במשך שתיים וחצי דקות של ריאיון בסקייפ, מתמצת ד"ר אבן אלכסנדר מסר חשוב בנוגע לאהבה ולחיים שלנו בעולם זה. צפו (הריאיון המלא יפורסם בהמשך)

השבוע ראיינתי את ד"ר אבן אלכסנדר, מחבר הספר "הוכחה לגן עדן", לכתבה מיוחדת לאתר.

האיש, מנתח מוח מצליח, חלה בדלקת מוח חיידקית נדירה במיוחד לפני כשמונה שנים, וכתוצאה ממנה נכנס לקומה שנמשכה כשבוע.

הטיפול הרפואי שהוא קיבל במהלך הקומה לא עזר, סיכויי התמותה שלו הגיעו כמעט ל-100%, והתחזית היתה שגם אם ייצא מזה, הוא יישאר חולה סיעודי קשה כל שארית חייו. בסיום אותו שבוע הרופאים כבר החלו לדבר עם בני המשפחה שלו על כך שכדאי להפסיק את הטיפול ולתת לגוף למות.

אחרי כמה שעות, בניגוד לכל היגיון רפואי, הוא התעורר, חזר לדבר, ותוך זמן קצר חזר לתפקוד מלא. הסיפור שלו הופך להיות מדהים עוד יותר אם לוקחים בחשבון שבאותו שבוע המוח שלו לא היה פעיל כלל עקב הדלקת, בעוד שהוא חווה חוויות רוחניות עמוקות בעולמות בהם ביקר. עבור רופא שלא האמין בשום דבר רוחני, שהיה בטוח שהמוח יוצר את התודעה ולא להיפך, עובדה זו עמדה בסתירה לכל מה שהוא למד וידע עד אז.

כאשר פניתי אליו בהצעה לראיין, לא באמת האמנתי שהוא יסכים. האיש התראיין לעיתונים מובילים ולתוכניות טלוויזיה מהידועות בעולם, כולל התוכנית של אופרה כמובן. אבל להפתעתי הרבה הוא הסכים.

במשך 38 הדקות של הריאיון הייתי צריך להזכיר לעצמי לנשום; התפללתי שלא יראו כמה אני מזיע; ובעיקר, ניסיתי להיראות מכובד בעודי מתרגש כמו אחד שפוגש את אחד ממושאי ההערצה שלו (לא כמו; זה בדיוק היה כך). "האיש הוא נס חי וקיים", אמרתי לעצמי מדי פעם במהלך אותן דקות. אני עדיין המום מהעובדה שיכולתי לדבר איתו כך.

את הריאיון אני אתרגם ואערוך לכדי כתבה, וגם אעלה את ריאיון הווידאו הגולמי באנגלית (ללא תרגום), אבל כל זה יקרה אחרי החופשה הקרבה בניו יורק. אבל בינתיים, כדי שתבינו קצת במי ובמה מדובר (וכדי שאני אשתף קצת בהתרגשות שלי), הנה קטע קצר מהריאיון (העובדה ששומעים אותו כפול מקורה בטעות טכנית שלא ניתן לתקן בדיעבד, לצערי).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום ראשון, ה-30.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

סדנה בה נלמד ביחד כיצד יוצרים ריפוי בעבודה עם רגשות, כוונות, צורות ואמצעים. סדנה המשלבת תקשורים של טוהר עם תרגילים, מדיטציות ושיחות. 16 מפגשים אחת לשבוע, אונליין.
 
2,240 שקלים ל-16 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

בתקשור עם הבינה המלאכותית GPT-4 של OpenAI, התקבלו עצות מקיפות וטובות שיכולות לעזור לכל מי שרוצה לרפא כאב רגשי
בעולם הרוח רווחת התפיסה שעלינו לחשוב מחשבות חיוביות ולהרגיש רגשות חיוביים כדי ליצור את המציאות שאנו רוצים ליצור. טוהר מסבירים מדוע זהו תרגום לקוי של הרוח
דפוס הוונאבי הוא דפוס כל כך מתעתע, שאנחנו יכולים להיות בטוחים שאנחנו מחוברים לעצמנו, למרות שאין זה המצב. כמה מילים על תחפושת ואמת ואפשרות לחיות אחרת
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546