מה גורם לנו להיות ציניים ומדוע זה חשוב להתייחס לכך, והאם אנו נמצאים בסכנה קיומית בזמן זה ומה אפשר ללמוד מהמלחמה. על כל זה בסרטון

בתקשור שנעשה ב-1.1.23, טוהר דיברו על ציניות, והמלחמה מניעה אותי לדבר על כך. זה חשוב במיוחד בימים אלה, בהם הייאוש והתסכול וחוסר האמונה יכולים להגביר ציניות ולסגור לנו את הלב.

בתקשור, טוהר מרגיעים את מי שחרד שסוף העולם מגיע, ומחזירים אותנו לעסוק במלחמה הפנימית שלנו. טוהר ימשיכו לעסוק בהרחבה במלחמה, באהבה ובכנות במפגש התקשור החודשי, "הפנים השונות של האהבה: כנות", שיתקיים במוצ"ש הקרוב בזום. פרטים והצטרפות כאן.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים. הפעם, כדי להמשיך ולדבר על המלחמה הזו בה אתם נמצאים. מלחמה שמתקיימת גם בתוככי בני אדם וגם ביניהם.

אנו מודעים לפחד הרב שיש בזמן הזה, לרצון של בני אדם לדעת מה יהיה. אנו רוצים לומר שמה שיהיה הוא אינו אחיד לכולם, וגם מה שקורה כעת הוא אינו אחיד. יש חוויות שונות ומציאויות שונות. יש אנשים שהרע מכל קרה להם, יש כאלה שמה שיפגע בהם יהיה יחסית קטן, בהחלט. זה לא אומר שהחוויה הרגשית תהיה מצומצמת אבל אם מתייחסים לאירועים המתרחשים במציאות, אז יש כאלה שהרע מכל קרה, יש כאלה שמה שקרה או יקרה להם הוא יחסית נסבל. יש כאלה אשר יכולים להרגיש שעולמם חרב ובמובנים מסוימים, זה אכן קורה, ויש כאלה שעוברים טלטלה אבל עולמם נותר יציב. כך שאי אפשר לומר שמה שיהיה הוא נכון לכולם ומה שקורה הוא נכון לכולם. אלו הם זמנים של תהפוכות וטלטלות, ואלה משפיעים על אנשים שונים באופנים שונים. עם זאת, אנו רוצים לומר ולהציע, שאתם אינכם נמצאים בסכנה קיומית.

אנו אומרים זאת עליכם ככלל, כמדינה, ואנו אומרים זאת בעודנו יודעים שיש כאלו אשר עזבו את גופם, אשר מתו בזמן זה, ויש כאלה אשר אולי ימותו גם בהמשך. המוות נמצא, פרידות מתקיימות. לכן אנו אומרים שיש אנשים שעבורם הרע מכל קרה, אבל כקבוצה, כמדינה, אתם אינכם נמצאים בסכנה קיומית.

אם אפשר לנשום ולנוח מהחרדה המסוימת הזו, אז כדאי, אם אפשר, לחזור ולבחון את המלחמה שלכם בתוך עצמכם. באילו אופנים אתם נלחמים בעצמכם, באילו אופנים אתם כובשים את עצמכם, מנסים להשמיד בתוך עצמכם חלקים שאינכם אוהבים?

מי שפנוי לכך ורוצה בכך, יכול ללמוד בזמן זה על שנאה עצמית, הוא יכול ללמוד בזמן זה על פגיעה עצמית, הוא יכול ללמוד בזמן זה כיצד אשמה וביקורת, כיצד התעלמות ונידוי, הם כלים שבני אדם משתמשים בהם בשביל לכפות על עצמם להיות אחרת מכפי שהם או להעניש את עצמם על כך שהם כפי שהם.

מי שרוצה ויכול, כדאי שייכנס פנימה ויכיר את המלחמה הפנימית שלו כדי ליצור עוד רכות, כדי ליצור עוד שלום, כדי ליצור עוד שיתוף פעולה.

ישנן דרכים שונות לתרום להתפתחות של התודעה. יש כאלה המתרכזים בשליחה של אנרגיה מסוימת למרחב ולכלל. אנו מכוונים לעשות פעולה פנימית. להכיר את עצמכם, בהחלט, לאהוב את עצמכם, בהחלט, להתיידד עם עצמכם, בהחלט. זה משפיע עליכם וזה משפיע גם על הכלל. זה משפיע עליכם באופן אינדיבידואלי וגם על כל קבוצה שאתם חלק ממנה.

אנו מציעים הצעה זו באופן כללי. אנו לא מפרטים היבטים ספציפיים, אלא נותנים נקודת מבט, שמי שמבקש יוכל להשתמש בה כדי יותר ויותר להיכנס פנימה.

זו ההצעה. אלו המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום. 

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

16.11.23, יום חמישי, 21:00-21:45 * אונליין

מפגש הילינג עקב המלחמה המתרחשת בישראל. המפגש יעבור בזום, ועיקרו הילינג לכל המשתתפים. המפגש מתאים לכל מי שחווה פחד, דאגה, ייאוש, כעס ו/או כאב בימים קשים אלה, ורוצה הקלה וריפוי לרגשות הכואבים.

40 שקלים.

1.1.24, יום שני, 20:00-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השנתי, בו נגלה ביחד מהי האנרגיה של שנת 2024, כיצד היא משפיעה עלינו, מהן המתנות שהיא מביאה איתה ומהם השיעורים שכדאי לנו ללמוד. המפגש משלב מדיטציה מיוחדת לחיבור לשנה החדשה, תקשור של טוהר על שנת 2024 ותקשור שאלות-תשובות.
מ-130 שקלים.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

מהו השבי בו כולנו נמצאים, וכיצד משתחררים מנו? שיחה ותקשור על התפיסות שמגבילות אותנו ושוללות מאיתנו חופש
12 דק' צפייה
לכל מי שמבקש גאולה מהמצב בו אנו נמצאים, ולכל מי שמרגיש לא בסדר על מה שהוא מרגיש וחושב ועושה בימים אלה, כדאי לקרוא את התקשור ולהקשיב לשיחה שמחכים לכם כאן
9 דק' צפייה
כיצד מתמודדים עם הפחדים שאנו מרגישים, בעת הזו במיוחד? מדוע חשוב כל כך לתת ולקבל עזרה? שני הנושאים הללו מקבלים התייחסות בסרטון
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546