מה גורם לנו להיות ציניים ומדוע זה חשוב להתייחס לכך, והאם אנו נמצאים בסכנה קיומית בזמן זה ומה אפשר ללמוד מהמלחמה. על כל זה בסרטון

בתקשור שנעשה ב-1.1.23, טוהר דיברו על ציניות, והמלחמה מניעה אותי לדבר על כך. זה חשוב במיוחד בימים אלה, בהם הייאוש והתסכול וחוסר האמונה יכולים להגביר ציניות ולסגור לנו את הלב.

בתקשור, טוהר מרגיעים את מי שחרד שסוף העולם מגיע, ומחזירים אותנו לעסוק במלחמה הפנימית שלנו. טוהר ימשיכו לעסוק בהרחבה במלחמה, באהבה ובכנות במפגש התקשור החודשי, "הפנים השונות של האהבה: כנות", שיתקיים במוצ"ש הקרוב בזום. פרטים והצטרפות כאן.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים. הפעם, כדי להמשיך ולדבר על המלחמה הזו בה אתם נמצאים. מלחמה שמתקיימת גם בתוככי בני אדם וגם ביניהם.

אנו מודעים לפחד הרב שיש בזמן הזה, לרצון של בני אדם לדעת מה יהיה. אנו רוצים לומר שמה שיהיה הוא אינו אחיד לכולם, וגם מה שקורה כעת הוא אינו אחיד. יש חוויות שונות ומציאויות שונות. יש אנשים שהרע מכל קרה להם, יש כאלה שמה שיפגע בהם יהיה יחסית קטן, בהחלט. זה לא אומר שהחוויה הרגשית תהיה מצומצמת אבל אם מתייחסים לאירועים המתרחשים במציאות, אז יש כאלה שהרע מכל קרה, יש כאלה שמה שקרה או יקרה להם הוא יחסית נסבל. יש כאלה אשר יכולים להרגיש שעולמם חרב ובמובנים מסוימים, זה אכן קורה, ויש כאלה שעוברים טלטלה אבל עולמם נותר יציב. כך שאי אפשר לומר שמה שיהיה הוא נכון לכולם ומה שקורה הוא נכון לכולם. אלו הם זמנים של תהפוכות וטלטלות, ואלה משפיעים על אנשים שונים באופנים שונים. עם זאת, אנו רוצים לומר ולהציע, שאתם אינכם נמצאים בסכנה קיומית.

אנו אומרים זאת עליכם ככלל, כמדינה, ואנו אומרים זאת בעודנו יודעים שיש כאלו אשר עזבו את גופם, אשר מתו בזמן זה, ויש כאלה אשר אולי ימותו גם בהמשך. המוות נמצא, פרידות מתקיימות. לכן אנו אומרים שיש אנשים שעבורם הרע מכל קרה, אבל כקבוצה, כמדינה, אתם אינכם נמצאים בסכנה קיומית.

אם אפשר לנשום ולנוח מהחרדה המסוימת הזו, אז כדאי, אם אפשר, לחזור ולבחון את המלחמה שלכם בתוך עצמכם. באילו אופנים אתם נלחמים בעצמכם, באילו אופנים אתם כובשים את עצמכם, מנסים להשמיד בתוך עצמכם חלקים שאינכם אוהבים?

מי שפנוי לכך ורוצה בכך, יכול ללמוד בזמן זה על שנאה עצמית, הוא יכול ללמוד בזמן זה על פגיעה עצמית, הוא יכול ללמוד בזמן זה כיצד אשמה וביקורת, כיצד התעלמות ונידוי, הם כלים שבני אדם משתמשים בהם בשביל לכפות על עצמם להיות אחרת מכפי שהם או להעניש את עצמם על כך שהם כפי שהם.

מי שרוצה ויכול, כדאי שייכנס פנימה ויכיר את המלחמה הפנימית שלו כדי ליצור עוד רכות, כדי ליצור עוד שלום, כדי ליצור עוד שיתוף פעולה.

ישנן דרכים שונות לתרום להתפתחות של התודעה. יש כאלה המתרכזים בשליחה של אנרגיה מסוימת למרחב ולכלל. אנו מכוונים לעשות פעולה פנימית. להכיר את עצמכם, בהחלט, לאהוב את עצמכם, בהחלט, להתיידד עם עצמכם, בהחלט. זה משפיע עליכם וזה משפיע גם על הכלל. זה משפיע עליכם באופן אינדיבידואלי וגם על כל קבוצה שאתם חלק ממנה.

אנו מציעים הצעה זו באופן כללי. אנו לא מפרטים היבטים ספציפיים, אלא נותנים נקודת מבט, שמי שמבקש יוכל להשתמש בה כדי יותר ויותר להיכנס פנימה.

זו ההצעה. אלו המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום. 

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' צפייה
מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר
8 דק' צפייה
זמן בו אנו מתבקשים לבחור מחדש באמת שלנו, למרות ועם הפחד שבחירה זו יכולה לעורר. הסרטון עוסק בשער הבחירה הנוכחי וכיצד לעזור לעצמנו עם מה שאנו מרגישים
7 דק' צפייה
האם אנו באמת צריכים להסתיר את החולשה שלנו כי להסתדר בחיים? האמת הפוכה מכך. בסרטון הזה נמצא הסבר מדוע ההסתרה של החולשה מחלישה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546