כולם מדברים על השחיתות במדינה, אבל אותי מעניין מה אפשר ללמוד מזה על עצמנו. טוהר מסבירים בתקשור כתוב זה מהי השחיתות בתוכנו, וכיצד היא קשורה לזו של הפוליטיקאים במדינה
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

במוצאי שבת האחרון השתתפתי בהפגנה שהתקיימה בשד' רוטשילד בתל אביב, דקות הליכה ספורות מהבית שלי. כאשר הגעתי לשדרה וראיתי את המוני האנשים עם השלטים הרבים, חשבתי לעצמי מה זו, בעצם, השחיתות הפנימית.

אני לומד ומלמד בדרכי לראות כל דבר שקורה במציאות שלי – האישית והקולקטיבית – בתור השתקפות של מה שקורה בתוכי. יש דברים רבים שמתרחשים בחוץ – במדינה, למשל – שאני יכול לראות כיצד הם מתרחשים בתוכי. אבל שחיתות? ניצול הכוח שיש לי כדי לספק את הצרכים שלי תוך התעלמות מההשפעה של זה על אחרים ומהחוק האוסר זאת? זו מציאות שאיני מבין מה אני יכול ללמוד ממנה.

אז החלטתי לשאול את טוהר, וזה מה שהם עונים לי ביחס לזה:

"נתחיל ונאמר שכל בני האדם מושחתים. אתם מושחתים, ומה שמשחית אתכם הוא הפחד שלכם, אשר גורם לכם להאמין שאתם פחות ראויים ממה שאתם, שאתם פחות שווים ממה שאתם, שאתם פחות יפים ממה שאתם.

"הפחד מספר לכם שלכל דבר יש סוף וכי אם תקשיבו לו, תוכלו להתחמק מהסוף או לכל הפחות לדחות אותו ככל האפשר, וכך אתם עושים את כל מה שאתם יכולים – משתמשים בכל האמצעים ובכל הכוח שיש לכם – כדי להימנע משינוי, כדי להימנע מטרנספורמציה.

"הפחד גם מספר לכם שכדאי לכם להסתתר, כדי להימנע משינוי של המציאות שבוודאי יותיר אתכם עם פחות ממה שיש לכם כעת, ממי שאתם כעת. זו השחיתות הנוספת, הנולדת מתוך אותה השחתה בסיסית של הלב, של האמון – הוויות של אור, הוויות אלוהיות, המסתתרות בעולם, מתנצלות, מתחבאות.

"הלב הושחת בפחד וכעת הוא מתנקה בחזרה. אתם תובעים מחדש את מקומכם בעולם, תובעים מחדש את מהותכם. אתם מפסיקים להתפשר, מפסיקים לוותר, מפסיקים לשתוק, מפסיקים להסתתר. זה אינו קל, שכן הפחד אומר לכם לשתוק, להסתתר, להתרחק, להתגנב. הוא אומר לכם להמשיך להיזהר, בעוד שהפחד הוא המהות שכדאי להיזהר ממנה, יותר מכל. התהליך עודנו מתרחש והוא אינו שלם, אבל כדאי להבין, כי הנחישות שלכם להיות מי שאתם, ההסכמה שלכם להתמודד עם כל שינוי אשר מגיע, היא שמסלקת את השחיתות מבפנים, היא זו שמאפשרת לכם לזרוח מחדש.

"מעבר לכך, וכדאי לראות זאת, כאשר אתם פועלים מתוך אותה השחתה של הלב, אתם לא פעם משתמשים באמצעים שונים כדי להסתיר את עצמכם, כדי להימנע משינוי – אתם משתמשים באמצעים חומריים כגון כסף, אוכל ומין, אתם משתמשים באמצעים רגשיים כגון הדחקה והעמדת פנים, אתם משתמשים באמצעים חברתיים כגון ויכוח והדיפה. אותם האמצעים בדיוק, שאתם עשויים לראות כיצד משתמשים בהם אלו שמנהיגים את המדינה הזו, דבר שלא פעם מכעיס אתכם. וכאשר אתם עושים זאת, אחרים מסביבכם, וחלקים בכם, סובלים מכך מאוד.

"לכן, אנו נאמר, שאתם נמצאים בזמנים של התעוררות של הלב, כלומר של האמון, של המוסר האלוהי, ובהתאם ישנה הקריאה להסרת השחיתות. אך כדאי, שזו תעשה לא רק כלפי המנהיגות החיצונית, אלא גם כלפי זו הפנימית".

תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

יום שישי, 9.7.21, 11:00-13:30 *  בית ציוני אמריקה, תל אביב

מפגש מיוחד לרגל השקת הספר "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". בוקר של מדיטציה ותקשורים עם שחר בן-פורת, המתקשר את טוהר, עפרה ענב, רוית חזן, שרון גל, הילה וקנין, לילך גל ומירב שטירן. אחרי שנה של סגרים, בידודים ומלחמה אחת, הגיע הזמן להיפגש, להתחבק וללמוד דרך חדשה לחיות את החיים.
120 שקלים במכירה מוקדמת.
 

עשרה מפגשים, אחת לשבועיים, מתחילים ב-11.7.21 * אונליין

מפגש מיוחד לרגל השקת הספר "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". בוקר של מדיטציה ותקשורים עם שחר בן-פורת, המתקשר את טוהר, עפרה ענב, רוית חזן, שרון גל, הילה וקנין, לילך גל ומירב שטירן. אחרי שנה של סגרים, בידודים ומלחמה אחת, הגיע הזמן להיפגש, להתחבק וללמוד דרך חדשה לחיות את החיים.
180 שקלים לפגישה.
 

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
מה קורה כאשר אנחנו מגלים אמת נסתרת שמטלטלת אותנו? איך מתמודדים עם הרגשות? מתי כדאי להגיע למסקנות? והאם יש לנו סיכוי להרגיש אחרת? יש תשובות לשאלות אלה
2 דק' קריאה
האם באמת ישנה הפרעה בקשב ובריכוז של אנשים? טוהר מתייחסים לכך בתקשור קצר וממוקד
2 דק' קריאה
מה גורם למחלות נפשיות? כיצד כדאי להתייחס אליהן ולרפא אותן? טוהר מתייחסים לנושא ומסבירים אותו מנקודם מבטם
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546