שיחה על חוסר אונים ותקשור על נחמה ותקווה

כיצד להתייחס לחוסר האונים שבו אנו נמצאים, וכיצד מוצאים תקווה ונחמה גם בזמן מלחמה. בכך אנו מתמקדים השבוע

מה קורה לנו בזמן זה של חוסר אונים, של פחד, של כאב, של ייאוש? מה עושים עם חוסר האונים? כיצד מוצאים נחמה ותקווה? הסרטון מתמקד בכל זה.

אני מזמין אותך להכיר את העולם שבפנים – מסע כתוב של 40 ימים, עם חוכמה שעשויה לעזור לך (וללא תשלום).

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון).

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף, בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים, כדי לעסוק במתרחש בעולם זה של בני אדם.

אנו רוצים להזכיר שיכולה להיות נחמה, שיכולה להיות תקווה, גם כאשר זה מרגיש שלא זה ולא זה מתקיימים.

זה לא יהיה נכון בכל המקרים. יש כאלה אשר איבדו ואין תקווה באובדן, אין תקווה שהאובדן לא יהיה והדברים יחזרו לאחור. אפשר לומר שבמוות אין תקווה מהבחינה הזו שהוא סופי. אבל ביחס לכל הדברים שאינם סופיים אנו מזכירים שיש תקווה.

במוות יכולה להיות נחמה. לעתים הנחמה נובעת מהיעדרו של סבל, מכך שהסבל הסתיים. לעיתים הנחמה נובעת מהעובדה שאין יותר חוסר ודאות.

זה העניין עם נחמה ותקווה – הן אינן לוקחות את הכאב או את הצער או את הפחד. בכל זאת אנו מציעים אותן, כי גם אם הן אינן לוקחות את הרגשות הללו או מבטלות אותם, הן יכולות לתת מידה של כוח גם בתוך זמנים מורכבים אלה.

אנו רוצים להזכיר שלעיתים יש לכם במה להתנחם. לעיתים הנחמה יכולה לבוא מהטבע, היא יכולה לבוא מילדים. היא יכולה לבוא מרגעים מסוימים ביום יום. התקווה יכולה לבוא מכך שאינכם רואים את כל האפשרויות ויש שינויים שיכולים לקרות.

אנו מציעים לכם למצוא את מקורות הנחמה והתקווה, ולאפשר להם להשפיע. גם אם הם לא יבטלו את מלוא הרגשות שלכם, הם יכולים להקל. הנחמה והתקווה יכולות לתת תמיכה ויותר כוח. זה מה שאנו מציעים בזמן הזה עבור המשך הדרך.

אתם בתוך מלחמה, ואיננו יכולים לומר שהיא תסתיים בעוד כמה וכמה ימים והכל ייגמר. היא עוד צפויה להימשך לזמן מה. אבל עם זאת, אנו אומרים שהיא תסתיים, בהחלט, וגם זו יכולה להיות מקור של תקווה.

הרשו לעצמכם להיות בתוך המתרחש, היעזרו במקורות של נחמה ותקווה, והמשיכו בדרך.

זה מה שאנו מבקשים לומר.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

1 מחשבה על “שיחה על חוסר אונים ותקשור על נחמה ותקווה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' צפייה
מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר
8 דק' צפייה
זמן בו אנו מתבקשים לבחור מחדש באמת שלנו, למרות ועם הפחד שבחירה זו יכולה לעורר. הסרטון עוסק בשער הבחירה הנוכחי וכיצד לעזור לעצמנו עם מה שאנו מרגישים
7 דק' צפייה
האם אנו באמת צריכים להסתיר את החולשה שלנו כי להסתדר בחיים? האמת הפוכה מכך. בסרטון הזה נמצא הסבר מדוע ההסתרה של החולשה מחלישה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546