המעשים הנוראיים שעשה החמאס מעוררים רגשות קשים ושאלות חשובות. טוהר מתייחסים לכמה היבטים של הנושא בשלוש תשובות לשלוש שאלות

אחד האסונות הכי גדולים שהיו, היו במסיבת טבע. מסיבה של חופש, של אהבה, שהיו בה הרבה צעירים. למה בסמל הזה של חופש וצעירות, למה?

"אירוע מסוג זה קורה כדי לזעזע בני אדם. כאשר כוח החיים נגדע, בני אדם משתנים. כאשר הוא נגדע בשלב צעיר, בני אדם מזדעזעים, והזעזוע נחוץ כדי לפתוח לבבות, כדי לקרב בין אנשים ובין אומות.

"אנו יכולים לומר ביחס למסיבה דבר מה דומה. ישנו פער שאינו ניתן לקיים בין חגיגה לבין כיבוש, בין חופש לבין מלחמה. בני אדם צריכים לבחור, בהחלט.

"בני אדם צריכים לנקוט עמדה. ביחס לעצמם, בעיקר, לא רק ביחס לסביבה או למציאות או למלחמה או למי צודק או לא צודק. לבחור עבור עצמם, לנקוט עמדה ביחס לעצמם.

"בני אדם רגילים לחיות באופן הזה, שבו הם מזניחים חלקים העצמם ומטפחים אחרים, נותנים חופש לעצמם בהקשרים מסוימים ומונעים מעצמם חופש בהקשרים אחרים. הפער הזה אינו אפשרי עוד. בני אדם, במידה כזו או אחרת, צריכים להתחבר לעצמם מחדש. להתחבר לעצמם באופן שהם לא חוו קודם, לתת לעצמם באופן שהם לא נתנו לעצמם קודם, להתקרקע באופן שהם לא היו מקורקעים קודם. משום כך, זו לא רק מסיבה, אלא כזו אשר נעשתה על פני אדמה.

"בני אדם צריכים לחזור ולהעמיק את החיבור. הפער שבו הכל התקיים אינו יכול עוד להתקיים. בני אדם צריכים לחזור לעצמם".

אני מבין שהיה צריך לקרות משהו מאוד מזוויע שיגרום להתעוררות מאוד עמוקה, אבל אני לא מבין למה נשמות חפות מפשע, תינוקות, ילדים תמימים, למה הם צריכים לשלם את המחיר הזה, גם אצלנו וגם בצד השני. אני לא מבין את זה וזה מטריד אותי מאוד, מפחיד אותי. אנשים טובים שלא עשו שום דבר, למה זה מגיע להם?

"אנו איננו יכולים להסביר את זה באופן שירגיע אותך, משום שעולם זה של בני אדם אינו פועל באופן הזה, שבו דברים מתרחשים בהתאם למידת חפות הפשע, מי שחף מפשע יקרה לו טוב ולהפך. ישנה מורכבות, והיא רב ממדית.

"ישנה החוויה האנושית וישנה הבחירה הנשמתית, וישנן בחירות שונות שמתקיימות, שמשפיעות על החוויה האנושית ומעצבות אותה. מתוך הבחירות הללו קורים אירועים שאתה מתקשה לתפוס. הם לפעמים אירועים מאוד כואבים, אבל הם לא תמיד משאירים חריטה של כאב ברובד הנשמתי. לעיתים, אלה בדיוק האירועים אשר מאפשרים את ההתפתחות, את מה שאפשר לתאר כסגירת מעגל, שאותה בחרה הנשמה.

"הדברים יכולים לפעמים להיות קשים בחוויה האנושית, אבל בחוויה הנשמתית הם בדיוק כמתוכנן. הם מאפשרים לדברים להיות כפי שהנשמה מבקשת אותם. כאשר זה כך, אין פער. כלומר, יכול להתקיים סבל בחוויה האנושית, אבל אין פער ביחס לרובד הנשמתי. זה יוצר מידה של שלמות, גם כאשר מה שקורה במציאות של בני אדם הוא טרגדיה.

"ישנן בחירות שונות שקשורות בתוך כל מה שאירע. נשמות שונות שבחרו לעבור חוויות שונות, לשתף פעולה בתוך אירוע שבא לעזור לאנושות במסע ההתפתחות, ובדרך זו לממש בחירות שונות, כוונות שונות של נשמות שונות, לנוע במסלולים שונים".

מה גורם לאכזריות הנוראית שהתרחשה כאן?

"כאשר האובדן של בני אדם את הקשר עם המקור הופך להיות כה עמוק, כה מרוכז וכה דחוס, הם מבקשים לבטל את הקשר הזה גם אצל אחרים שהם רואים סביבם. 'אם אני לא קשור עוד למקור, איש לא יהיה קשור אליו', זה מה שמניע אכזריות".

3 מחשבות על “תקשור על אכזריות”

 1. תודה מעומק לבי לתיקשור החשוב הזה!! עם כל הקושי האנושי להכיל את הזוועות, המלים של טוהר על הגורם המניע לאכזריות מאד התחבר לי למה שלפעמים רואים כרצח בגלל קנאה או כבוד המשפחה…"אם היא לא שלי אז היא לא תהיה של אף אחד…" ועוד ביטויים שכבר ראינו ושמענו. כשמדובר על החיבור למקור זה ממש מהדהד ישירות. תודה על כך !🙏

 2. נשאלו כאן שלושה שאלות ברורות,
  אבל לצערי רק התשובה השלישית איכשהו מובנת,למרות שגם היא מאד מורכבת להבנה.
  לצערי לטוהר יש תכונה לענות כאשר רב הנסתר על הגלוי, ובוא נזכור שזה נעשה בעשור השלישי של המאה ה-21.
  נראה לי שהגיע הזמן שטוהר ישימו את כל הקלפים על השולחן ויפסיקו להסתיר את האמת אפילו שהיא מאד כואבת.ההסתרה שהם מביאים רק גורמת לתיסכול ולצער גדול יותר וגם לייאוש גדול יותר.
  אם טוהר קיבלו על עצמם להיות מחנכי הדור או מאירי הדור,
  אז שלפחות יעשו את תפקידם בצורה הברורה והנאמנה ביותר.
  טוהר חייבים להבין ולהפנים שאנחנו בני האדם בכלל לא ברמת מודעות והבנה וראיה כמו שהם,
  ולכן איתנו בני האדם צריך לדבר בשפה מובנת, בדיוק כמו אמא או אבא או מורה מדברים עם ילדים קטנים בגן או בכיתה א .
  אם טוהר לא יכולים לרדת נמוך אל בני האדם ולהסביר להם ברמה שלהם,
  אז ממש חבל על הזמן.
  צר לי שירדתי ככה על טוהר, אבל יש גבול ליכולת שלי כבן אדם להכיל דיבורים ומעשים של הוויות וישויות מעולמות עליונים שמנסים להצדיק מעשי עוול ואכזריות בלתי נתפסים.
  אני בשום אופן לא מוכן לקבל תשובות כאלו מול מעשים כאלו אכזריים שנעשו ביום שבת ה-7/10/2023 ולמול מעשים שנעשו בשואה באירופה בשנים 1942-1945
  אני לא מוכן שאלוהים יהיו פסיביים ואדישים לנוכח דיבורים ומעשים כאלו, כי אם זה ככה ימשיך אז לא כדאי לרדת לכדור הארץ בגלגולים הבאים ולסבול חוסר צדק וחוסר אנושיות כאשר אלוהים יושבים בצד ונותנים לפשע להמשיך להתגלגל.

  1. טוהר אינם אלוהים, דני, עד כמה שאני מבינה הם ישויות בדרגת הבנה גבוהה יותר משלנו אבל אין להם את היכולת לשלוח יד ולסדר לנו את המציאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

16.11.23, יום חמישי, 21:00-21:45 * אונליין

מפגש הילינג עקב המלחמה המתרחשת בישראל. המפגש יעבור בזום, ועיקרו הילינג לכל המשתתפים. המפגש מתאים לכל מי שחווה פחד, דאגה, ייאוש, כעס ו/או כאב בימים קשים אלה, ורוצה הקלה וריפוי לרגשות הכואבים.

40 שקלים.

1.1.24, יום שני, 20:00-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השנתי, בו נגלה ביחד מהי האנרגיה של שנת 2024, כיצד היא משפיעה עלינו, מהן המתנות שהיא מביאה איתה ומהם השיעורים שכדאי לנו ללמוד. המפגש משלב מדיטציה מיוחדת לחיבור לשנה החדשה, תקשור של טוהר על שנת 2024 ותקשור שאלות-תשובות.
מ-130 שקלים.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

3 דק' קריאה
מדוע ילדים ואנשי שלום מתו באירועים הנוראיים ב-7 באוקטובר? טוהר עונים ומאתגרים את התפיסה שלנו את החיים
2 דק' קריאה
טוהר מסבירים מה אנו יכולים ללמוד מאנשים שנמצאים על הרצף האוטיסטי שאנו מגדלים, חיים איתם ופוגשים אותם
3 דק' קריאה
טוהר מתייחסים למלחמה בה אנו נמצאים, ומחברים זאת לצירוף 11:11 שיש לו חשיבות ומשמעות בעולם הרוח. תקראו במיוחד אם המצב מעורר בכם חרדה ופחד
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546