אם אתם עושים משהו שאתם אוהבים אבל מרגישים פחד גדול וספק, דעו שאתם בדרך הנכונה להגשמה עצמית. כך הבנתי את הקשר בין הגשמה לבין פחד
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כשהייתי בארון, מאוד פחדתי לספר לאנשים שאני הומו. הפחד אמר לי שזה ייגמר לא טוב, שאני אשאר לבד, שלא יאהבו אותי. אבל הלב אמר לי להגיד מי אני, לא לשמור את עצמי בתוכי. לכן בשלב מסוים, כשכבר לא להסתיר את האמת, סיפרתי.

הפחד הזה ממשיך לעלות בי בכל פעם שאני אומר לאנשים שאני הומו, גם אם בעוצמה הרבה הרבה הרבה יותר קטנה. אבל זה לא קורה רק בתחום הזה – לפעמים, להגיד לאנשים שאני מתקשר מעלה בי את אותו הפחד. לחשוף את הייחודיות שלי, מעורר בי פחד מלהישאר לבד.

בכל פעם שאני פותח סדנה, מקיים מפגש תקשור – בכל פעם שאני מגשים את עצמי – אני מפחד. מפחד שלא ירצו אותי, שלא יאהבו אותי.

יש לכך סיבות שונות, לפחד הזה, וככל שאני מטפל בעצמי הן לאט לאט מתבהרות ומשתנות: חוויות כואבות שחוויתי עיצבו בתוכי את ההבנה שאני לא מספיק טוב, הבנה (כלומר כאב) שמזינה את הפחד. ככל שאני מטפל בכאב הזה ובפחדים שהוא מייצר, הביטחון העצמי שלי גדל והפחדים מתמעטים. מתמעטים אבל לא נעלמים.

תמיד יש עוד פחד לרפא, עוד ביטחון לחזק. לכן, בכל פעם אני מטפל בחלק המפחד, ובשלב מסוים אני לוקח את הפחד יד ביד, ויחד איתו עושה את מה שמפחיד אותי לעשות.

התהליך הזה זה לימד אותי – ועדיין מלמד אותי – שני דברים:

האחד, שהפחד משקר. נכון, לא תמיד כולם אוהבים את מי שאני חושף בפניהם, אבל גם וכאשר איבדתי אישור/אהבה/קרבה עם מישהו, נכנסו לחיי אנשים שקיבלו אותי כפי שאני.

השני, שהעובדה שאני מפחד אומרת שאני בדרך הנכונה של הגשמה עצמית. אם לא הייתי רוצה לתקשר, לא הייתי מפחד לאבד את האפשרות לעסוק בזה, הייתי רק מחפש דרך להפסיק את זה; אם לא הייתי אוהב את שי לא הייתי מפחד לאבד אותו, אלא רק מחפש דרך להיפרד ממנו (למרות שלפעמים, הפחד לאבד הוא כה גדול, עד שאנחנו באמת מחפשים דרך להפסיק/להיפרד גם ממה וממי שאנחנו אוהבים).

לכן, אם אתם רוצים לספר לאחרים/לעולם מי אתם – במיניות שלכם, בתחום העיסוק שלכם, באהבה שלכם – ומרגישים פחד גדול, וספק שאומר שאולי אתם עושים טעות, דעו שאתם בדרך הנכונה. תיזכרו גם שהפחד משקר. זה אומר שצריך להתייחס בעדינות ובכבוד לפחד, כלומר לעצמנו, אבל לא לקחת את מה שאנו מרגישים יותר ברצינות – בשלב מסוים בתהליך הריפוי, בדרך כלל במפתיע, פתאום תמצאו בעצמכם את הנחישות לבטא את עצמכם, למרות הפחד ויחד איתו. 

4 מחשבות על “הגשמה עצמית: מפחדים? סימן שאתם בדרך הנכונה”

 1. חדוה אלה לב

  מזדהה לחלוטין עם מה שכתבת.
  בגלל העובדה שאני חוששת להגיד בקול רם שאני מתקשרת ,
  אני נוהגת לכתוב מתחת לתקשורים שזה תימסור.
  כאילו שהמילה תימסור "מחליקה" לאנשים יותר בקלות…

 2. ורד גולדשלגר

  אני פוגשת המון פחדים מאז שאני בדרך,
  בעיקר כשרוצה לסוע או להשתתף בסדנא.
  אבל זה גם החלק הכי מאתגר שלי:
  להתייצב עם הרצונות שלי ולהביע אותן
  ולהתמיד בלהיות אני ובמה שאני רוצה להאמין ולהעמיק!
  תודה רבה!
  שבת קסומה💜💜💜

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצ"ש, 2.10.21, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש לימוד מיוחד עם טוהר ושחר, הזדמנות להעמיק וללמוד מה זה אומר, "הכל בסדר" ו"יש מספיק", וכיצד חיים את זה ביום-יום. המפגש משלב תקשור של טוהר ושיחה עם שחר.
90 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

8 דק' קריאה
מה הקורונה באה ללמד אותנו, מדוע אנשים חולים במחלה, ואיך יכולים הלא-מחוסנים להתמודד עם רגשי אשמה. טוהר עונים על שאלות
30 דק' האזנה
לא להיות נידיים, להסתיר את הצורך ולהיות קשים להשגה. מכירים את הגישה הזו להצלחה במערכות יחסים? אם כן, הקשיבו למה שיש לי לומר בפודקאסט – אני מציג גישה שונה בתכלית
7 דק' קריאה
איך מוצאים עבודה חדשה כשלא יודעים במה רוצים לעבוד? לפעמים כל מה שצריך הוא לשנות נקודת מבט. מדור חדש מביא תובנות חשובות מעבודה עם אנשים
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546