ההרגשה של חוסר אונים, והמלחמה שנוצרת כדי לצאת ממנו, הם הנושאים בהם הסרטון הזה עוסק בו. ויש פתיח קצת שונה מהרגיל, המיועד לכל מי האור כבה לו לפעמים

מגיל צעיר מלמדים אותנו להילחם, ואחת הסיבו תהעיקריות לכך היא כדי להיות להיות במצב של חוסר אונים. הסרטון הזה עוסק בחשיבות של ההסכמה להיות בחוסר אונים – מה זה נותן, להיות בחוסר אונים, איזה מחיר אנו משלמים על המאמץ לצאת ממצבים אלה, וכיצד זה קשור למלחמה בה אנו נמצאים.

רוצים להרגיש אחרת, לחיות אחרת, כלומר טוב יותר? אם כן, אז טוהר+ הוא המקום בשבילכם. היכנסו לכאן לפרטים.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך אנו מתחילים. מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים. אנו מבקשים לדבר מעט בפעם זו על כוח ועל חוסר אונים, על כך שבני אדם לרוב נמנעים מלהרגיש חוסר אונים. הם משתמשים בכוח שלהם כדי להימנע מכך.

הכוח, או השימוש בכוח, אינו יכול להיות שימוש הרמוני, כאשר המטרה היא להימנע מחוויה רגשית. מכאן שהשימוש בכוח הופך להיות מה שאתם יכולים להגדירו בתור שימוש בכוח לרעה. כלומר, באופן שפוגע, באופן שלפעמים מכאיב ולפעמים הורס. מלחמות נוצרות מתוך זה, מלחמות בין עמים, בין מדינות, בין קבוצות, בין אנשים, ומלחמות בתוך בני אדם עצמם, בינם לבין עצמם.

אנו מציעים שהזמנים הללו יכולים לעזור למי שמבקש בכך, ללמוד חוסר אונים מהו, ולהתיידד עם ההרגשה הזו. לא רק משום שזו רק הרגשה אנושית שצריך להתרגל אליה, אלא משום שבמעבר דרך חוסר אונים אתם יכולים להגיע לחוויה חדשה, למציאות חדשה.

רבים רוצים ללמוד לתקשר, ותקשור נוצר כאשר האדם מסכים להיות חסר אונים. בהסכמה לחוסר אונים אתם נפתחים, וכאשר אתם נפתחים, שיתופי פעולה קורים. שיתופי פעולה כמו תקשור, אבל גם שיתופי פעולה ביניכם לבין אנשים. מה שאתם יכולים להגדיר אותו כקסם, קורה כאשר אתם פתוחים, ואתם יכולים להיפתח אם אתם מסכימים להיות חסרי אונים. להיות במה שקורה מבלי לנסות לשלוט בזה, מבלי להשתמש בכוח כדי להימנע מזה.

מתוך ההסכמה שמה שקורה הוא מה שקורה, יכולה להיות מציאות אחרת. ההסכמה להיות בדברים כפי שהם אינה שוות ערך לוויתור, ויתור על רצון בשינוי או על חלום. זו ההסכמה שכך הם פני הדברים, ומתוך ההסכמה אפשר לפעול לשינוי .כאשר הפעולה לשינוי נוצרת מתוך הסכמה לדברים כפי שהם אז אין שימוש לרעה בכוח, אלא יש תנועה של ריפוי, של יצירה, היוצרת שינוי חדש.

זה מה שאנו מציעים לכם בפעם זו: הסכימו להיות בחוסר אונים, יותר מכפי שאתם רגילים.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

2 מחשבות על “תקשור ושיחה על חוסר אונים”

    1. שחר בן-פורת

      זה אומר שכאשר נקודת המוצא היא הסכמה למה שקורה, אפשר לפעול למען שינוי באופן שיוצר תנועה והתחדשות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 24.2.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור הראשון לשנת 2024, הניא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, טוב ורע, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

9 דק' צפייה
הכאב האומר "אני לא ראוי/ה" הוא אחד הגורמים העיקריים לתחושת חוסר היציבות שאנו מרגישים. הסרטון הזה עוסק בכאב, בהשפעה שלו, ובחיזוק של הידיעה "אני ראוי/ה לטוב ביותר"
10 דק' צפייה
מדוע חשוב לחזק את תחושת היציבות, כיצד נעשה זאת ומה יכול לאתגר אותנו בדרך. הסרטון עוסק בכל זה
9 דק' צפייה
הגשמה עצמית היא לא רק יעד, היא גם ההווה שלנו. טוהר מציגים נקודת מבט חשובה על הנושא, שמחזירה לנו אחריות וחופש
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546