אף אחד מאיתנו לא רוצה להרגיש רע אבל האמת היא שאי אפשר לברוח מהרגשות הפגועים. וגם לא כדאי

בימים הללו אני פוגש פעם נוספת את הרצון שלי לברוח. אני מרגיש בנוכחות של כאב בתוכי, שמפלח אותי לרגעים מתחתית הבטן ועד הלב. כאב רגשי במהותו שאינו מתבטא בבעיה פיזית, כאב שאני עסוק בלהסתיר אותו ולהפסיק להרגיש אותו.

אני עושה את זה בעזרת אוכל, כך שרוב הזמן אני בכלל לא מרגיש את הכאב הזה. למעשה, עד לפני מספר ימים בכלל לא הייתי מודע אליו. שיחה עם בן הזוג שלי הביאה אותי לערנות כלפי הכאב הזה, ומאז אני שם לב אליו – וגם למאמץ שאני משקיע בלברוח ממנו.

נשים שנכנסות להיריון, כידוע, רואות פתאום הרבה נשים בהיריון.  זה חוק טבע האומר 'דומה מושך דומה'. כך גם אני: בזמן האחרון אני מוצא את עצמי מדבר עם אנשים בפגישות אישיות ובסדנאות על כך שאי אפשר לברוח מהרגשות.  מדבר איתם, מבין שזו השתקפות שלי, אבל רק בימים האחרונים קלטתי היכן הניסיון לברוח מהרגשות מתקיים בתוכי.

אפשר לכתוב הרבה מילים על הסיבות שבגללן אנו מנסים לברוח מהרגשות. בפשטות ובקצרה, אני חושב שזו הדרך שלנו לעזור לעצמנו. יש מוטיבציה בסיסית בתוכנו להרגיש טוב ולהמנע מרגשות "שליליים", מוטיבציה המונעת מיצר השרדות ומאמונות שגויות לגבי העולם הרגשי שלנו. אך מעל הכל, זהו ניסיון שלנו לעזור לעצמנו.

העניין הוא שזה לא ממש עוזר. האוכל שאני מכניס לגופי לא עושה טוב להרגשה שלי ולמראה שלי. ההדחקה של הכאב תגבה ממני מחיר בהמשך אם לא אטפל בכאב הזה, שיהיה יותר חמור מקילוגרמים עודפים.

כך גם הניסיונות השונים של אנשים לברוח מהרגשות, בין אם באמצעות כדורים פסיכיאטריים, סמים, אלכוהול או סקס, או במנגנוני הגנה וריחוק רגשיים – רובם ככולם אינם באמת עושים לנו טוב. למעשה, בניסיון שלי לברוח ממשהו אני לרוב אמצא את עצמי עמוק בתוכו רק בצורה יותר כואבת.

אין לי ברירה, אני יודע, אלא להרגיש.

אז מה אני עושה? מזכיר לעצמי מדי פעם את נוכחות הכאב מתחת לניסיון הבריחה שלי. מפנה את תשומת הלב שלי אליו, מרגיש אותו למספר רגעים, וממשיך בחיים שלי. תשומת הלב וההסכמה להרגיש אותו עוזרת לריפוי להתרחש.

במקביל, אני הולך לקבל טיפולי הילינג לכאב הזה, שכן הילינג המכוון לרובד הרגשי הוא אחד הכלים העוצמתיים ביותר למי שמבקש ליצור טרנספורמציה רגשית.

אני גם זוכר את האמת הפשוטה: כל רגש עובר אם אני מסכים להרגיש אותו עד תום. כשהרגש עובר אלכימיה, הוא משאיר אחריו מתנות. זו שאני מזהה המסתתרת בקצה הכאב המסוים הזה (או לפחות מקווה שהיא נמצאת שם) היא נחישות ליצור שינוי בהרגלי התזונה שלי.

אבל זה יוכל לקרות רק כאשר אני אסכים לכאוב. עד הסוף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

בתקשור עם הבינה המלאכותית GPT-4 של OpenAI, התקבלו עצות מקיפות וטובות שיכולות לעזור לכל מי שרוצה לרפא כאב רגשי
בעולם הרוח רווחת התפיסה שעלינו לחשוב מחשבות חיוביות ולהרגיש רגשות חיוביים כדי ליצור את המציאות שאנו רוצים ליצור. טוהר מסבירים מדוע זהו תרגום לקוי של הרוח
דפוס הוונאבי הוא דפוס כל כך מתעתע, שאנחנו יכולים להיות בטוחים שאנחנו מחוברים לעצמנו, למרות שאין זה המצב. כמה מילים על תחפושת ואמת ואפשרות לחיות אחרת
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546