אם אני ארגיש אני עלול להשתגע

אחד הפחדים הנפוצים שיש לנו מהרגשות שלנו הוא הפחד משיגעון. אז כתבתי על כך מספר מילים
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הפחד משיגעון הוא אחד הפחדים העמוקים ביותר והשכיחים ביותר. הוא נוכח בגברים ובנשים, לרוב ברמה לא מודעת, והוא אומר בפשטות שאם אני ארשה לעצמי לאבד שליטה ולהרגיש את הרגש במלוא עוצמתו, אני אשתגע.

האמת היא שבשביל ללמוד להרגיש מחדש, אכן נדרשת מידה של יציבות נפשית. זה אבסורד הכרחי: בשביל להסכים לאבד שליטה, נדרשת יציבות מסויימת, יציבות שלא לכל אחד יש.

לכן הדרך שאני מציע אינה מתאימה לכל אחד. למי כן? כל אחד יודע את התשובה הזו בעצמו, מתוך עצמו.

עם זאת, שיגעון במובן הקליני אינו מה שקורה למי שמוכן להיכנס אל עולם הרגשות. ראשית, משום שהתחנה הראשונה תהיה לטפל בפחד מלהשתגע, שזהו הרגש הראשון שלעיתים יש להתמודד איתו. ככל שהפחד הזה מתרפא, ההסכמה להרגיש מתרחשת באופן טבעי.

שנית, משום שמה שבאמת קורה הוא שיגעון מסוג אחר. חופש להרגיש מביא איתו חופש לדמיין, חופש ליצור, חופש להביע וחופש להיות. גבולות נשברים, חוקים מתמוססים, ואני מוצא בעצמי חלקים שלעיתים לא ידעתי שקיימים, כמו גם את האומץ – את הנחישות – לבטא אותם.

אנשים רבים קוראים לזה שיגעון. אני קורא לזה חיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

חופש להיות

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

1.1.21, יום שישי, 11:00-13:30

השמש שבפנים

מתחילים שנה עם טוהר וחברים

המפגש השנתי שלנו בו טוהר ידברו על האנרגיה של השנה החדשה, על הנושאים העיקריים שכדאי לנו לעסוק בהם ומה יהיו ההתמודדויות וההתפתחויות העיקריות שלנו בשנה זו. המפגש משלב תקשור של שאלות ותשובות עם המשתתפים כמו גם מדיטציה מודרכת בהנחייה של עפרה ענב, הילה וקנין, רוית חזן, שרון גל, מירב שטירן ולילך גל. המפגש יהיה אונליין. 
מחיר: 90 שקלים בהרשמה מוקדמת. 

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
אם אתם עושים משהו שאתם אוהבים אבל מרגישים פחד גדול וספק, דעו שאתם בדרך הנכונה להגשמה עצמית. כך הבנתי את הקשר בין הגשמה לבין פחד
7 דק' צפייה
בימים בהם הפחד גואה בתוכנו, טוהר מסבירים לנו בתקשור החדש מדוע אנו מפחדים כל כך כעת ומה באמת קורה (רמז: סוף העולם לא מגיע)
30 דק' האזנה
מדוע הפחד מאיים עלינו כל כך? איזו מניפולציה יש בפחד הזה? כיצד זה קשור בשינוי? ואיך באמת כדאי לכעוס? על כל זה ועוד הרבה, בפרק החדש בפודקאסט
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546