תקשור זה עוסק באחת התופעות הנפוצות בניו אייג', ומסביר כיצד לזהות אותה – פרפקציוניזם המתחפש להתפתחות אישית ודוחף לשינוי שאינו יכול להתממש, ובדרך גורם לנזק רב

סיימתי עכשיו לתמלל את התקשור המפגש הרביעי של סדנת "ללמוד שהכל בסדר", וכמו שקורה לי בכל המפגשים של הסדנה הזו, עף לי הסכך, נופל לי הגג ונדלקת לי צ'אקרה שלא ידעתי על קיומה מרוב התרגשות.

טוהר מעבירים במפגשים תקשורים מורכבים, עמוקים וחשובים, הכוללים מידע שבחלקו הוא חדש לגמרי, גם כאשר מדובר בנושאים שעסקנו בהם, אני והם, פעמים רבות. כמה כיף ללמוד דברים חדשים גם אחרי כל כך הרבה שנים במסע.

המפגש האחרון הוקדש לפרפקציוניזם, והתקשור של טוהר מפרק את הדפוס הזה לשלושת הגורמים שלו, מסביר מאיזו משאלה הוא נובע ואילו בעיות הוא יוצר, איך הוא קשור לאלוהות ולגן עדן, ומדוע אף אחד לא גירש אותנו משם (רק אנחנו את עצמנו).

לקראת סוף התקשור הם דיברו על הבעיה שיש בניו אייג', על מה שקורה כאשר התפתחות אישית מונעת מאותו החוסר, מאותו הכעס ומאותה הפנטזיה שיוצרים את הפרפקציוניזם; התפתחות שלא מביאה להתפתחות וגורמת לעוד מצוקה ולעוד סבל. הם הסבירו כיצד לזהות מצבים, מסרים ואנשים שמוליכים שולל, שמציעים פרפקציוניזם במסווה של התפתחות אישית.

כל התקשור הזה חשוב (למעשה, כל התקשורים בסדנה הזו הם חשובים מאוד בעיניי), אבל החלק הזה על הניו אייג' הוא חשוב עוד יותר בעיניי. זאת מאחר וטוהר מתארים מציאות מאוד מאוד נפוצה, בה הרבה אנשים נופלים בפח. אני מקווה כי החלק הזה בתקשור, שאני משתף איתכם כאן, יעזור להציל כמה אנשים מהפיתוי הזה. הנה:

"כאשר אתם חווים את עצמכם כלא ראויים לאהבה, אתם מניעים באופן לא מודע תהליך של שינוי עצמי, שאינו משנה אתכם. פרפקציוניזם זה דוגמה לתהליך של שינוי עצמי, אבל פעמים רבות גם עבודת מודעות וריפוי של בני אדם הופכת נובעת מאותו החוסר, מאותו הגירוש העצמי מגן העדן.

"אתם בטוחים שאתם מטפלים בעצמכם ועושים עבודה עם עצמכם אבל למעשה, ממשיכים את אותה המלחמה שאנו מתארים במפגש זה. אתם מונעים מאותו החוסר שאומר 'אני לא ראוי/ה', מאותו הכעס על עצמכם ומאותה הפנטזיה שאתם תצליחו לשנות את מה שלא ניתן לשנותו, מאותה ראייה לא נכונה של המציאות שאומרת 'יש דברים שלא צריכים להיות; יש בעיות שאין להן מקום; יש מאפיינים באישיות שלכם, באופי שלכם, שהם לא ראויים; יש פער שאסור שיתקיים'.

"פנטזיה אומרת שהכל יכול להיות תמיד טוב, תמיד אותו דבר, ללא תנועה, ללא חוסר, אבל בפועל גם ללא התפתחות.

"גם בעולם של התפתחות אישית, של מודעות, יש פרפקציוניזם, אבל הוא אינו מוצג ככזה והוא אינו מוגדר ככזה. הוא מתחפש להתפתחות אישית, ואנו מבקשים לתאר את התחפושת כדי להקל עליכם לזהות אותה כאשר אתם מתחפשים בה או פוגשים בני אדם אחרים המחופשים בה.

"שימו לב לתיאורים של מציאות שהיא מושלמת, של תודעה מושלמת, של ממד מושלם שבו אין יחסיות ואין פער, שבו אין חוסרים ואין בעיות, שבו אין פחדים ואין הזדמנויות. שימו לב להבטחות מסוג זה, לתיאורים מסוג זה, משום שאלה יכולים להוליך אתכם שולל. אמנם הכל קיים בקיום, אבל אתם אינכם באמת יכולים ליצור מציאות שאין בה התפתחות, אבל אתם כן יכולים לכלות את עצמכם במאמץ להגיע לשם.

"מה שאנו מציעים הוא שונה. זה יכול להיות אפילו יותר מאכזב. אנו מציעים לכם לטפל בכאב שלכם שאומר 'אני לא ראוי/ה'. אנו מציעים לכם לפקוח עיניים ולהסתכל על הבעיות ולראות מה באמת הוא בעיה ומה זקוק לריפוי ומה נובע מתפיסה שגויה של המציאות.

"אנו מציעים לכם לבחון מחדש את הרצונות שלכם, ולראות האם אתם פועלים מתוך פנטזיה או מתוך זיהוי מדויק של מי שאתם, של מה שחסר, של מה שאפשר לרפא, לשנות, להגשים.

"מה שאנו מציעים יכול להיות מאכזב, משום שבדרך אתם צריכים להתפכח מאשליות, מפנטזיות, ולקחת אחריות על חלקים בעצמכם ובמציאות שאינכם אוהבים. לקחת אחריות על הכאב שלכם, על חוסר המושלמות, על פערים כאלה ואחרים; על רגשות, על מאפיינים, על מצבים, על התנהגויות שאתם אינכם אוהבים.

"מה שאנו מציעים לכם עשוי להיות מאכזב, משום שאנו מציעים לכם לאהוב את מה שאינכם אוהבים. אך כאשר אתם עושים זאת, אתם נזכרים שאתם בגן עדן, ואז אתם נחים".

2 מחשבות על “תקשור על הניו אייג', על פרפקציוניזם ועל אהבה”

  1. לצערי אני חייב לומר שטוהר מדברים כאן בצורה כוללנית,ללא התייחסות לדוגמאות מהחיים,לכן לא היה לי ברור כלל על מה הם מדברים.חבל.

  2. המסר הוא כוללני יוצא מתוכו שכול עוד שאנו מחזיקים באמונה פנימית שאנו לא ראויים לאהבה ומאמינים שעל ידי גישה אמונה ,מחשבה מסוימת או מעשה מסוים נזכה באהבה שאנו רוצים .. לא נצליח להשתחרר מהאמונה שאנו לא ראויים לאהבה והמאכזב במידה מסוימת הוא שעלנו להשתחרר מהנטייה לעשות משהו כדי להיות אהוב מהאשליה שמעניקה לנו תקווה…
    זה מאוד מאוד כואב להכיר בכאב להיות בו מבלי לגונן עליו במחשבות או מעשה שנותנים תקווה אבל אין דרך אחרת להתפקח מאשליות ולהתחבר לעצמנו .. יש אור בקצה המנהרה והיה ועברנו דרך מייסרת זו אז ורק אז נכיר בערך של עצמנו ככאלה שראויים לאהבה ופחות תלויים באישורם של אחרים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546