תשובות לשאלות של חברי קהילה "תקשור עם העולם שבפנים" שהתעוררו בעקבות המלחמה של ישראל-חמאס. מהסיבה מדוע שונאים את היהודים ומדוע עלינו ללמוד מנוחה

הזמנתי את חברי קבוצת תקשור עם העולם שבפנים להפנות שאלות לטוהר ביחס למלחמה. אלה השאלות – והתשובות.

– מה המסרים הקולקטיביים שעלינו כעם ללמוד מההתרחשויות האחרונות?

"יותר מכל, אנו מציעים לכם ללמוד שאתם אינכם לבד. זה פרדוקס, בהחלט, כי רבים חווים כעת שהם לבד, שאין מי ששומר עליהם ואין מי שסומך עליהם ואין מי שעוזר להם בשעת צרה. בו בעת אנשים חווים כעת את החיבור שיש בין אנשים, את העזרה ההדדית, את היכולת לבקש ולקבל ולתת עזרה. את זה אנו מציעים לכם ללמוד מתוך כל המתרחש – אתם אינכם לבד, אתם קשורים זה בזה, משפיעים זה על זה, עוזרים ונעזרים.

"הקשר האנושי הוא זה שנעלם, הוא זה שנלקח כמובן מאליו, הוא זה שפעמים רבות נזנח. אנשים רגילים לעסוק בעצמם, להתרכז בעצמם, ולא לשים לב לסביבתם. אנשים רגילים, יותר ויותר, לדאוג רק לעצמם, ולא לדאוג לאחרים, בין אם באופן גורף ובין אם מדי פעם. אנו מציעים שתלמדו מחדש שאתם אינכם לבד, שאתם קשורים, שאתם משפיעים ומושפעים, שאתם עוזרים ונעזרים. זו למידה חשובה שיכולה לאחות, אט אט, לא רק את הקרע אשר נוצר באותה המלחמה, אלא גם את הקרע הראשוני, היסודי, המהותי, אשר קורע את האדם מעצמו ומסביבתו. בהחלט".

– האם מה שמתרחש במזרח התיכון הוא חזרה/התממשות בסקייל יותר קטן של מלחמה גלקטית שהתרחשה בעבר?

"איננו יכולים לומר שכך הם פני הדברים. ישנם אלמנטים דומים, במובן שתהליכי ההתעוררות של תרבויות היו מאופיינות, לעיתים, במלחמות שונות, בהתכתשויות, במצבים בהם הפחד ביקש לחטוף מחדש את אותה התרבות מעצמה. כך שדפוסים שונים קיימים במלחמות השונות של תרבויות השונות על ציר הזמן, אך איננו יכולים לומר כי זו התממשות מלאה של דבר אשר אירע בעבר שלכם, בהחלט לא".

– האם יש מבין חברי הממשלה או קודקודים במערכת הבטחון מי שידעו מראש על המתקפה על יישובי הדרום ושיתפו פעולה בשתיקה?

"אנו רואים התעלמות, בהחלט, מידיעות, מעובדות, מהערכות, אבל איננו רואים אנשים אשר ידעו מה קורה והחליטו, מסיבות כאלה ואחרות, לשתף עם זה פעולה, בהחלט לא".

– האם יש קשר לישויות שליליות וכוחות שאינם נראים לעין לבין מה שקורה? אם כן מה הקשר?

"אפשר לומר כי תמיד ישנן ישויות אשר קשורות בכל מה שקורה. אפשר בהחלט לומר כי ישויות שאינן מפותחות באופן מלא, אשר התודעה שלהן נותרת מצומצמת, במידה מה, תומכות באופן כזה או אחר, המעודד את המלחמה ואת מי שנלחם, בהחלט. באותה המידה שישנן ישויות אחרות, שהתודעה שלהן יותר משוחררת, מלאה, אשר תומכות במי שמבקש ליצור שלום ואחווה, בהחלט. ישויות שונות מתקיימות, אך הם אינן יותר חזקות מבני האדם, בהחלט לא. אתם במשחק של בחירה חופשית, וכל ישות שתהיה אינה יכולה לקחת מכם את הכוח שלכם, אינה יכולה להשפיע עליכם בניגוד לרצונכם. כך שאם את שואלת, האם אפשר וכדאי לפחד מישויות שכאלה, אנו אומרים שלא, בהחלט לא. באותה המידה שאנו אומרים שאין סיבה לצפות לישויות של אור שיבואו ויצילו את המצב".

– האם המלחמה במזרח התיכון תתפתח למלחמה כלל עולמית או באירופה ?האם מדינת ישראל היא בבעלות ארה״ב ?

"אנו איננו יכולים לומר בוודאות מה יקרה בתוך העתיד שלכם, אך ככל שהדברים הם כפי שהם, בכיוון בו הכל נע, אנו איננו רואים סכנה שכזו, התפתחות שכזו, בהחלט לא".

– האם גבולותיה של מדינה ישתנו אחרי המלחמה הזו?

"גם בהקשר זה איננו יכולים לדעת מה יקרה, שכן התוצאות אינן ידועות מראש, הכיוון הוא אינו חד משמעי. ככלל, אנו איננו רואים שינוי שבו הגבולות מתרחבים והארץ גדלה. כלומר, אם השאלה היא האם יתרחש כיבוש מחדש, אז איננו רואים שזו התנועה, שזו המגמה המתרחשת כעת. אך, כאמור, ישנם שינויים שיכולים לקרות בבחירות של בני האדם, ואתם איננו יכולים לצפות".

– מה מקור השנאה לבני ישראל? איך זה התחיל? למה זה תהומי?

"אנו נאמר שזו קארמה שהסתבכה היטב. בהחלט, כך אנו מגדירים זאת. הקארמה הנוכחית היא תוצאה של בחירות שעשו קבוצות של נשמות, וההשפעה של הבחירות שעשו בני האדם, וכיצד הכל התערבב זה בזה.

"בקצרה, יחסית, אנו נאמר, שהבחירות הראשוניות הן בחירות לעבור מסעות של התפתחות באופנים שונים. הקארמה של מה שאפשר להגדירו בתור עם ישראל או העם היהודי, היא קארמה של רדיפה וגאולה – היא בחירה של נשמות לעבור במשותף חוויות שונות של רדיפה, ואז לעבור חוויות שונות של גאולה, והאופן שבו בחירות אלו התממשו במציאות וכיצד זה השפיע.

"חשוב להבין כי מדובר בחוויות שונות – ישנה רדיפה מהסוג של חיים ומוות, כאשר אנשים רודפים אחרי אנשים אחרים כדי להורגם. אבל ישנן רדיפות אחרות, שכרוכות באותה הקארמה – הרדיפה אחר מעמד, הרדיפה אחר שינוי העולם, הרדיפה אחר החומר. אלה רדיפות שונות, שאותה קבוצה מבקשת לחוות, מבקשת לממש. היא מבקשת לגלות מה שקורה כאשר רודפים אחר אותם הדברים – מה קורה כאשר רודפים אחר עגל הזהב, מה קורה כאשר רודפים אחר שינוי העולם, כמו מבקשים אתם להיות נעלים מאחר וטובים מאחרים ולהראות אור לאחרים. מה קורה כאשר הניסיון להיות טובים מאחרים פוגש, ובכן, אנשים אחרים, וכיצד הכל מתערבב ביחד. מה קורה כאשר קבוצה של אנשים, המבקשת להיות טובה מאחרים, פוגשת קבוצות אחרות של אנשים, שמרגישות גם הן, שהן פחות טובות מאחרים. מה אז קורה, מה אז מתרחש.

"פנים שונות יש לקארמה הזו, וביטויים שונים בהתפתחות של העולם. אנו אומרים שזו קארמה שהסתבכה היטב, משום שהבחירות של בני האדם משפיעות על הקארמה ועל האופן שבו היא מתפתחת.

"באותה המידה שהייתה בחירה בחוויות של רדיפה, כך היתה בחירה בחוויות של גאולה – גאולה של הארץ, גאולה של העולם, גאולה של האדם. גאולה ממצוקה, גאולה מעיוורון, גאולה מנתק מהאלוהות עצמה. גם בהקשר זה חשוב לומר, כי מדובר בבחירה שהיו ויש לה ביטויים שונים בחיים שלכם כקולקטיב. הן ביטויים שתגדירו כדתיים והן בכלל, כאלה שקשורים בחיים עצמם. האם גאלתם את האדמה, את העם, מהרדיפה? האם גאלתם את האדם מהנתק שלו מהאלוהות? והאם באמת היה מה לגאול, ממה להשתחרר, את מה לשנות?

"אנו אומרים שזו קארמה שהסתבכה היטב, משום שהיא הושפעה ועודנה משופעת מהבחירות של אנשים, מהאופן שבו אתם, כיחידים וכקולקטיב, מממשים את בחיים. נעשו בחירות שונות ופעולות שונות, שיצרו מציאויות שלא בהכרח היו חייבות להתממש. אך הן נוצרו, והוסיפו שכבה לקארמה, וזו חייבה אירועים נוספים והתרחשויות נוספות, שלעיתים פתרו חלק מהקארמה ולעיתים יצרו בה שכבה נוספת, שחייבה גם היא עוד התפתחויות ועד אירועים ועוד פעולות.

"אנו נאמר שאינכם רק נתונים לשנאה, אלא גם אהדה, אפילו להערצה. אבל ישנו דבר מה שאותו קולקטיב, אותו עם, חייב להבין – אינכם צריכים לגאול אף אחד, ואינכם צריכים לרדוף אחר שום דבר. זו מנוחה, שעליכם ללמוד, יותר מכל דבר אחר. מנוחה מרדיפה, מנוחה מגאולה. ככל שתהיה בכם המנוחה, הקארמה תוכל להשתחרר, וחוויה חדשה תוכל להיווצר".

יש את העניין הזה שאם כולם ישמרו 2 שבתות רצופות אז יפתרו כל בעיות העולם. אשמח להבין למה מתעקשים על זה ששמירת שבת חשובה מבחינה אנרגטית. האם יש בזה משהו או שזה פשוט חלון הזדמנויות שנפתח לבעלי עניין לגרום לאנשים לחזור בתשובה?

"זה תרגיל, זו פעולה, שיש בני אדם שמתחברים אליה. הם חווים חוויה אחרת, כזו שחוצה את החוויה האנושית הרגילה. יש המרגישים כך קרובים יותר לאלוהים, ובמובן הזה הם צודקים – אם כל בני האדם יתקרבו לאלוהים, ירגישו את החיבור לאלוהים, זה יכול לשנות את העולם לטובה. אך האם זה מחייב שכל בני האדם יעשו את אותה הפעולה כדי להתקרב לאלוהים? בהחלט לא. אתם יכולים להרגיש קרובים לאלוהים כשאתם עובדים בגינה, בהחלט, או אוכלים גלידה".

– בחירה נשמתית: מדוע מתאפשר לנשמה לבחור להיות רוצח למשל?

"זהו עולם של בחירה חופשית, בו הנשמות באות לחוות חוויות שונות. יש הבאים לחוות חוסר אונים מוחלט, יש הבאים לחוות את הכוח המוחלט, כמו הכוח לקחת חיים, כמו להיות אלוהים בשר ודם. אין ועדה ביקום אשר אוסרת על נשמות לבחור בחירות מסוימות. יכולות להיות הכוונות, הדרכות, אך אין איסורים, ואין ייסורים נשמתיים על הבחירות השונות. זהו עולם של התפתחות, והבחירות תמיד משרתות את הרצון, את הבחירה האלוהית להתפתח, גם כאשר מדובר בבחירה להתגלם כרוצח".

– מה עלינו לעשות כדי ליצור ולזרז קיום של מציאות מיטיבה עבור כולנו? האם יש המלצות לפעולות שכדאי לעשות עכשיו או כאלה שכדאי להפסיק לעשות? מה ניתן לעשות ברמת הפרט כדי לחזק את הכלל?

"המשיכו לאהוב את עצמכם, המשיכו לתפוס את עצמכם כראויים לאהבה. המשיכו לאהוב את עצמכם, ללמד את עצמכם שאתם אכן ראויים לאהבה, למרות הכל – למרות כל מה שאתם לא אוהבים בעצמכם או תופסים כמה שהופך אתכם לראויים לגינוי כזה או אחר. אהבו את עצמכם, זה מה שאנו בעיקר מציעים לכם.

"אנו מודעים לכך שזו הצעה כללית ואינה מיוחדת, אך היא חשובה יותר מכפי שאתם תופסים זאת. אתם מבקשים לשנות את העולם, וזה ראוי ונכון, ואנו מציעים שתעשו זאת מתוך העולם הפנימי שלכם. אהבו את עצמכם, יותר מאי פעם, יותר מכפי שאתם רגילים לאהוב. מתוך תנועה זו של אהבה עצמית, תוכלו לאהוב את העולם בו אתם חיים, תוכלו להיות יותר פוריים ויצירתיים ונענים להצעות השונות של החיים. מתוך אהבה עצמית גדולה יותר, תוכלו ליצור, הלכה למעשה, עולם טוב יותר".

– כיצד אפשר לקרב בין הלבבות של האנשים המתגוררים באזורנו הגיאוגרפי?

"כאשר בני אדם רואים שהם דומים זה לזה, הם מגלים שהם תמיד היו קרובים זה לזה. מה מאפשר לכם לגלות יותר בקלות, שאתם דומים זה לזה? כנות. כאשר בני אדם מדברים בכנות על מה שהם מרגישים, על מה שהם צריכים ורוצים, הם יכולים לגלות כמה הם דומים.

"כאשר בני אדם מדברים על הדעות שלהם, על האופן שבו הם רואים את העולם וכיצד הוא צריך להיות, אז המרחק המדומה גדל והופך לממשי. זאת מאחר ולאנשים ישנם דעות שונות ורעיונות שונים, וכאשר בני אדם אינם מזהים שהם דומים לאחרים, הם יכולים לאחוז ברעיונות שיוצרים מרחק נוסף. לכן, מה שאנו מציעים זו כנות ביחס לרגשות ולצרכים ולרצונות. כנות תקרב אתכם אחד לשנייה".

– מה עלינו לעשות כדי לשמר מצב מאוזן בעתיד, לאחר סיום הלחימה?

"אם תדעו שחוסר איזון יתקיים גם בעתיד, יהיה לכם יותר קל לדעת כיצד להתמודד איתו, כאשר הוא מתרחש. אך אם תצפו מעצמכם כעת, לשמור על איזון בעתיד, אז כאשר האיזון יופר מחדש, אתם תתמודדו לא רק עם אכזבה מכך שנכשלתם, אלא גם עם חוסר האיזון עצמו. לכן אנו מציעים שלא תחפשו לשמור על איזון בעתיד, אלא תלמדו כיצד להתמודד עם חוסר איזון, כאשר זה נוצר וייווצר".

רוצה לקבל מטוהר תשובות והכוונות לשאלות ולבעיות שיש בחייך? אם כן, תקשור כתוב ייתן את המענה לשאלות שלך.

3 מחשבות על “טוהר מדברים על המלחמה”

  1. ואו!!!! מרתק, חשוב, מעודד ולשינון ע"י כולם. פשוט לקרוא שוב ושוב ולהפנים. כל מילה בסלע!! תודה. המון תודה!!

  2. נהדר, במיוחד המשפט:
    "כאשר בני אדם רואים שהם דומים זה לזה, הם מגלים שהם תמיד היו קרובים זה לזה. מה מאפשר לכם לגלות יותר בקלות, שאתם דומים זה לזה? כנות. כאשר בני אדם מדברים בכנות על מה שהם מרגישים, על מה שהם צריכים ורוצים, הם יכולים לגלות כמה הם דומים."

    תודה שחר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546