אילו סוגי פחד קיימים? מה האתגר שמביא איתו הפחד? איך מתמודדים עם פחד? ומה חשוב לזכור? טוהר עונים על כל זה במסר חשוב זה

– אני רוצה לדעת על התקפות הפחדים. אני לא יכולה להתייחס אליהם כאילו זה לא אני, להתבונן בהם. גם ככל שאנו עושים עוד צעדים לתוך האור, פחדים נראים יותר גדולים. איך להתייחס לזה?

"האתגר של בני האדם בכל הקשור בפחד נובע מהאמונה או מהתפיסה שהפחד אומר אמת. מאחר ופחד הוא רגש – אמנם בבסיס שלו פחד הוא דעה, אבל בעולם פיזי זה הוא רגש; ומאחר ואתם חווים אותו; הרי שהחוויה נותנת תוקף לפחד. החוויה הופכת את הפחד לאמת: אם את מפחדת, זה אומר שיש ממה לפחד. הרי אם לא היה ממה לפחד לא היית מפחדת".

– נכון.

"לא נכון. כלומר, נכון מנקודת המבט שלך, מהחוויה שלך, בהחלט. מנקודת המבט שלנו זה אינו תמיד נכון.

"לעיתים הפחד מעיד על סכנה, לעיתים הוא מעיד על תחום שלא כדאי להתקרב אליו, בהחלט. אבל פעמים רבות הוא תולדה של זיכרונות שאינם קשורים בהווה. את עשויה בהחלט לפחד מהרעיון להכניס יד לתוך אש בוערת, אבל את גם עשויה להרגיש כאשר את נמצאת במקום גבוה כאילו את עולה בלהבות. האחד הוא נכון, השני אינו נכון. השני נובע מזיכרונות עבר, הפחד הזה אינו קשור לחיים הללו. מקום גבוה לא מסכן אותך במרבית המוחלט של המקרים. בכל זאת הפחד תמיד יעבוד, גם אם במציאות הפיזית אין ממה לפחד.

"פחד מסוג זה, שבני אדם מגדירים כפוביה, אפשר יותר בקלות לראות שהוא אינו קשור במציאות. פחדים אחרים נראים יותר אמיתיים משום שקשה להפריד בינם לבין המציאות. הסכנה שהפחד מתריע מפניה יכולה להיתפס יותר כאמיתית, במיוחד אם לאדם אין דרך לדעת מה קורה או לא קורה, מה יכול לקרות או לא יכול לקרות. אז מתקיים אתגר.

"פחד, במהותו, מדבר על כך שכל דבר שמתחיל יש לו סוף. זה נכון במידה מסוימת בעולם פיזי של בני אדם, ישנם שינויים שלא ניתן להחזירם לאחור, בהחלט. אפשר לדבר בעולם של בני אדם על פרידות ועל שינויים אשר יכולים לעורר פחד. אבל המהות של הדברים לא משתנה לעולם. כלומר, היא לא מסתיימת. היא מתפתחת, בהחלט. אפשר לומר שהיא משתנה. אבל היא לא מסתיימת.

"את לא מסתיימת. מי שאת אינו מסתיים. כל שאר החלקים שיכולים להשתנות הם לא את. הם חלק ממך, בהחלט, אבל הם לא את. לכן, כאשר את מפחדת לאבד, מפחדת לאבד את מי שהוא לא את, ככל שאפשר הרפי ואפשרי לפחד להיות, אפשרי לשינוי להיות, אפשרי למציאות להיות. כך גדלה האפשרות לגלות, בתוך החוויה, כי מה שאת מפחדת לאבד הוא אינו את, כי זו המפחדת לאבד היא אינה את, וכי את, גם אם מתפתחת, לעולם אינך מסתיימת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום ראשון, ה-30.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

סדנה בה נלמד ביחד כיצד יוצרים ריפוי בעבודה עם רגשות, כוונות, צורות ואמצעים. סדנה המשלבת תקשורים של טוהר עם תרגילים, מדיטציות ושיחות. 16 מפגשים אחת לשבוע, אונליין.
 
2,240 שקלים ל-16 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
חשוב מאוד שנלמד להתחבר לרגשות ולהרגיש, וחשוב באותה המידה להבחין האם הרגשות שלנו מתארים את המציאות שלנו. כמה מילים על אתגר משמעותי והדרך להתמודד איתו
7 דק' קריאה
טוהר מתארים בהרחבה כיצד נוצר הפחד בכדור הארץ, מדוע זה קרה, כיצד הפחד משפיע עלינו ומה ההבדל בינו לבין אהבה
4 דק' קריאה
הרגשות השונים מניעם אותנו לעשות דברים, אבל במרבית המקרים זה בדיוןק מה שלא כדאי לנו לעשות. למעט רגש אחד, שכאשר אנו מרגישים אותו, כדאי לנו לעשות עוד ועוד
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546