טוהר מתייחסים לשאלה "מה יהיה?" ולשאלה המתחבאת בתוכה, "האם יהיה משהו אחר?". תקשור ושיחה לפסימיים, למיואשים ולחסרי האמונה

בתקופה הקשה בה אנו נמצאים, אנשים רבים שואלים "מה יהיה?". כלומר, מתי זה ייגמר, מתי זה ייפסק, כל מה שקורה כעת. טוהר מתייחסים לשאלה הזו, עונים עליה בדרכם, ואז מתייחסים לשאלה נוספת, המתחבאת בתוך אותה השאלה – "האם זה ישתנה?".

טוהר מתייחסים לכל זה, ולאחר מכן, בשיחה, אני ממשיך לדבר על הנושא מנקודת המבט שלי, מציע עוד דבר שכדאי להתייחס אליו.

רוצה לקבל מטוהר תשובות והכוונות לשאלות ולבעיות שיש בחייך? אם כן, תקשור כתוב ייתן את המענה לשאלות שלך.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים. אנו מבקשים בפעם זו להתייחס לשאלה "מה יהיה?", שאלה שבני אדם שואלים בתוך מצבי מצוקה. רבים נמצאים כעת בתוך מצוקה, ושאלה זו נשמעת היטב. רבים רוצים לדעת מה יהיה, מתי זה ישתנה מה שקורה, מתי ייגמר מה שקורה. מתי יתחיל דבר מה חדש.

אנו איננו יכולים לומר מתי. אנו יכולים לומר שעבור רבים, חדש יתחיל, והקצה שבו אתם נמצאים כעת ישתנה. המלחמה תגיע לסופה, ויהיה דבר מה חדש שיקרה לאחר מכן. אנו יכולים לומר שהכל נע בכיוון הזה, אבל אנו לא יכולים לומר מה יהיה, או יותר נכון, מתי.

השאלה הזו מחביאה בתוכה פעמים רבות עוד שאלה, והיא "האם יהיה משהו אחר?". כאשר אתם שואלים "מתי יהיה?", אתם פעמים רבות לא בטוחים שיהיה משהו אחר, שכן מה שקורה כעת נראה שלא ישתנה לעולם, במיוחד כאשר מה שקורה נמשך זמן רב עבורכם.

ישנו ייאוש וישנו חוסר אמונה, שאומרים שזה אולי לא ייגמר. אז ישנה השאלה האם זה ייגמר, המתחפשת ונשאלת בתור מתי, ומה יהיה.

אנו מבקשים לומר שייאוש וחוסר אמונה הם מצבים שאתם נמצאים בהם ואינכם צריכים להיבהל מהם. אנו מציעים לא להאמין להם יתר על המידה. אתם יכולים להרגיש אותם, אבל הרשו לעצמכם ללכת בהם ולא לטבוע בהם. לזכור שגם אם אתם בטוחים שאתם צודקים ואין תקווה, גם אז אינכם רואים את מלוא התמונה. אינכם רואים את מלוא מה שיכול לקרות.

אנו מציעים שתזכרו זאת עבור עצמכם, ושתאפשרו לעצמכם מעין מנוחה בתוך מה שקורה. זה אולי יישמע מוזר לדבר על מנוחה בתוך מה שקורה, שכן במנוחה יש אלמנט של התרעננות, ואתם אינכם חווים זאת פעמים רבות. אבל אנו מתכוונים למנוחה מהשאלה "האם זה ישתנה?". אתם יכולים לעצמכם לנוח מהשאלה הזו. אנו אומרים שהדברים ישתנו. ככל שאתם יכולים להאמין לנו, אז האמינו. דברים משתנים, הם השתנו בעבר וישתנו בעתיד, בהחלט.

הייאוש אינו מראה את מלוא התמונה, וחוסר האמונה אינו מעיד על מלוא האפשרויות. אז תרגישו את הרגשות והמשיכו לעזור לעצמכם, לתמוך בעצמם; לגלות כיצד, גם בתוך נסיבות אלה, אתם יכולים לעשות את הטוב ביותר עבור עצמכם.

אלה המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

1 מחשבה על “תקשור ושיחה על "מה יהיה?"”

  1. תודה רבה לטוהר ולשחר.
    הרבה מהעתיד טוהר לא מגלים ורק אומרים שהמלחמה תסתיים ויבוא שינוי. שבת שלום וחג שמח.דני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' צפייה
מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר
8 דק' צפייה
זמן בו אנו מתבקשים לבחור מחדש באמת שלנו, למרות ועם הפחד שבחירה זו יכולה לעורר. הסרטון עוסק בשער הבחירה הנוכחי וכיצד לעזור לעצמנו עם מה שאנו מרגישים
7 דק' צפייה
האם אנו באמת צריכים להסתיר את החולשה שלנו כי להסתדר בחיים? האמת הפוכה מכך. בסרטון הזה נמצא הסבר מדוע ההסתרה של החולשה מחלישה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546