מהם שלושת המרכיבים של תקשורת בריאה ומה עושים עם הכעס? התשובות לשאלות הללו נמצאות בסרטון הזה

הסרטון הזה עוסק כולו בתקשורת – בתחילה אני מדבר על שלושת המרכיבים בתקשורת בריאה שאף אחד לא לימד אותנו. לאחר מכן טוהר מדברים באופן ספציפי על כעס, מזכירים כיצד להתייחס אליו ובאיזה אופן להתמודד איתו. רלבנטי במיוחד בימים אלה שבו אנשים מתיימרים לעסוק בהידברות, אבל לא יודעים לדבר אמת, להקשיב באמת ולקחת אחריות.

הפרטים אודות תקשור פרטי, כתוב, מטוהר, כמתנה לחג, נמצאים כאן.

כל הספרים והמוצרים הדיגיטליים הנמכרים במבצע נמצאים כאן.

זה התקשור הכתוב:

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, לומר מספר מילים ביחס למתרחש, לעולם זה אשר מתהפך שוב ושוב.

יש רבים אשר כועסים בזמן הזה, משום שהם רוצים שהמציאות תהיה אחרת מכפי שהיא, בהחלט. רבים מבקשים לחזור למה שהם הכירו, ואף קודם לכן, למה שהם לא הכירו אבל מדמיינים שזה יהיה הטוב עבורם. יש הרוצים להיות באופן שונה. אך המשותף לכל בני האדם זה הכעס, והרצון שהמציאות תהיה אחרת.

מציאות אכן יכולה להשתנות, מציאות אכן כדאי שתשתנה. פעמים רבות, בין אם במציאות האישית ובין אם בקולקטיבית, יש מה שדורש שינוי. אפשר ליצור יותר רווחה ויותר הגשמה עצמית ויותר אהבה עצמית, בהחלט. יותר שיתופי פעולה, יותר הצלחה. אפשר ליצור את כל אלה, בהחלט, זה אכן אפשרי.

עם זאת, שימו לב לכעס. שימו לב אליו בימים אלה במיוחד. הכעס שלכם על עצמכם, הכעס שלכם על אחרים. בכעס ישנה האשמה, בין אם עצמית ובין אם של אחרים, על האופן שבו הדברים מתנהלים, ודרישה שהם יהיו אחרת.

אנו מציעים לשים לב לכעס, ולאפשר לו ביטוי באופן שהוא, איך לומר, ידידותי. אפשר לבטא כעסים בדרכים ידידותיות, לא אלימות, כדי לאפשר, מתוך זה, תקשורת יותר כנה ועמוקה.

כדאי לזכור בתוך הכעס שגם אם אתם בטוחים שאתם יודעים ורואים את כל התמונה, עדיין התמונה שאתם רואים היא חלקית. כאשר הכעס חולף אז אפשר לראות תמונה יותר מלאה, ופתרונות יכולים להופיע.

תנו ביטוי לכעס אבל אם אפשר פחות לפעול מתוכו, זה יהיה יותר טוב. זה יכול לאפשר התפתחות יותר נעימה, באופן יותר קל, וגם באופן יותר יצירתי.

זה מה שאנו מציעים לכם בזמן זה.

שמחנו,
אם כך, שלום.

1 מחשבה על “תקשור על תקשורת ועל כעס”

  1. לצערי טוהר לא אמרו הרבה על איך מונעים כעס או מתגברים עליו.
    תודה,חג פסח כשר ושמח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' צפייה
למרות האכזבות והפגיעות וחוסר האמונה, טוהר מציעים לנו להתחבר לתקווה. תקשור ושיחה על הכוח שנמצא בתוכנו
7 דק' צפייה
לכוח שלנו כבני אדם ישנן מגבלות, וכדאי להכיר בהן. אחרת אנו נמשיך להיות מתוסכלים, מאוכזבים וכועסים, ולא ניצור את הטוב האפשרי עבורנו
11 דק' צפייה
בזמן שבו קל להרגיש אכזבה מהמתרחש במדינה ו/או בחיים האישיים שלנו, כדאי לעצור ולהעריך את השינויים המתרחשים ואת היכולת שלנו ליצור שינויים נוספים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546