בימים של תהפוכות הרות גורל במדינה, טוהר מדברים על המתרחש ומסבירים מה גורם לכל זה ומה באמת קורה

טוהר הציגו את שנת 2023 כשנת התהפוכות. בתקשור שהתקיים ב-1.1.23 הם דיברו על השנה הזו כשנה בה האהבה קוראת לבני אדם לחזור הביתה – קריאה שמחוללת שינויים ותהפוכות בעולמנו.

בסרטון זה אני מבקש מטוהר שידברו על המתרחש במדינה בזמן זה, ויסבירו כיצד זה קשור למה שהאהבה עושה בשנה זו. הם מסבירים זאת בבהירות בתקשור.

לפני התקשור, אני מזכיר שני דברים שחשוב לזכור בימים סוערים אלה, וגם מזמין אתכם להצטרף למפגש האונליין "הפנים השונות של האהבה: אחריות", שיתקיים במוצ"ש הקרוב אונליין (29.7.23). כל הפרטים והצטרפות כאן.

(התקשור הכתוב נמצא מתחת לסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים; כדי להזכיר לבני אדם בפעם זו את האדמה. אותה אנו מבקשים להזכיר בעולם זה של תהפוכות, בזמן זה של תהפוכות, שבו אנשים כה מבוהלים עד שהם עסוקים בעיקר במה שהם מכירים, במה שהם יודעים, במה שהם בטוחים שיציל אותם.

זה מה שקורה בתוך העולם: כאשר אהבה קוראת לבני אדם לחזור הביתה, היא קוראת לבני אדם לפתוח את הלב, היא קוראת לבני אדם להתחבר מחדש, היא קוראת לבני אדם לאהוב את עצמם, לאהוב אחרים. להתקרב, ראשית, לעצמם, ולהתקרב לאחרים. זה אומר שינוי. זה אומר להניח בצד דעות קדומות, זה אומר להניח בצד הרגלים, זה אומר להניח בצד מסורות. זה אומר להיפתח מחדש להרגלים חדשים, למסורות חדשות, להסתכלות ולהרגשה אחרת. זו המשמעות של הקריאה, והקריאה הזו מעוררת בהלה עמוקה והיא יוצרת אחיזה.

הקריאה יוצרת אצל בני אדם רבים אחיזה במוכר ובידוע, במסורת שהם מכירים, בהרגלים שהם מכירים, בשגרה שהם מכירים. זה יוצר אצל בני אדם רבים נטייה להתבודד ולהיסגר ולהיאחז במוכר ובקיים, ובני אדם נלחמים זה בזה. הם נלחמים זה בזה משום שעליהם להתקרב זה לזה, והם נלחמים כדי ליצור מרחק, כמו לעצור את מה שאינו ניתן לעצור אותו, את מה שבפועל רק ניתן לדחות.

אי אפשר באמת להימלט מאהבה. אי אפשר, משום שהיא פנימית. היא איננה חיצונית. אין זה כוח חיצוני שאומר לבני אדם איך לחיות. זו התעוררות המתרחשת בתודעה המשותפת, והיא מתרחשת בתוך בני אדם.

אהבה מתעוררת בתוך בני אדם, והיא קוראת לבני אדם להשתנות. היא קוראת לבני אדם להיפתח, ומכאן שבני אדם צריכים לבחור האם להיפתח או האם לנסות להיסגר בכל זאת. האם להתמסר לשינוי או להתנגד לו, ומה שאתם חווים זו התנגדות. אתם חווים את המלחמה שנוצרת מתוך פחד, פחד שאומר לבני אדם שאי אפשר לסמוך על אהבה, שאי אפשר להיפתח, שאי אפשר להתקרב, שכל מה שצריך הוא להיסגר ולהיסגר.

אתם בתוך מלחמה, בהחלט, כך כדאי להציג את פני הדברים. כל מילה אחרת עשויה להיות מטשטשת במידת מה. אתם במלחמה, והיא פנימית והיא גם חיצונית. היא עשויה להיות בעיקר חיצונית לחלק מכם, לאחרים היא תהיה בעיקר פנימית. כך או כך, אתם בתוך מלחמה.

כדי ליצור שינוי, כדאי לומר שאתם בבהלה; שאתם נבהלים מהמפגש עם עצמכם, שאתם נבהלים מהמפגש עם אחרים, שאתם נבהלים מהשינוי האפשרי ואפילו ההכרחי, שאתם נבהלים מהצורך לוותר על מסורות ועל הרגלים ועל שגרה כזו או אחרת. אתם מבוהלים, והפחד מניע לפעולה, והתוצאה היא מלחמה.

שימו לב לבהלה, וזכרו שאהבה שקוראת לכם לחזור לעצמכם, שקוראת לכם לחזור הביתה, היא הטבע שלכם, ושאתם יכולים לסמוך על הטבע שלכם למרות זיכרונות כאלה ואחרים. למרות פרשנויות כאלה ואחרות, למרות שנשארתם מנותקים מאהבה למשך עידנים רבים – עדיין כדאי ואפשר לחזור אליה. אפשר לחזור לטבע שלכם, ואפשר בהחלט מחדש להיפתח ולהשתנות.

שימו לב לבהלה, הביאו מודעות וריפוי למקום זה, כדי שתוכלו ביתר קלות, ביתר פשטות, לנוע בנתיב שנכון עבורכם.

אלו הן המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך שלום. 

טוהר.

1 מחשבה על “שיחה ותקשור על הנעשה במדינה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' צפייה
למרות האכזבות והפגיעות וחוסר האמונה, טוהר מציעים לנו להתחבר לתקווה. תקשור ושיחה על הכוח שנמצא בתוכנו
7 דק' צפייה
לכוח שלנו כבני אדם ישנן מגבלות, וכדאי להכיר בהן. אחרת אנו נמשיך להיות מתוסכלים, מאוכזבים וכועסים, ולא ניצור את הטוב האפשרי עבורנו
11 דק' צפייה
בזמן שבו קל להרגיש אכזבה מהמתרחש במדינה ו/או בחיים האישיים שלנו, כדאי לעצור ולהעריך את השינויים המתרחשים ואת היכולת שלנו ליצור שינויים נוספים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546