה של מרבית האנשים בעולם שלכם. 'אסור לי'. זו אינה האמת מנקודת המבט שלנו, אך זו אמת מנקודת המבט שלכם, תפיסה או דעה שאתם מאמינים לה ולכן היא הופכת לאמת. אסור לי לרצות, אסור לי לבקש, אסור לי לבטא, אסור לי לקבל, אסור לי לתת.
"אלא שהאמת הזו יוצרת התנגשות בתוככם, משום שטבעם של מחשבות, רגשות, חלומות ותשוקות הוא להתבטא. האנרגיה אינה יכולה להישאר כלואה, היא נמצאת בתנועה מתמדת; והתפיסה האומרת 'אסור לי' יוצרת מחסום, מנסה לסגור את מה שאינו אמור להתבטא, את מה שרוצה להתבטא.
"לכן אתם מוצאים לעצמכם דרכים עקיפות, אחרות, כדי להתבטא. מבקשים אהבה בעזרת תרגילים ומניפולציות, מבטאים רגשות בדרך של עיוות והשתקה, מביעים רצונות וכוונה בדרך של טשטוש והנמכה. כך אתם רגילים לפעול, מנסים לשחרר, לבטא, את מה שאתם חושבים שעליכם לסגור.
"אנו מציעים ללמוד להתבטא. ללמוד שמותר לכם להתבטא. לדבר ישירות, להרגיש ישירות, לחלום ישירות. לבטא, להתכוונן, לתת, לקבל. מותר לכם – זו זכותם המולדת ואם תרצו, זו המשמעות של מהותכם האלוהית. להביע רצון ולהגשימו, כך הכל החל, כך האלוהות התפצלה ומשחק החיים החל. להביע רצון ולהגשים אותו, להביע רגש ולהרגיש אותו, כך האלוהות ממשיכה לגלות את עצמה בתוככם, דרככם".
תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
3 דק' קריאה
מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"
מרגישים ייאוש? זקוקים לחוויה ולפרספקטיבה של תקווה? אם כן, המדיטציה הזו תסייע לכם לרפא את הייאוש ולחזק את התקווה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546