כולם מדברים על השחיתות במדינה, אבל אותי מעניין מה אפשר ללמוד מזה על עצמנו. טוהר מסבירים בתקשור כתוב זה מהי השחיתות בתוכנו, וכיצד היא קשורה לזו של הפוליטיקאים במדינה

במוצאי שבת האחרון השתתפתי בהפגנה שהתקיימה בשד' רוטשילד בתל אביב, דקות הליכה ספורות מהבית שלי. כאשר הגעתי לשדרה וראיתי את המוני האנשים עם השלטים הרבים, חשבתי לעצמי מה זו, בעצם, השחיתות הפנימית.

אני לומד ומלמד בדרכי לראות כל דבר שקורה במציאות שלי – האישית והקולקטיבית – בתור השתקפות של מה שקורה בתוכי. יש דברים רבים שמתרחשים בחוץ – במדינה, למשל – שאני יכול לראות כיצד הם מתרחשים בתוכי. אבל שחיתות? ניצול הכוח שיש לי כדי לספק את הצרכים שלי תוך התעלמות מההשפעה של זה על אחרים ומהחוק האוסר זאת? זו מציאות שאיני מבין מה אני יכול ללמוד ממנה.

אז החלטתי לשאול את טוהר, וזה מה שהם עונים לי ביחס לזה:

"נתחיל ונאמר שכל בני האדם מושחתים. אתם מושחתים, ומה שמשחית אתכם הוא הפחד שלכם, אשר גורם לכם להאמין שאתם פחות ראויים ממה שאתם, שאתם פחות שווים ממה שאתם, שאתם פחות יפים ממה שאתם.

"הפחד מספר לכם שלכל דבר יש סוף וכי אם תקשיבו לו, תוכלו להתחמק מהסוף או לכל הפחות לדחות אותו ככל האפשר, וכך אתם עושים את כל מה שאתם יכולים – משתמשים בכל האמצעים ובכל הכוח שיש לכם – כדי להימנע משינוי, כדי להימנע מטרנספורמציה.

"הפחד גם מספר לכם שכדאי לכם להסתתר, כדי להימנע משינוי של המציאות שבוודאי יותיר אתכם עם פחות ממה שיש לכם כעת, ממי שאתם כעת. זו השחיתות הנוספת, הנולדת מתוך אותה השחתה בסיסית של הלב, של האמון – הוויות של אור, הוויות אלוהיות, המסתתרות בעולם, מתנצלות, מתחבאות.

"הלב הושחת בפחד וכעת הוא מתנקה בחזרה. אתם תובעים מחדש את מקומכם בעולם, תובעים מחדש את מהותכם. אתם מפסיקים להתפשר, מפסיקים לוותר, מפסיקים לשתוק, מפסיקים להסתתר. זה אינו קל, שכן הפחד אומר לכם לשתוק, להסתתר, להתרחק, להתגנב. הוא אומר לכם להמשיך להיזהר, בעוד שהפחד הוא המהות שכדאי להיזהר ממנה, יותר מכל. התהליך עודנו מתרחש והוא אינו שלם, אבל כדאי להבין, כי הנחישות שלכם להיות מי שאתם, ההסכמה שלכם להתמודד עם כל שינוי אשר מגיע, היא שמסלקת את השחיתות מבפנים, היא זו שמאפשרת לכם לזרוח מחדש.

"מעבר לכך, וכדאי לראות זאת, כאשר אתם פועלים מתוך אותה השחתה של הלב, אתם לא פעם משתמשים באמצעים שונים כדי להסתיר את עצמכם, כדי להימנע משינוי – אתם משתמשים באמצעים חומריים כגון כסף, אוכל ומין, אתם משתמשים באמצעים רגשיים כגון הדחקה והעמדת פנים, אתם משתמשים באמצעים חברתיים כגון ויכוח והדיפה. אותם האמצעים בדיוק, שאתם עשויים לראות כיצד משתמשים בהם אלו שמנהיגים את המדינה הזו, דבר שלא פעם מכעיס אתכם. וכאשר אתם עושים זאת, אחרים מסביבכם, וחלקים בכם, סובלים מכך מאוד.

"לכן, אנו נאמר, שאתם נמצאים בזמנים של התעוררות של הלב, כלומר של האמון, של המוסר האלוהי, ובהתאם ישנה הקריאה להסרת השחיתות. אך כדאי, שזו תעשה לא רק כלפי המנהיגות החיצונית, אלא גם כלפי זו הפנימית".

תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.7.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

35 דק' צפייה
מדוע אנו מתביישים במיניות שלנו, כיצד הבושה משפיעה עלינו, ומהי הדרך לצאת מהבושה ולחיות מתוך חופש מיני. ריאיון ראשון עם ג'ודי דואניס
מדוע חשוב כל כך להתחבר לרגשות שלנו, ובאיזה אופן המרחק מהרגשות משפיע עלינו. תקשור של טוהר מתוך סדנת "יוצרים ריפוי"
4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546