כאשר נלמד לקבל את עצמנו כפי שאנחנו, גם אם זה אומר לבכות, לכעוס או לרעוד מפחד, נגלה דרך אלגנטית להגשים את החלומות שלנו
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הרגשות שלנו בסדר כל עוד אנחנו מרגישים בסדר. גם אם אנחנו קצת מפחדים, או כועסים, או לרגע מרגישים בדידות. הרגשות הללו מתחילים להוות בעיה ברגע שהם עולים על גדותיהם. או אז אנו נכנסים למגננה, מנסים להפסיק את המים מלגלוש, את הרגשות מלגעוש, מתוך אמונה פנימית עמוקה שאנו נמצאים במצב של סכנה. זו יכולה להתבטא בצורות רבות, חלקן פיזיולוגיות ואחרות נפשיות, ולכן אנו מתאמצים כל כך כדי להפסיק להרגיש כל כך.

בתקופה שלנו הרגשות הללו עוצמתיים מאי פעם למרות שלכאורה הכל אמור להיות טוב יותר.

הפנטזיה על האושר

אנחנו חיים בתקופה בה האפשרות של חיים טובים הפכה נגישה עבור רבים מאיתנו. כולנו מפנטזים על גוף מושלם, בית מושלם, זוגיות מושלמת, קריירה מושלמת, ילדים מושלמים. ישנה גם הפנטזיה להרגיש מושלם – להגיע לנירוונה, להגיע לאיזון, למצוא את השקט.

ברמה מסויימת, כל אלה נגישים יותר. את הגוף אפשר לשנות, את הבית לעצב, את הקריירה להחליף, בבעיות עם בן הזוג והילדים אפשר לטפל. בשביל להגיע לאיזון כל מה שצריך הוא לתרגל מדיטציה או יוגה, וכמה מנטרות של חשיבה חיובית, או לקחת כדור פסיכיאטרי. ישנה הבטחה סמויה, לא מדוברת, שהכל יכול להיות טוב.

אך המציאות שונה מכל זה. בעיות כלכליות לוחצות, מצב בטחוני מעורער, בעיות בריאות מסוגים שונים, ושלל בעיות ישנות וחדשות בכל מערכות היחסים שלנו, מרחיקים אותנו מהפנטזיה. ישנה גם האמת שאותה כולנו יודעים בתוך תוכנו, שדבר אינו יכול להיות מושלם.

הפער בין הפנטזיה לבין המציאות קשה מאוד. זה פער המעורר רגשות קשים של אכזבה, פחד, בושה, עצב, כאב, כעס. באופן אבסורדי, למרות שנדמה שאנו יכולים להיות מאושרים, מצב של אושר הוא לא יותר מאשר חלום רחוק, שרק הולך ומתרחק.

לעשות שלום עם חוסר המושלמות

אז מה עושים? אפשר להמשיך להלחם. לנסות לשנות את עצמנו למה שכדאי לנו. לשנות את הגוף, את העבודה, את הבית, את מערכות היחסים – ואת הרגשות שלנו. להתאים את עצמנו לתפיסות המקובלות, או לפחות לאלו המקובלות עלינו. בלומר, להמשיך להתיש את עצמנו ולבזבז את מלוא האנרגיה היצירתית שלנו על מאבק אבוד מראש.

האפשרות השניה היא ללמוד דרך חדשה להתנהל עם עצמנו: ללמוד לקבל את הרגשות שלנו. כלומר, לתת להם להיות כפי שהם באמת, להסכים להרגיש אותם. להיות מפוחדים, אבדי עצות, חסרי אונים, בודדים, פגועים, כועסים, עצובים. כל הרגשות ש"פוגעים" באיכות החיים שלנו, שמקלקלים את הפנטזיה על מי שאנחנו רוצים להיות.

כן, אפשר לקחת עוד כדור הרגעה לחרדות, או לעשות מדיטציה כדי לשחרר את הכעסים המודחקים. אבל אלה לא באמת נרגעים, הם לא באמת משתחררים. הם חולפים לכמה זמן, עד שהם יחזרו שוב. זהו טבעם של רגשות. עכשיו מוטלת בפנינו הבחירה, האם נמשיך להלחם בהם, או נתחיל לעשות איתם שלום.

בדרך למדתי שככל שהאנרגיה בתוכי משתנה ממלחמה לקבלה – ככל שאנו מוכן לקבל את חוסר השלמות שבי – נפתחות בפניי דרכים חדשות, נטולות מאמץ, להגשים חלומות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

יום שישי, 9.7.21, 11:00-13:30 *  בית ציוני אמריקה, תל אביב

מפגש מיוחד לרגל השקת הספר "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". בוקר של מדיטציה ותקשורים עם שחר בן-פורת, המתקשר את טוהר, עפרה ענב, רוית חזן, שרון גל, הילה וקנין, לילך גל ומירב שטירן. אחרי שנה של סגרים, בידודים ומלחמה אחת, הגיע הזמן להיפגש, להתחבק וללמוד דרך חדשה לחיות את החיים.
120 שקלים במכירה מוקדמת.
 

עשרה מפגשים, אחת לשבועיים, מתחילים ב-11.7.21 * אונליין

מפגש מיוחד לרגל השקת הספר "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". בוקר של מדיטציה ותקשורים עם שחר בן-פורת, המתקשר את טוהר, עפרה ענב, רוית חזן, שרון גל, הילה וקנין, לילך גל ומירב שטירן. אחרי שנה של סגרים, בידודים ומלחמה אחת, הגיע הזמן להיפגש, להתחבק וללמוד דרך חדשה לחיות את החיים.
180 שקלים לפגישה.
 

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

7 דק' קריאה
איך מוצאים עבודה חדשה כשלא יודעים במה רוצים לעבוד? לפעמים כל מה שצריך הוא לשנות נקודת מבט. מדור חדש מביא תובנות חשובות מעבודה עם אנשים
6 דק' קריאה
אם אתם עושים משהו שאתם אוהבים אבל מרגישים פחד גדול וספק, דעו שאתם בדרך הנכונה להגשמה עצמית. כך הבנתי את הקשר בין הגשמה לבין פחד
9 דק' קריאה
להרגיש מוזר, לא שייך, כמו כבשה שחורה, מאומץ או חייזר במשפחה, זה דבר שרבים מאיתנו מרגישים. מדוע זה כך ואיך אפשר לרפא ולשנות את זה? היכנסו לקרוא על כך במאמר זה
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546