מדוע ילדים ואנשי שלום מתו באירועים הנוראיים ב-7 באוקטובר? טוהר עונים ומאתגרים את התפיסה שלנו את החיים

– למה כל כך הרבה אנשי שלום מתו באירועים הקשים? למה ילדים מתו?

"זה מאתגר את התפיסה של טוב ורע. זאת משום שטובים אמורים לנצח אבל הם מפסידים. אבל אם הטובים הם לא טובים ואם הרעים הם לא רעים, ומה שקורה הוא דבר מה אחר לגמרי, אז אפשר להשלים את המציאות.

"הבחירות שנשמות עושות והבחירות שבני אדם עושים הן לא תמיד קלות. זה עולם של התפתחות, וההתפתחות המתרחשת בכדור הארץ היא טרנספורמטיבית. זו התפתחות ייחודית לעולם זה, והיא אינה מתקיימת במרחבי המוחלט. במרחבי המוחלט הדברים קיימים וממשיכים. אבל בעולם של בני אדם, שהוא עולם יחסי, שבו יש את זה ביחס לזה, את זה בניגוד לזה, ההתפתחות היא טרנספורמטיבית. אפשר לקפוץ מאחד לשני, והקפיצה של התודעה משפיעה על החוויה, על ההרגשה, על התגובה, על הבחירה ועל המציאות.

"כאשר נשמות באות לעולם זה כדי ליצור קפיצה בהתפתחות, הן עשויות לפעמים לבחור בחירות אשר גרומות למעין נפילה בתוך הקפיצה. לפעמים אלה הבחירות שבני אדם עושים, אשר יוצרות מעין נפילה שכזו. אז קורים דברים כואבים, מה שאת תגדירי כדברים הרסניים. זו לא טעות, זה חלק מהאפשרויות המתקיימות בעולם זה, וזאת כדי ליצור התפתחות, או לאפשר את התנאים להיווצרותה של התפתחות. כאמור, טרנספורמטיבית.

"יש צורך לחוות כאב בשביל להכיר מהו חופש. יש לדעת פחד כדי להכיר מהי אהבה. כך הדברים פועלים בעולם זה. מכאן שהבחירות הן בחירות יותר מורכבות. אין בחירות פשוטות האומרות אני בא להיות טוב, לחוות טוב, ליצור טוב והכל טוב. זו אינה בחירה שקיימת, שכן אין בה אפשרות לטרנספורמציה, ונשמות המבקשות התפתחות, מבקשות לחוות טרנספורמציה. לא כל הנשמות בוחרות בזה, אך היא מאפיינת את מרביתן, וזה מה שקורה. עם כל הצער שאת חווה, כדאי להכיר בעובדה שישנה מורכבות בבחירות האופיינית לעולם זה, וכך הדברים צריכים להיות".

– אז מה שהחמאס עשו זה לא רשעות? זה סמל הרוע. איך אני יכולה להסתכל על זה אחרת?

"את לא צריכה להסתכל על זה אחרת. אפשר לזהות את המציאות כפי שהיא. יש במציאות רוע, בהחלט. לא צריך לטשטש את זה, אלא להכיר בקיומו של רוע. אבל מה בני אדם עושים בתוך מציאות כזו? הם הופכים את כל הצד השני לאנשים רעים. הם מכלילים בתוך הרוע גם אנשים שאין בהם רוע. זו הנטייה של בני אדם לשטחיות, שנותנת ביטחון ויציבות. אפשר להכיר בקיומו של רוע, אבל להכיר בקיומו של טוב לב.

"אם את מסתכלת על קבוצה של אנשים שיש בהם גם רוע וגם טוב לב, את בבעיה, כי את לא יודעת איך להתמודד עם זה. אם את מסתכלת על קבוצה ואומרת כולם רעים או כולם טובים, יש לך יותר אפשרות לדעת מה לעשות מתוך נקודת המבט שלך. אם כולם רעים, לשלול מהם את חופש הבחירה ואת היכולת לחיות. אם כולם טובים, אז לתת להם את כל מה שהם צריכים. אבל אם יש בהם גם רוע וגם טוב לב, אז איך מתמודדים עם זה? מה עושים? זו השאלה".

1 מחשבה על “תקשור על טוב ורע”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

16.11.23, יום חמישי, 21:00-21:45 * אונליין

מפגש הילינג עקב המלחמה המתרחשת בישראל. המפגש יעבור בזום, ועיקרו הילינג לכל המשתתפים. המפגש מתאים לכל מי שחווה פחד, דאגה, ייאוש, כעס ו/או כאב בימים קשים אלה, ורוצה הקלה וריפוי לרגשות הכואבים.

40 שקלים.

1.1.24, יום שני, 20:00-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השנתי, בו נגלה ביחד מהי האנרגיה של שנת 2024, כיצד היא משפיעה עלינו, מהן המתנות שהיא מביאה איתה ומהם השיעורים שכדאי לנו ללמוד. המפגש משלב מדיטציה מיוחדת לחיבור לשנה החדשה, תקשור של טוהר על שנת 2024 ותקשור שאלות-תשובות.
מ-130 שקלים.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

2 דק' קריאה
טוהר מסבירים מה אנו יכולים ללמוד מאנשים שנמצאים על הרצף האוטיסטי שאנו מגדלים, חיים איתם ופוגשים אותם
3 דק' קריאה
טוהר מתייחסים למלחמה בה אנו נמצאים, ומחברים זאת לצירוף 11:11 שיש לו חשיבות ומשמעות בעולם הרוח. תקראו במיוחד אם המצב מעורר בכם חרדה ופחד
10 דק' קריאה
תשובות לשאלות של חברי קהילה "תקשור עם העולם שבפנים" שהתעוררו בעקבות המלחמה של ישראל-חמאס. מהסיבה מדוע שונאים את היהודים ומדוע עלינו ללמוד מנוחה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546