תקשור בנושא פחד מלעשות טעות

טוהר מדברים על הפחד מלעשות טעות ומקשרים אותו לפחד מהמוות

"הפחד שלכם מלעשות טעות, הצורך שלכם שהכל יהיה בסדר, מוציא אתכם לעיתים קרובות מהמרכז הרבה יותר מהפחדים שמולם אתם עומדים. הפחד הזה, שמה תהיה טעות, גורם לטעויות ההרסניות ביותר.

"המוות יושב על הכתף כמו סוג של איום, והפחד מייצר כל הזמן שטיפת מוח, שבשביל להיות בסדר, בשביל להימלט מהמוות, צריך להיות דבר מה מסויים. ביום-יום המוות הוא ביקורת, חוסר אהבה, נטישה, בגידה, שיעורים קשים, כל דבר שמהווה איום ומעלה מוות בצורות שונות.

"אז הפחד אומר שיש צורך להימנע מזה ככל האפשר, משום שאתם שומעים בתוך תוככם וחושבים באמת שאם הדברים הקשים עולים אתם מתים, אם הכאב עולה משהו רע הולך לקרות. אז אתם מאבדים את השלווה, את השקט, את האהבה, את הרכות.

"אך הפרדוקס הוא שכל עוד אתם מאויימים מהכאב ודבקים בשקר, כל עוד אתם מפחדים מהפחד ונאחזים באהבה, אתם לא זה ולא זה. שקט צריך להיות ביחס לכל דבר, ואהבה היא כל דבר. הבריחה שלכם מהדברים הללו מביאים אותם למציאות שלכם שוב ושוב, עד שתבינו שאין זה חשוב; אף אחד לא באמת מת, משום שמי שמת זה לא אתם, ומי שאתם חושבים שאתם זה לא אתם באמת.

"אתם לא המוות, אתם לא זה שמת. אתם לא הכאב, אתם לא הדחוי, אתם לא הנטוש. ככל שתתחולל יותר ויותר ההבנה שאתם היא האהבה שהיא מעבר לכל הדברים הללו, אז טעות ופספוס יהיו שתי מילים שייצאו מהלקסיקון, כמו גם הלחץ הנוראי שבו אתם חיים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
חשוב מאוד שנלמד להתחבר לרגשות ולהרגיש, וחשוב באותה המידה להבחין האם הרגשות שלנו מתארים את המציאות שלנו. כמה מילים על אתגר משמעותי והדרך להתמודד איתו
7 דק' קריאה
טוהר מתארים בהרחבה כיצד נוצר הפחד בכדור הארץ, מדוע זה קרה, כיצד הפחד משפיע עלינו ומה ההבדל בינו לבין אהבה
4 דק' קריאה
הרגשות השונים מניעם אותנו לעשות דברים, אבל במרבית המקרים זה בדיוןק מה שלא כדאי לנו לעשות. למעט רגש אחד, שכאשר אנו מרגישים אותו, כדאי לנו לעשות עוד ועוד
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546