מה קורה כאשר אנחנו מגלים אמת נסתרת שמטלטלת אותנו? איך מתמודדים עם הרגשות? מתי כדאי להגיע למסקנות? והאם יש לנו סיכוי להרגיש אחרת? יש תשובות לשאלות אלה
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הבוקר חשבתי לעצמי שאני רוצה לשתף איתכם כמה עצות שיעזרו לכם לעזור את משבר ארז ארג'ונה בהצלחה.

אם הפרשה הזו לא משפיעה עליכם במיוחד, אולי כדאי שבכל זאת תקראו. אחרי הכל, זה לא משנה איזה דבר קשה אנחנו מגלים – דברים "קטנים" כמו "אבא בוגד באמא" או דברים "גדולים" כמו "המורה הרוחני הוא בכלל אנס סדרתי" – ההשפעה שלהם עלינו יכולה להיות דומה. והשנה הזו, כך נראה לי, רצופה בגילויים מטלטלים.

הנה מה שיש לי לתת בעניין:

– תנו לעצמכם להרגיש את מה שאתם מרגישים. אל תמהרו להבין או להירגע, אלא תהיו בתוך ההלם, הזעזוע, הכעס, הפחד, העצב ו/או הכאב שעולה בכם. כדי להתרפא ממה שאתם עוברים, קודם מרגישים.

– יש מה ללמוד על עצמנו מכל מה שקורה לנו. הכל הוא שיעור והכל הוא השתקפות של עצמנו. אבל הלמידה יכולה להתרחש רק אחרי שעוברים את ההלם והזעזוע, מרגישים את מה שאנו מרגישים ומרפאים קצת מהחוויה. אחרת זה רק יוצר עוד נתק שלנו מעצמנו ומביא לפגיעה נוספת.

– דברו על מה שאתם עוברים עם אנשים שקרובים אליכם. כתבו את מה שאתם מרגישים על דף. בכל מקרה, אל תשאירו בפנים ואל תתמודדו לבד; זה לא באמת אפשרי לצאת ממשבר באופן הזה.

– אל תמהרו להסיק מסקנות, שכן לפעמים אנו לא רואים את כל התמונה. זה נכון גם במצבים בהם הסיבה לטלטלה היא שגילינו משהו חדש שלא ידענו. כאשר הסערה הרגשית עוברת, אפשר לראות יותר בבהירות ולהחליט מה לעשות ומה לא לעשות.

– בניגוד למה שכתבתי קודם, לפעמים יש צורך בפעולה מהירה. אם אתם עוברים פגיעה מינית מהמטפל שלכם, למשל, תפנו לעזרה. אם משהו לא טוב לכם בתהליך שאתם עוברים, דברו על זה עם המטפל שלכם ואם זה לא עוזר, תפסיקו את התהליך. לפעמים צריך לקום וללכת, במיוחד את הנטיה שלכם היא להאשים את עצמכם ולהישאר במקום שלא טוב לכם. יש מקרים בחיים בהם צריך לפעול לפי העיקרון "אם יש ספק – אין ספק".

– המסקנות הנפוצות ביותר אחרי משברים מסוג זה הן וריאציות של חוסר אמון: "אין דבר כזה תקשור", "אי אפשר לסמוך על גברים/אנשים", "כל בני האדם הם חרא", "החיים הם חרא". זה נכון שיש אנשים שמעמידים פנים שהם מתקשרים, שיש אנשים שאי אפשר לסמוך עליהם, שיש בני אדם שהם חרא ושגם החיים הם חרא לפעמים. אבל כל זה הוא נכון רק בחלק מהמקרים. אם זה מה שאתם חווים/חושבים, דעו שכל זה נובע מחוסר אמון שיש בכם, ושאפשר וכדאי לרפא אותו.

– לבנות את האמון מחדש אין פירושו לסמוך מחדש על כולם או על החיים בכלל. האמון היחידי שאפשר וכדאי לבנות הוא את האמון שלי בעצמי – שאני אדע להתמודד עם מה שיבוא ואם אצטרך עזרה, אני אבקש אותה ואדאג לקבל אותה. כאשר אני סומך על עצמי, אני יכול להיות פתוח מחדש לאנשים ולחיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

30 דק' האזנה
לא להיות נידיים, להסתיר את הצורך ולהיות קשים להשגה. מכירים את הגישה הזו להצלחה במערכות יחסים? אם כן, הקשיבו למה שיש לי לומר בפודקאסט – אני מציג גישה שונה בתכלית
5 דק' קריאה
כדי לגרום לדברים שאנו רוצים לקרות, לפעמים צריך להרפות מהניסיון ולראות את הכל מנקודת מבט אחרת. במיוחד אם אנו מתאמצים, משקיעים ולא מצליחים
7 דק' קריאה
איך מוצאים עבודה חדשה כשלא יודעים במה רוצים לעבוד? לפעמים כל מה שצריך הוא לשנות נקודת מבט. מדור חדש מביא תובנות חשובות מעבודה עם אנשים
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546